999 rezultate për

universitetit

Edhe UP i bashkohet grevës, shtyhen provimet Grevës së punonjësve arsimorë i është bashkuar edhe Universiteti i Prishtinës. Përmes një komunikate për media, Unive
Unë sot jam në grevë Nga Akademik Artan Fuga Unë sot jam në grevë, si antar i thjeshtë, i barabartë, përtej ndarjeve departamental
Pedagogët grevë përpara Universitetit, Marku: Pse jemi kundër VKM-ve të qeverisë Përveç studentëve, ditën e sotme një pjesë e mirë e petagogëve të fakultetit të Histori-Filologjisë kanë dalë në grevë
Rama nuk heq dorë, kërkon sërish “dialog” me studentët Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka prezantuar ditën e sotme "Paktin për Universitetin". Për këtë Rama shkruan në “T
Ndërhyrja e policisë në auditore, kërkesa erdhi nga UT (FOTO LAJM) Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Ndër
Artan Fuga: Si na kanë grabitur “skifterët” e politikës ne “lepujt” universitarë! Pedagogu Artan Fuga, në një shënim të fundit në rrjetet sociale ka reaguar edhe një herë për problematikën në universite
Studentët në Tetovë edhe sot në protestë, kushti i tyre për dialog Studentët kryesisht të Universitetit të Tetovës, sot për të tretën ditë protestuan duke kërkuar kështu plotësimin e kërk
Studentët ia dalin me një pikë, Rama premton përgjysmim tarife në janar Kryeministri Rama ka premtuar përgjysmimin e tarifës së studimit për studentët e universiteteve publike në të gjithë Shq
Çohen në protesta edhe studentët shqiptarë të Maqedonisë Me moton “#MeStudentët”, sot do të protestojnë studentët shqiptarë të Maqedonisë. Protesta do të mbahet, në Sheshin “
Dita e 14-të e protestës, Senati i Mjekësisë merr një vendim Dita e sotme shënon ditën e 14 të protestës së studentëve. Dhe për këtë Senati Akademik i UMT-së ka dale me nje vendi
Studentët shtangin rektorin: Boll tani, na u bërë si Rama me monologjet e tij (VIDEO) Protesta e studentëve ka sjellë një frymë ndërgjegjësimi dhe reagimi në universitete për të drejtat e studentëve dhe nev
Reagon Rektori i UT, Mynyr Koni: Kryeministri tregon frikë Pas akuzave të kryeministrit Rama ditën e djeshme, ka ardhur dhe reagimi i rektorit të Universitetit të Tiranës Mynyr Ko
Rama kujtohet pas protestës, i përmend rektorëve makinat luksoze Rama i ka nxjerrë dufin e studentëve, rektorëve dhe dekanëve. Ndër të tjera Rama ka deklaruar se pas protestës e sheh
6 arsye pse Rama kërkon me kaq ngulm dialog? Nga Ervin Goci Pyetja eshte, se pse e ka kaq me merak Rama dialogun? 1. Se pari me dialog Rama shndrrit si
Në protestë edhe "UBT-ja", studentët thirrje në dritare për pedagogët që i pengojnë (VIDEO) Studentët e Universiteteve Publike protestojnë edhe sot kundër vendosjes së tarifave për provimet e mbartura. Të gjit
AMF, pranë studentëve të Universitetit Politeknik të Tiranës për rritjen e edukimit financiar Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare zhvilloi ditën e martë, më datë 13 nëntor 2018, ora 10:30, një leksion të hapur me s
Universiteti i Tiranës pezullon pedagogun Shoraj i arrestuar për trafik droge Universiteti i Tiranës ka pezulluar nga detyra pedagogun Dritan Shoraj pak ditë pasi ai u arrestua nga Policia e Tiranës
Busti i Skënderbeut edhe në Craiova të Rumanisë (FOTO LAJM) Busti i heroit tonë kombëtar, Skënderbeut do të jetë tashmë edhe në Bulevardin ‘Nicolae Iorga’ të qytetit Craiova të Rum
Zv. Presidenti i "Oracle" vizitë në Universitetin e Durrësit (FOTO LAJM) Lajme të mira vijnë nga bashkëpunimi i biznesit me botën akademike. Zëvendës-Presidenti i “Oracle” për Lindjen e Mesme d
Bayerni ekipi më i urryer në Gjermani Fitojnë dhe dominojnë prej vitesh dhe për këtë nuk kanë respektin e tifozëve rivalë, që duan të shohin dikë tjetër të bu