999 rezultate për

uragani

Uragani "Ofelia" sapo goditi europën, mijëra shtëpi pa energji elektrike (FOTO & VIDEO) Irlanda e jugut sapo është goditur nga suhia tropikale ‘Ofelia’, banorët po përjetojnë tmerrin duke qenë se kanë mbetur
48 persona të vdekur nga pasojat e uraganit Maria në Porto Riko Autoritetet në Porto Riko kanë njoftuar se numri i të vdekurve nga uragani Maria, ka arritur në 48, shifër kjo e bazuar
Uragani Ofelia, Irlanda lëshon alarmin e “kuq” Shërbimi Meteorologjik i Irlandës ka lëshuar alarmin më të madh të mundshëm, “të kuqin”, përpara mbërritjes së uraganit
Uragani “Ophelia” godet Evropën pas 56 vjetësh Uragani “Ophelia” ka nisur t’i drejtohet Evropës përmes Oqeanit Atlantik kurse shteti i parë që do të goditet do të jet
Uragani "Ophelia" pritet të godasë Britaninë, paralajmërohen katastrofa (FOTO LAJM) Britania pritet të goditet nga erërat e një stuhie prej 70 kilometra në orë që po kalon Oqeanin Atlantik dhe parashikohe
SHBA-të goditen nga uragani Nate Pasojat e tërmetit kanë qenë të shumta në disa shtete amerikane, por se zyrtarët e lartë të shteteve amerikane shprehen
Një tjetër uragan i fuqishëm godet SHBA-në, "Nate" jep alarmin (FOTO LAJM) Një tjetër uragan ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës ,me erëra të forta dhe shira. Uragani “Nate”, ka goditur me
Trump dhe Zonja e Parë vizitojnë në Porto Rikon e shkatërruar nga uragani "Maria" Presidenti Trump tha sot se zyrtarët vendas në Porto Riko duhet t’i japin më shumë ndihmë qeverisë federale në përgjigje
Këngëtari i famshëm kërkon ndihmë: Kam humbur vëllanë nga uragani Maria (VIDEO) Këngëtari me famë botërore Ricky Martin ka kërkuar ndihmë nga miqtë, të afërmit dhe fansat e tij në rrjetet socialë për
Përplasen dy uragane, super-stuhi në disa vende të Evropës (VIDEO) Britania mesa duket se do të goditet nga “mbetjet” e uraganit Maria dhe pjesë të uraganit Lee, të cilat janë bashkuar dh
Shpërthen diga në Porto Riko pas uraganit “Maria” Një digë ka shpërthyer në lumin Guajataka në ishullin e Porto Rikos pasi u godit nga uragani Maria duke shkaktuar përmby
Uragani “Maria” niset drejt ishujve Turks dhe Kaikos Mëngjesin e sotëm epiqendra e uraganit Maria po i afrohej ishujve Turks dhe Kaikos me erëra maksimale të qëndrueshme me
15 të vdekur nga uragani “Maria” në Domenika Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 20 të tjerë janë zhdukur si pasojë e uraganit Maria në Domenika.
Uragani "Maria" shkatërroi gjithçka ( FOTO LAJM) Porto Riko për muaj me rradhe mund të rrezikojë të mbetet pa energji pasi Uragani Maria goditi territorin e SHBA me erër
Flasin heronjtë shqiptarë që ndihmuan popullin amerikan nga uragani (VIDEO) Amerika kohët e fundit është tronditur nga disa uragane, që kanë lënë të vdekur shumë persona, dhe kanë shkaktuar shumë
Uragani “Maria” lë pa energji gjithë Puerto Ricon (VIDEO) Uragani “Maria” ka bërë që gjithë ishulli i Puerto Ricos të mbesë pa energji elektrike, më saktësishtë pa energji janë s
Uragani “Maria” mbërrin në Porto Riko, fillon "shfarosjen" (VIDEO) Uragani “Maria” tashmë është në kategorinë e katërt dhe duket se sapo ka mbërritur në Porto Riko. Shërbimi Meteorolog
Shënohen viktimat e para të uraganit shkatërrimtar "Maria" (FOTO LAJM) Uragani Maria ka marrë viktimën e parë. Zyrtarët thonë se një person vdiq në Guadeloupe pasi u godit nga një pemë në
Uragani Maria furishëm i drejtohet Porto Rikos Uragani Maria është përplasur mbi ishujt Virxhinia e po i drejtohet Porto Rikos. Stuhia e kategorisë së pestë është
Foshnja 10 ditëshe pozon në barkën që i shpëtoi jetën nga uragani (FOTO LAJM) Hope (Shpresa) Chimeno ishte vetëm 10 ditëshe kur ajo dhe familja e saj lanë shtëpinë e tyre në Orange, Teksas, gjatë ur