999 rezultate për

ukraina

Putin akuzon ukrainasit për nxitjen e luftimeve në lindje të Ukrainës Presidenti i Rus, Vladimir Putin, ka akuzuar sot Kievin për nxitjen e luftimeve gjatë fundjavës në lindje të Ukrainës.
Pas Rusisë, edhe Ukraina armatos Serbinë (FOTO LAJM) Pak muaj më parë, në sajë të një vizite të Presidentit dhe kryeministrit të Serbisë në Rusi, u nënshkrua një marrëveshje
Ukraina kërkon nga Trump të mbajë sanksionet ndaj Rusisë Ministri i mbrojtjes së Ukrainës, Stephan Poltorak ka kërkuar nga presidenti amerikan, Donald Trump që të vazhdoj ofrimi
“Do të vras nëse nuk del vetë të prostituosh”, ukrainasja i bën “gropën” shqiptarit Një 24 vjeçare nga Ukraina, e cila pretendon se detyrohej nga një shqiptar të punonte si prostitutë, e ka denoncuar këtë
Krahasoi Krimenë me Kosovën, Daçiç kritikon rëndë ambasadorin ukrainas Ivica Daçiç, ministri i jashtëm serb, i ka drejtuar një porosi diplomatëve të huaj në Beograd se Serbisa nuk ka nevojë p
Ukraina do e njohë Kosovën për inat të Serbisë Ambasadori i Ukrainës në Serbi, Alexander Alexandrovich, ka dalë me deklaratë negative ndaj votës së Serbisë kundër Rezo
Rifillon lufta Rusi-Ukrainë, vriten 9 ushtar ukrainas (VIDEO) Kanë filluar sërish luftimet në Ukrainën lindore mes Rusisë dhe Ukrainës. Mediet ndërkombëtare raportojnë se 9 ushta
Habit deputeti ukrainas: Vrasësi i ambasadorit është hero (FOTO LAJM) Deputeti Volodymyr Parasyuk i parlamentit të Ukrainës e ka cilësuar si "hero" autorin e vrasjes së ambasadorit rus në An
Dallku “Mjeshtër Sporti” në Ukrainë Ish-futbollisti i kombëtares tonë, Armend Dallku dhe aktualisht mbrojtës i Prishtinës, ka marrë një vlerësim të veçantë
Ukraina i propozon Trump të përdorë një nga avionët e saj si “Air Force One" Prodhuesi më i madh i aeroplanëve në Ukrainë i tha Presidentit të zgjedhur të SHBA-ve se ai mund të blejë një nga avion
Polonia dhe Ukraina i kundërvihen BE-së: Ndaloni gazsjellësin rus Polonia dhe Ukraina kritikuan dje Komisionin Evropian se po lejonte grupin rus “Gazprom” për të transportuar një sasi më
Zyrtarët ukrainas: Rusia do e pranojë pavarësinë e Kosovës Gjatë vizitës së zyrtarëve të Ukrainës në Beograd, zëvendës kryetari i Parlamentit të Krimesë, Refat Chubarov, paralajmë
Ushtaret ukrainase bëhen hit në internet (FOTO LAJM) Ushtaret që po mbrojnë Ukrainën në krizën që ka pushtuar lindjen e vendit janë kthyer në hitin e internetit. Të kamuf
Rusia ka rreth 7500 ushtarë në territorin e Ukrainës Ministria e Brendshme e Ukrainës ka thënë se Rusia ka nga 5 mijë deri në 7500 ushtarë brenda territorit ukrainas. Kë
Tensionohet situata në Krime/ Rusi - Ukrainë sillen 'si ma bën - do ta bëj' Leonid Parchomenko ka spiunuar i ngarkuar nga Ukraina në Krime Flotën ruse të Detit të Zi e për këtë arsye është ndaluar
Ukrainasit djegin flamurin e Serbisë (VIDEO) Tifozët e Kombëtares së Ukrainë i kanë vënë zjarrin flamurit të Serbisë në miqësoren mes këtyre dy kombëtareve. Medi
Hakerat sulmojnë Kremlinin: Rusia e përfshirë në konfliktin ukrainas Dy hakera që pretendojnë se kanë mundur të futen në të dhënat e Kremlinit, thonë se kanë siguruar disa emaile që tregojn
"Ukraina se njeh Kosovën, i shmanget manipulimit rus" Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Pavlo Klimkin, gjatë një vizite zyrtare në Tiranë, ka pranuar se mosnjohja e Kosovës vjen
20 vjeçari ukrainas ndryshoi emrin për të fituar falas një iPhone Oferta e iPhone për të fituar një iPhone 7 falas ka tunduar një 20 vjeçar ukrainas I cili ka ndryshuar emrin zyrtar të t
"Hakmarrja" e SHBA-ve, hakohen materiale sekrete të Kremlinit Ndërkohë që tensionet mes Risisë dhe Perëndimit vazhdojnë të rriten ndjeshëm, emaile dhe të dhëna të tjera të Vladislav