999 rezultate për

universitetit

Qeveria njeh diplomat e Universitetit të Mitrovicës së Veriut Në mbledhjen e sotme Qeveria e Kosovës ka votuar kriteret për lëshimin e certifikatave të shtetasve të Kosovës të cilët
Rektori i USHT-së përgëzon themelimin e Universitetit "Nënë Tereza" Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti e përgëzon themelimin e Universitetit "Nëna Terezë" në Shkup dhe hapjen e dy
Ta gëzojmë universitetin “Nënë Tereza” në Shkup Arben LLALLA - Lajmi për hapjen e Universitetit Nënë Tereza në Shkup duhet pritur si diçka pozitive nga shqiptarët, por
Bajrami përgëzon themelimin e universitetit "Nëna Tereze" në Shkup Ministri i Arsimit i Kosovës, Arsim Bajrami, ka uruar homologun e tij në Maqedoni, Abdilaqim Ademit për themelimin e uni
Mehmeti: Na qoftë për jetë e mot themelimi i Universitetit "Nënë Tereza" Ermira Mehmeti - Na qofte per jete e mot themelimi i Universitetit Shteteror ne gjuhen shqipe 'Nene Tereza' ne Shkup!
Themelimi i Universitetit, personazhe publike debatojnë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Vendimi i Qeverisë për themelimin e universitetit të ri shtetëror “Nënë Tereza” ka nxitur debate dhe reagime në rrjetet
Miratohet themelimi i Universitetit të dytë shqiptar në Maqedoni Qeveria në mbledhjen e sotme, qe nuk ka mbaruar ende, ka vendosur që të hapet universiteti i dytë shqiptar me seli në Sh
Në USHT u hap Qendra për Paqe dhe Komunikim Transkulturor (FOTO LAJM) Sot, në Universitetin Shtetëror të Tetovës u bë hapja solemne e Qendrës për Paqe dhe Komunikim Transkulturor. Kjo qendër
MASHT dënon kërcënimin ndaj ministrit Bajrami Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë e dënon kërcënimin me dhunë të kryer dje ndaj ministrit të Arsimit, Shken
Zgjedhjet në UP me ligjin e ri Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Arsim Bajrami në takimin me anëtarët e Këshillit Drejtues të Universitetit
Eksperti i Universitetit Harward lobon pro Kosovës në UNESCO (FOTO LAJM) Vazhdojnë lobimet e forta për pranimin e Kosovës në UNESCO. Përveç shtetit të Kosovës dhe Shqipërisë, kësaj nisme i ësht
Mustafa: UP të ruajë stabilitetin dhe të thellojë reformat Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se Universiteti i Prishtinës ”Hasan Prish
Ministri Bajrami letër për udhëheqësit e Universitetit të Prishtinës Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, u ka dërguar një letër/kërkesë përfaqësuesve udhëheqës të
Pezullohet pedagogu i denoncuar për korrupsion Pas transmetimit prej dy ditësh në emisionin “Fiks Fare” të fakteve sesi pedagogu jepte provimet në shkëmbim të parave,
Inxhinierët dhe mjekët e ardhshëm kërkojnë kushte më të mira Studentët e Fakultetit të Inxhinierisë Elektrike dhe Kompjuterike dhe ata të Fakultetit të Mjekësisë kanë realizuar një
Studentët e Universitetit të Gjakovës bojkotojnë mësimin Parlamenti i Studentëve i Universitetit të Gjakovës "Fehmi Agani", kanë bijkotuar mësimin, dhe theksojnë se kjo do të va
Jep dorëheqjen rektori i universitetit "Haxhi Zeka" Rektori i Universitetin "Haxhi Zeka" të Pejës, ka dhënë dje dorëheqje nga pozita e tij në këtë Universitet. Rektori Nase
18 vjet nga protestat e Lëvizjes Studentore (VIDEO) Sot bëhen 18 vite që nga koha kur nisën protestat e Lëvizjes Studentore të vitit 1997, e gjitha kjo për shkak të regjimi
Shuhet akademik Pajazit Nushi, ja veprimtaria e tij Edhe Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës ka njoftuar opinionin se sot, në orët e pasdites, në shtëpinë e tij, u
Kurti ligjëron për studentët e Universitetit Veror Deputeti i Lëvizjes VETËVENDOSJE! Albin Kurti ka qenë i ftuar nga Universiteti Veror në Prishtinë për të ligjëruar mbi p