999 rezultate për

ulliri

Sekretet për të shijuar patatet e skuqura pa yndyrë Sa herë që ju shkon ndër mend të skuqni patate, ndjeheni keq, duke menduar yndyrën që ato thithin. Por dietologia Blerin
Gatuani thjesht dhe shpejt: Makarona me fruta deti Makaronat me fruta deti janë më të pëlqyerat, sidomos me ardhjen e pranverës, ndaj ne ju sugjerojmë t’i bëni vetë në sh
Një truk i thjeshtë për të fryrë buzët në mënyrë natyrale Për të evituar ndërhyrjet e shtrenjta kirurgjikale, ndiqni këto këshilla dhe buzët tuaja do të duken dy herë më të plota
Theri fqinjin për një kokërr ulliri, flet ish-komandoja: Mirë ia bëra, se mos është ende gjall? Gjykata e Përmtit ka dhënë masën e sigurisë "burg pa afat" për Alban Vodën, i cili pak ditë më parë theri me thikë bashk
TRONDITËSE/ Preu me thikë në fyt fqinjin, dëshmia e tij: E vrava për një kokërr ulliri Ditën e djeshme në Këlcyrë ka ndodhur një ngjarje e rëndë e cila tronditi gjithë opinionin publik pasi një ish-komando v
LISTA/ Birra, suko, jufka, konserva, djath bebe... mallrat e falsifikuara që s'duhet të blini (FOTO LAJM) Policia ka kryer tre aksione të ndara nga njeri-tjetri sot në Tiranë ndaj falsifikatorëve të produkteve ushqimore duke a
A e dini se përse po na ha kanceri? Ja përgjigja (FOTO & VIDEO) Policia e Tiranës arrestoi sot babë e bir me akuzën e falsifikimit të produkteve ushqimore duke publikuar edhe një video
Dalin pamjet e bodrumit, ja ku falsifikohej vaj Himara dhe salca Fagero (VIDEO) Policia e Shtetit mëngjesin e sotëm ka vënë në pranga babë e bir të cilët falsifikonin mallra ushqimor dhe më pas i hidh
MARKAT/ Kishin mbushur tregun me vaj ulliri dhe salcë domatesh false, arrestohen babë e bir Operacioni “Kimisti” ka prangosur atë e bir, të akuzuar për prodhim e shitje artikujsh dhe mallra industrialë/ushqimorë
Magjia e vajit të ulliri me limon për të pastrimin e mobiljeve të drurit Për mobilje e drurit, të cilat pas shumë vitesh kanë humbur shkëlqimin dhe duken si të vjetra, vaji i ullirit dhe lëngu
Kujdes! Intolerancat ushqimore dhe dieta e eliminimit Dieta e eliminimit presupozon marrjen e ushqimeve të cilat nuk janë lidhur me intolerancë apo sensitivitet, për të paktë
RËNDITJA/ Çdo shqiptar konsumon 10 kg ullinj në vit “Shqipëria ka një konsum të përgjithshëm prej 29 mijë tonë ullinj, për një popullsi rreth 2 895 000 banorësh, e cila rez
Këto ushqime mbrojnë fëmijët nga virozat Duke qenë se një fëmijë e ka imunitetin më delikat se sa një i rritur, dhe sasia e ushqimit që merr është relativisht e
Ushqimet që forcojnë imunitetin dhe mbrojne fëmijët nga virozat e gripit Shqipëria gjendet në alarm për shkak të vale të madhe virozash që kanë prekur vendin. Moshat më të prekura dhe më të
Gazetari zbulon mënyrën e fshehtë se si shitet hashashi (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha mbrëmjen e sotme ka publikuar një video ku tregohet se si fshihet hashashi me anë të një “mulliri”.
Kryetarja e Sarandës e tepron me Thaçin: Jeni fisnik dhe paqësor si pema e ullirit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot në një takim me kryetaren e Bashkisë së Sarandës, Florjana Koka, s
Receta universale për heqjen e njollave dhe rrudhave Nëse doni të hiqni shenjat në lëkurë, rrudhat, njollat dhe aknet pa shpenzuar para me mjekime dhe kozmetikë duhet të për
Kujdes! 4 raste kur nuk duhet përdorur vaji i ullirit Vaji i ullirit ka qenë në fokus të shumë kërkimeve shkencore për vite me radhë, të cilat kanë vërtetuar se është një ndë
Eliminoni bakteret e rrezikshme nga stomaku me fiq të thatë dhe vaj ulliri Ekspertët thonë se fiqtë të zhytur në vaj ulliri , që vijnë nga receta shumë të vjetra të marra nga vende bregdetare, j
Ja si të dalloni cilësinë e vajit të ullirit ekstra të virgjër Vaji i ullirit është një nga mrekullitë e natyrës dhe është një ndër ilaçet natyrore më të përdorura. Por cilësia e t