999 rezultate për

universitetit

Studentët thumbojnë dekanët e Universitetit të Tiranës: Uluni, katër! Universiteti i Tiranës, më i vjetri dhe më i madhi në Shqipëri u rëndit i fundit në listën e vlerësimit nga agjensia bri
Hidhet poshtë aktakuza ndaj rektorit të Universitetit të Gjakovës Gjykata Themelore në Gjakovë, e ka liruar nga akuzat rektorin e Universitetit të Gjakovës “Fehmi Agani”, Shaban Buza, i
Presidenti Rossen Plevneliev bëhet përfaqësues special i Universitetit Amerikan në Bullgari Presidenti Rossen Plevneliev hapi vitin e njëzetë e shtatë akademik të Universitetit Amerikan të Bullgarisë në 6 Shtator
Njoftim për studentët e Universitetit të Prishtinës Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës, ka lëshuar një njoftim për studentët e UP-së. Ja njoftimi i tyre
Ministrja e PD-së merr nën kontroll mjekësinë Nga shtatë anëtarë që duhet të ketë, Bordi i Administrimit të Universitetit Mjekësor ka të emëruar sot 12 të tillë. Me d
Ministrja e Arsimit zëvendëson 4 anëtarë të Bordit të Mjekësisë Ministrja Karabina ka shkarkuar 4 nga anëtarët e bordit të administrimit të Universitetit të Mjekësisë që kanë qenë të e
Kush janë dy gazetaret me gjimnaz por që kanë blerë diplomat e universitetit? Falsifikimi i diplomave tashmë nuk është një çudi në Shqipëri. Shumë personaliteti të njohur për publikun shqiptar j
Hapet Shkolla Verore e BE-së Çështjet e BE-së, ekonomia dhe politika në kuadër të axhendës së BE-së, zbatimi i MSA-së dhe marrëdhëniet BE-Kosovë në p
Femrat rrezikohen nga kanceri i gjirit, këtë gabim e bëni të gjithë Mos notoni nëse keni aplikuar krem mbrojtës ndaj dielli – nëse nuk doni të merrni kancer. Një përbërës i përdorur në
Thaçi: Kosova, e gatshme të mbështesë albanologjinë dhe kulturën arbëreshe Gjatë qëndrimit të tij në Kozencë, presidenti Thaçi ka vizituar edhe Universitetin e Kozencës, i cili është një prej uni
Vullnet Ameti rizgjidhet rektor i Universitetit të Tetovës Vullnet Ameti është rizgjedhur për të dytën herë radhazi në postin e rektorit të Universitetit të Tetovës. Me 22 vo
Berisha: Narko Rektori i Universitetit të Vlorës dhunon ligjin Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka denoncuar një tjetër drejtues në arsim se shkel ligji
Sulm në një universitet në Teksas, një i vrarë tre të plagosur (FOTO & VIDEO) Një person ka humbur jetën dhe tre tjerë janë plagosur, gjatë një sulmi me thikë në kampusin e Universitetit në qytetin
Çfarë raportonte CIA për shqiptarët e Maqedonisë në vitin 1995? "Nuk duket i afërt përshkallezimi i tensioneve të brendshme në Maqedoni, që do të mund të shkaktonte një konflikt të gje
Mijëra hungarezë, kundër mbylljes së universitetit të financuar nga Soros Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar rrugëve të kryeqytetit Budapest në Hungari, për të protestuar kundër legjislacionit
Gjykata dënon me 2 mijë euro gjobë rektorin e Universitetit të Prizrenit Rektori i Universitetit "Ukshin Hoti" në Prizren, Ramë Vataj, është dënuar me 2 mijë euro gjobë për shkak të mos respekt
Vetëhelmimi i studentes, Senati zbulon notat: S’kishte asnjë lëndë të ngelur Senatori i Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, ka reaguar pas lajmit të vetëhelmimit të studentes së Ekonom
Historia e Ramës me taksistin që u bë me master duke çuar për pazar gruan e pronarit të universitetit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama mbajti sot një leksion të hapur me studentë të Universitetit të Elbasanit duke theksuar nevojën pë
Sulm terrorist në Turqi, humbin jetën 4 policë Turqia është goditur sërish mbrëmjen e së hënës nga sulmet terroriste. Këtë herë sulmi ka ndodhur një shpërthim në D
PKK-ja përgjegjëse për sulmin terrorist para universitetit Sipas të dhënave të fundit të publikuara nga Turqia, fajtorët për sulmin kamikaze në Kajseri është Partia e Punëtorëve t