999 rezultate për

ukrainen

Trajneri i Kosovës publikon listën për Kroacinë dhe Ukrainën Trajneri i Kosoves, Albert Bunjaki shpalli listen e lojtareve te grumbullar per ndeshjet eliminatore të Boterorit “Rusi
BE shqyrton heqjen e vizave për Kosovën në tetor Këshilli i Bashkimit Evropian planifikon të rishqyrtojë heqjen e vizave për Kosovën, Ukrainën, Turqinë dhe Gjeorgjinë.
Rusia mund të ndërpresë marrëdhëniet diplomatike me Ukrainën Kryeministri rus tha të premten se vendi i tij mund t’i ndërpresë të gjitha lidhjet diplomatike me Ukrainën fqinjë, duke
Irlanda e Veriut surprizon Ukrainën (VIDEO) Irlanda e Veriut bën surprizën e radhës në Europian. Skuadra e O'Neill ka fituar minimalishtë 2-0 ndaj Ukrainës duke u n
Arrestohet tifozi i parë shqiptar në Euro 2016 Tifozët shqiptarë patën jehonë tepër pozitive nëpër mediat e huaja, mirëpo sipas “Daily Mail” ka edhe nga ata të cilët
Shqiptarët "pushtojnë" Bergamon, festojnë para sfidës me Ukrainën (VIDEO) Shqipëria luan sonte ndeshjen e fundit miqësore përpara se të nisë Kampionati Europian në Francë. Përballja e fundit
A ka bashkëpunuar BDI-ja me Ukrainën e Janukoviçit? A ka bashkëpunuar dikush prej BDI-së me qarqe në Ukrainë, gjatë kohës kur në pushtet ka qenë ish presidenti pro-rus, Vik
BE furnizon me armë Ukrainën Lajmin e ka bërë të ditur mbrëmjen e së premtes presidenti Petro Poroshenko, në një intervistë televizive. Por Porosh
A janë armët e vetmja “gjuhë” që kupton Moska? New York Times Eshtë vënë re se gjëja më e vështirë për një komunist është të komentojë të shkuarën. M’u kujtu
Rusia: Perëndimi të mos e armatosë Ukrainën Moska zyrtare iu ka bërë thirrje shteteve perëndimore që të mos armatosin ushtarët ukrainas kundër separatistëve rusë në
Dimri i Ukrainës ka shuar revolucionin The Atlantic ZOTËRIT e luftës janë midis nesh. Nuk janë ata ushtarët e dërguar ditët e fundit për të vëzhguar
Poroshenko: Askush nuk do ta cënojë Ukrainën Presidenti i Ukrainës Petro Poroshenko tha se Ukraina do të jetë e lirë brenda vitit 2015-të dhe se askush nuk do ta cën
Rusia do të nisë bisedime me Ukrainën Politikanët rusë kan ë thënë se janë të gatshëm për bisedime me zyrtarët e lartë ukrainas, me qëllim që të ndërpritet lu
Amerika dhe Rusia hyjnë në dialog për Ukrainën Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry dhe ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov pritet të takohen sot, ku fokusi
Rusia-Amerikës: Mos e armatos Ukrainën (FOTO LAJM) Rusia ka thënë se furnizimi me armë i Ukrainës nga SHBA-ja do të ishte një "faktor destabiliteti në këtë shtet". Zëdh
Putini do të takohet me Poroshenkon për të vendosur për Ukrainën Konflikti gjashtë-mujor mes pro-rusëve dhe ukrainasve po vijon. Pikërisht për të biseduar lidhur me këtë konflikt jav
NATO do ta ndihmojë Ukrainën Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stolenberg është shprehur se aleanca është tepër e shqetësuar lidhur me konflikt
Leksioni finlandez për Ukrainën RENE NYBERG “New York Times” Nëse do të përftosh një ide fillestare mbi një finlandez, atëherë fillo të flasësh për
Alarmohet Përëndimi, Putin vendos armët e rënda në kufirin me Ukrainën (FOTO-LAJM) Presidenti rus Vladimir Putin po vendos armët e rënda pranë kufirit me Ukrainën dhe kjo gjë po alarmon Perëndimin. Një k
Rusia nis kamionë me ndihma për Ukrainën (VIDEO) Tonelata me ushqime dhe ilaçe po dërgohen nga Rusia në Ukrainën lindore për banorët e izoluar në zonat ku po luftohet nd