999 rezultate për

ukraina

Ukraina i kundërpërgjigjet presidentit Trump Ambasada e Ukrainës në Uashington i ka mohuar sot akuzat e presidentit amerikan, Donald Trump, se Ukraina kishte tentuar
Dy turistë ukrainas vriten në Egjipt Dy turistë nga Ukraina janë vrarë, dhe katër tjerë u plagosën pas një sulmi me thikë në një pushimore në Hurghada të Egj
Ukraina kërkon fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në NATO Presidenti ukrainas Petro Poroshenko, ka kërkuar të fillojnë diskutimet rreth një plani i cili do ta anëtarësojë vendin
NATO, thirrje Rusisë të tërheqë ushtarët nga Ukraina Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të synojë "menjëherë" anëtarësimin në NATO,
SHBA-të do të armatosin Ukrainën Ukraina është shumë pranë marrëveshjes me Uashingtonin për pajisjen me mjete të teknologjisë së fundit të mbrojtjes. Syn
Shtyhet gjykimi për tradhti i ish-presidentit ukrainas Është shtyrë gjykimi për ish presidentit ukrainas Viktor Yanukovych, i cili akuzohet për tradhti. Gjykatësi Vladyslav
Takim i kryeministrit Zaev me ambasadorin ukrainas Pallagusinec Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Ukrainës, Rostisllav Pallagusinec. "
Mali i Zi ndalon hyrjen e 149 rusëve dhe ukrainasve Mediat kanë raportuar dje se Mali i Zi ua ka ndaluar hyrjen në këtë vend 149 rusëve dhe ukrainasve, në përgjigje të ndal
Samiti i G7, gati për sanksione shtesë kundër Rusisë Shtetet anëtare të G7-ës u shprehen sot të gatshme për të ndërmarrë sanksione shtesë kundër Rusisë, duke e cilësuar si p
105 kg drogë në makinë, arrestohet shqiptari në Greqi Një shqiptar është arrestuar në hyrjen perindimore të Athinës. Ai akuzohet për transport droge pasi në makinën e tij u
Joshua fiton sfidën e parë me Klitschkon, 4.5 kg më i rëndë (VIDEO) Sonte në mbrëmje boksi rezervon një super përballje mes Wladimir Klitschko dhe kampionit të botës në fuqi Anthony Joshua
Kina hedh kopjen sovjetike në det, por është shumë larg fuqisë ushtarake të SHBA-ve (FOTO LAJM) Kina ka inaguruar dje aeroplambajtësen e dytë të saj pas blerjes nga Ukraina dhe riparimit të një tjetër aeroplanmbajtës
Ukraina nuk lejon këngëtaren ruse në Eurovision, kundërpërgjigjet Rusia Pas vendimit të Ukrainës për të mos lejuar që këngëtarja ruse Julia Samoilova të performojë në Festivalin europian të kë
Gjenerali amerikan sugjeron armatosjen e Ukrainës Kreu ushtarak i NATO-s në Evropë, Curtis Scaparrotti mbështet faktin që SHBA-të të furnizojnë me armë Ukrainën për ta nd
Pamje tronditëse, ja si u ekzekutua deputetit rus në rrugët e Kievit (VIDEO) Janë zbardhur pamjet tronditëse të vrasjes së ish-deputetit rus Denis Voronenkov pak ditë më parë. Ish-deputeti u ek
Ukraina i ndalon pjesëmarrjen në Eurovizion këngëtares ruse (VIDEO) Ukraina i ka ndaluar pjesëmarrjen në Evrovizion 2017 këngëtares ruse Julia Samovilas, shkruan BBC. Arsyja e ndalimit
Abuzonte seksualisht me ukrainasen, 10 vite burg për shqiptarin Një shqiptar 36 vjeçar i cili ka përndjekur për muaj të tërë një ukrainase 44-vjeçare emri i të cilit nuk bëhet i dituar
Ukraina anulon vizat me Shqipërinë, më 1 prill hyn në fuqi marrëveshja Mrrëveshja për anulimin e ndërsjellë të vizave me Ukrainën, do të hyjë në fuqi më 1 prill të këtij viti dhe se qytetarët
Ukraina më afër liberalizuimit të vizave me BE-në Negociatorët e Parlamentit Evropian dhe të Bashkimit Evropian kanë arritur marrëveshje për lejimin e shtetasve të Ukrain
"Një lodër në parlamentin ukrainas", turpëron 170 deputetët që nuk ishin në punë Një deputet ukrainas ka zgjedhur të "turpërojë" 170 kolegët e tij të cilët nuk u paraqitën në punë, duke sjellë në parla