999 rezultate për

ukraina

Hakerat godasin Rusinë/ Zbulohen sekretet e ndihmësit të lartë të Putinit Më shumë se një gigabajt me email-e dhe materiale të tjera, të zyrës së një prej ndihmësve të lartë Vladimir Putin, Vlad
Shkatërrohet grupi kriminal, ja si i "blinte" shqiptari vajzat nga Ukraina për 3 mijë euro Një grup kriminal, që merrej me prostitucion, është shkatërruar nga policia greke, në Athinë. Si pasojë e këtij operacio
Ja çfarë tha Bunjaki pas humbjes nga Ukraina Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, ka thënë së Kosovës po i mungon fati. “Ne kishim rast të mirë përmes Milotit, dhe
Kosova pëson edhe humbjen e dytë, mundet nga Ukraina (VIDEO) Kosova ka pësuar humbjen e dytë me radhë në kualifikueset për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’. Pas humbjes shokuese 6:0
Kosova “në gjumë”, Ukraina trefishon rezultatin (VIDEO) Ukraina ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Kosovës Andriy Yarmolenko ka shënuar golin e dytë ndaj Kosovës në minutën e
Ukraina kalon në epërsi ndaj Kosovës (VIDEO) Ukraina ka kaluar në epërsi ndaj Kosovës. Artem Kravets ka shënuar për Ukrainen 1:0 në minutën e 31’të, pak sekonda
Inteligjenca ruse arreston gazetarin ukrainas Shërbimi rus i sigurisë ka arrestuar një gazetar ukrainas pas akuzave për spiunim. Roman Sushenko, pjesëtar i shërbi
Në kërkim 53-vjeçari që përdhunoi të renë nga Ukraina Një 53 vjeçar është shpallur në kërkim, pasi ka përdhunuar në banesën e tij një 33 vjeçare e cila është nga Ukraina. Ky
BE shqyrton heqjen e vizave për Kosovën në tetor Këshilli i Bashkimit Evropian planifikon të rishqyrtojë heqjen e vizave për Kosovën, Ukrainën, Turqinë dhe Gjeorgjinë.
Hollande konfirmon samitin katërpalësh për konfliktin ukrainas Presidenti François Hollande, ka konfirmuar sot se pas disa javësh do të organizohet një samit me pjesëmarrjen e liderëv
Ukraina akuzon Rusinë për provokime Ukraina e ka akuzuar Rusinë se po planifikon që të provokojë edhe më tej dhunën në lindje të Ukrainës, duke forcuar forc
Ukraina nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës Ukraina nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën. Ivana Klimpush Cincadze, nënkryetarja e Qeverisë së Ukrainës, ka thënë
Kosova mori më pak vota "për liberalizim" se Ukraina e Gjeorgjia Krahasuar me Ukrainën dhe Gjeorgjinë, Kosova mori më së paku vota në favor të rekomandimit të Komitetit për Punë të Jash
Alkool dhe cigare, ja dhoma e zhveshjes e ukrainasve (FOTO) Pamjet nga dhomat e zhveshjes së kombëtares ukrainase pas ndeshjes me Gjermaninë, kanë tronditur tifozët ukrainas dhe jo
Gjermania po fiton falë Mustafit, Ukraina e frikshme (VIDEO) Spektakël në pjesën e parë në sfidën Gjermani-Ukrainë. Pancerat fitojnë në 45 minutat e para falë një goli të Mustafit,
Gjermani-Ukrainë, pancerat luajnë pa sulmues (FOTO) Gjermania dhe Ukraina sonte do të mbyllin ditën e tretë të Europianit, teksa priten të tjera emocione. Pancerat do të lu
Ukraina arreston një person që po planifikonte sulme në Francë Një francez i cili po mbante armë dhe eksplozivë për të kryer një sulm të planifikuar në Francë, është arrestuar në kufi
Ukraina thyen Shqipërinë Ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Ukrainës ka përfunduar me rezultatin 1:3 në favor të ukrainasve. Kjo ndeshje nisi
Ukraina shënon golin e tretë ndaj Shqipërisë UPDATE - Ukraina ka shjënuar edhe golin e tretë ndaj Shqipërisë duke triumfuar kështu ndaj Kombëtares Shqiptare. Kono
Ja çfarë atmosfere u krijua gjatë ndeshjes Shqipëri - Ukrainë Pjesa e parë - Shqipëria dhe Ukraina u ndeshën për 45 minuta në stadiumin Atletico D’Azurri di Italia në Bergamo dhe s