999 rezultate për

universitetit

Armand Duka me studentët e "Universitetit Epoka" (VIDEO) Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me studentë dhe pedagogë të Universitetit të Epokës
IKMT nis aksionin brenda Universitetit Bujqësor të Tiranës (FOTO LAJM) Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për prishjen e një sërë objektesh të kundërligjshëm br
Nis largimi me Polici i familjeve nga konviktet e Universitetit Bujqësor Mëngjesin e sotëm ka nisur aksioni policor për largimin nga konviktet e Universiteti Bujqësor të Kamzës të familjeve që
Sulmi në Universitetin e Ohajos mund të ketë prapavijë terroriste Një student somalez në Universitetin Shtetëror të Ohios e përplasi makinën mbi një turme njerëzish dhe pastaj doli nga a
Të shtëna me armë në kampusin e Universitetit të Ohio-s në SHBA (VIDEO) Një situatë emergjente është njoftuar se po ndodh në Universitetin e Colombus në Ohio të Shteteve të Bashkuara të Amerik
Kush ishte Klejdi Halili? Djali i gazetares, poetes dhe pedagoges së Universitetit të Tiranës (FOTO LAJM) Nga aksidenti tragjik mbrëmjen e djeshme humbën jetën dy të rin, këngëtari Ergi Dini dhe shoku i tij Klejdi Halili 21 vj
Mbahet marshi për drejtësi për vdekjen e Astritit (VIDEO) Qytetarë, studentë, aktivistë dhe miq të Astrit Deharit i janë bashkangjitur marshit protestues për drejtësi të organizu
Studim/ Ja në cilën moshë fillon plakja Sipas shkencëtarëve, aftësitë tona mendore nisin të pakësohen në moshën 27 vjeçare. Plakja fillon me harresat për ve
Zbulohen pasuritë e rektorëve, nga llogaritë bankare te trojet e shtëpitë Janë zbardhur pasuritë e rektorëve të universiteteve shtetërore në Shqipëri. “Open Data Albania” ka siguruar deklarimet
Universiteti i Tetovës nderon me çmimin "Honoris Causa" Hashim Thaçin (FOTO LAJM) Universiteti i Tetovës në një ceremoni solemne të organizuar sot nderoi me çmimin ”Honoris Causa” kryetarin e Republikës
Kërcënimi i Mynyr Konit nga Shullazi, Dhori Kule dyshon se u përgatit nga brenda UT-së Kanë kaluar disa muaj që nga kërcenimi që iu bë rektorit të sotëm të Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, atëherë kandi
Maqedonia përgatitet për universitetin e ri "Nënë Tereza" Ministria e Arsimit në Maqedoni po bën përgatitjet për fillimin e punës së universitetit të ri shtetëror “Nënë Tereza” m
Rama: Rruga drejtë universitetit nuk kalon nga pika e basteve, por nga biblioteka Kryeministri Rama siguroi sot maturantët aplikues për në universitet se nuk do të privohen nga studimet e mëtejshme. Sis
12 të vrarë në sulmin ndaj Universitetit Amerikan në Kabul Shpërthimi i madh që goditi Universitetin Amerikan në Kabul, thuhet se ka shkaktuar vdekjen e të paktën 12 personave.
Sulmohet Universiteti Amerikan në Kabul, bllokohen qindra studentë Është sulmuar me armë Universiteti Amerikan në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Lajmin është konfirmuar nga zyrtar
Angelina Jolie tashmë më një profesion të ri Angelina Jolie do të fillojë të praktikojë një profesion të ri, dhe ai është i mësimdhënies. Studentët e Universitet
Shkarkohet kancelari i Universitetit “Fan Noli” pas abuzimeve me tenderat Pas akuzës për "shpërdorim detyre", sot është shkarkuar nga detyra kancelari i Universitetit “Fan Noli” në Korçë. Sh
Pas Mynyr Konit rektor, ja kush janë fituesit në të gjithë vendin Pas shpalljes rektor të Universitetit të Tiranës të Mynyr Konit, janë bërë publik edhe fituesit e disa universiteteve të
Prof. Dr. Kseanela Sotirofski zgjidhet Rektore e Universitetit "Aleksandër Moisiu" Prof. Dr. Kseanela Sotirofski ka fituar garën për Rektore në Universitetin e Durrësit, “Aleksandër Moisiu”, mëson Portal
KOMENT/ Universitet socialist apo demokrat? Nga Albeu.com Përveç ndërhyrjes së krimit në terrenin akademik, denoncimi publik i ish-Kryeministrit Berisha për