999 rezultate për

ulliri

Harrojeni skuqjen e lëkurës, ja locioni magjik që heq grimin Shpesh na ndodh që pas një dite impenjative, të shtrihemi pa fshirë grimin që kemi mbajtur për orë të tëra. Ndonëse përd
Fund majave të dyfishta, ja si të veprojmë Ndonëse ne i presim majat e djegura të flokëve, vëmë re që për një periudhë të pacaktuar të na shfaqen majat e dyfishta.
Si të shtoj në peshë? Vitet e fundit po zgjerohet edhe më shumë literatura sesi ne të dobësohemi. Këshilat në këtë drejtim janë të shumta, duk
Panariti promovon fushatën e mbjelljes së ullirit Nga komuna Baldushk e Tiranës, ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave, Edmond Panariti pro
Bllokohen 25 mijë litra vaj ulliri pa cilësi me destinacion Shqipërinë Një sasi prej 25 mijë litrash vaj ulliri i cili kishte si destinacion Shqipërinë është sekuestruar nga policia italiane.
Gjirokastër, ndalohen 21 klandestinë Policia Kufitare e Kakavijës ka ndaluar sot edhe 21 klandestinë të tjerë ndërsa njofton se operacioni vijon nën drejtimi
Buffon dhe Mascherano mbjellin ullirin në Olimpico (FOTO LAJM) Para startit të miqësores së mbrëmshme Itali-Argjentinë, kapitenët e të dy kombëtareve, Gianluigi Buffon dhe Javier Mans
Kosi dhe vaji i ullirit sjellin rënie në peshë Shkencëtarët në Universitetin Teknik të Mynihut dhe në Universitetin e Vjenës testuan aftësitë reduktuese të oreksit te
Sallatë me kunguj Përbërësit: 3 kunguj me ngjyrë të çelët të freskët, 2 qepë të njoma, 3 rriska buke (pancarre), vaj ulliri, 150 gr djathë
Kunguj me kos Përbërësit: 4 kunguj, 3 hudra, 2 gota kos, kripe, vaj ulliri pak uje. Përgatitja: Marrim kungujt i lajme dhe i pr
Berisha kundër heqjes së TVSH-së për bujqësinë Kryeministri Berisha e cilëson projektin e ullirit, si një ndër më projektet më madhore të qeverisë së tij. Gjatë një ta
Vaji i ullirit në Shqipëri, PS amandament për mbrojtjen e prodhuesve Partia Socialiste ka depozituar të mërkurën në Kuvend një amendament për projektligjin për prodhimin, emërtimin dhe treg
Heq të zinjtë e ullirit për të nxjerrë makinën nga parkingu (VIDEO) Personi që shikoni në video ka hequr të zinjtë e ullirit për të nxjerrë makinën e tij nga parkingu. Kur ai parkoi nuk ki
Projekti i ullirit, floriri i mbitokës Qeveria do të vijojë të mbështesë fuqishëm projektin e ullirit. Gjatë një takimi me prodhues dhe përpunues të ullirit, k
Durrës, organizohet Festa e Ullirit Të shtunën në qytetin e Durresit u organizua Festa e Ullirit, një traditë e cila simbolizon paqen dhe harmoninë midis qy
Vaji i ullirit, kurues i disa sëmundjeve Vaji i ullirit luan një rol të rëndësishëm në mbrojtjen ndaj sëmundjeve. Ndër shekuj është protagonist i padiskutueshëm
Ambasadorja Müler, mulliri prusian dhe mullixhiu Berisha Projekti i shtetit ligjor në Shqipëri është i dënuar të vuajë jo vetëm prapambet
Vaji i ullirit lufton sëmundjet kardiake Sipas studimit, një dietë që përmban vaj ulliri mund të reduktojë në mënyrë të ndjeshme rrezikun për të vdekur nga sëmun
Shoferja heq të zinjtë e ullirit për të parkuar makinën (VIDEO) Disa thonë se femrat janë të kujdesshme kur ngasin makinën, të tjerë e kundështojnë këtë gjë. Por një video amatore e pu
Vaji i ullirit, "mbrojtësi" i shëndetit Ulliri është pa dyshim një bimë mjekësore e mrekullueshme. Studimet e ndryshme kanë treguar se vaji i ullirit luan rol