999 rezultate për

ukraina

Mes Gjermanisë dhe Polonisë ka mosmarrëveshje për gazin rus Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe homologu polak shprehën sot mosmarrëveshjet për çështjen strategjike të tranzitit
Njerëzit vërshojnë në protesta, kërkojnë dorëheqjen e e presidentit Poroshenko në Kiev Mijëra persona kanë protestuar në qendër të kryeqytetit ukrainas, duke kërkuar dorëheqjen e presidentit Petro Poroshenko
Uashingtoni sanksionon përgjegjës rusë dhe ministra separatistë për konfliktin ukrainas Thesari amerikan njoftoi sot sanksione të reja të lidhura me konfliktin në Ukrainë dhe me aneksimin e Krimesë nga Moska,
E tradhtonte me dy persona, shqiptari masakron të fejuarën ukrainase (FOTO LAJM) Vazhdon të jetë mister ngjarja e rëndë në itali ku një shqiptar vrau veten pasi denoncoi të humbur të fejuarën e tij.
Ukrainasit shënojnë edhe të dytin kunndë Cityt (VIDEO) Pas 6-të minuta Shakhtari ka shënuar edhe golin e dytë kundër Manchester Cityt. Autori i golit është mbrojti anësor
Formacionet zyrtare: Skënderbeu - Dinamo Kiev Skënderbeu do të përballet sonte me ukrainasit e Dinamo Kiev, ndeshje kjo e vlefshme për raundin e pestë të UEFA Europa
Mercenarët serbë rrisin tensionet mes Ukrainës dhe Serbisë Serbia ka thirrur për sqarime ambasadorin e saj në Kiev, pasi Ukraina shprehu shqetësimin e saj të thellë për çështjen e
Dhunoi dhe mbajti peng ukrainasen, lirohet djali i biznesmenit në Durrës Ditën e djeshme u bë me dije se policia ka vënë në pranga një 24 vjeçar i cili akuzohet se ka dhunuar dhe mbajtur peng n
E rrahu dhe e mbajti peng në hotel, zbardhet dëshmia e vajzës nga Ukraina Policia e Durresit vuri në pranga një 24-vjecar pasi akuzohet se ka dhunuar dhe ka mbajtur peng në një hotel në Durrës n
“Çmendet” durrsaku, dhunon e mban peng në dhomë turisten nga Ukraina Policia ka vënë në pranga shtetasin Almarjo Xhebexhia 24 vjeç. Ai akuzohet se ka dhunuar dhe ka mbajtur peng shtetas
Tjetër humbje për Shqipërinë U19 të femrave, pëson 5 gola nga Ukraina Kombëtarja shqiptare e 19-vjeçareve për femra humbi mundësinë për t’u kualifikuar në Elite Round pasi pësoi një disfatë
Vajza e pasanikut ukrainas shkakton masakër në trotuar (VIDEO) Në qendër të Kharkiv të Ukrainës ka ndodhur një aksident i tmerrshëm, pamje të të cilit janë kapur nga kamerat e siguris
Politikani ukrainas goditet me grusht nga deputeti i opozitës (VIDEO) Një politikan ukrainas është hedhur në tokë me vetëm një goditje, gjatë një debati të nxehtë me anëtarët e një partie op
Mashtruan ukrainasin me shitjen e një apartamenti, sarandjotët e pësojnë keq Policia bën me dije se ka nisur hetimin ndaj dy sarandjotëve pasi akuzohen për mashtrim. Burime zyrtare nga policia
Daja i bindur: Jemi gati për Europën Europa thërret Skënderbeun. Skuadra e Ilir Dajës i ka dhënë fund përgatitjeve në Korcë për përballjen me Dinamon e Kievi
Presidenti i Dinamos kërkon më shumë tifozë kundër Skëndërbeut Klubi gjigant ukrainas, Dinamo Kiev, po e vlerëson në maksimum ndeshjen e parë në grupet e Ligës së Europës, teksa të en
Vjedhja në Sarandë, gjykata lë në burg ukrainasin Gjykata e Apelit vendosi që Oleg Koval, i arrestuar per vjedhjen e mbi 8 mije eurove te nje pushuesi ne Sarande, të mbet
Hynë me drogë në Shqipëri, turku dhe ukrainasja e pësojnë keq në kufi Policia në pikën kufitare të Qafë-Thanës ka sekuestruar 9 tableta të dyshuara si lëndë narkotike “ekstazi”. Shërbimet
Vodhi 8 mijë euro, zbardhet historia e ukrainasit të arrestuar në Sarandë Vetëm dy ditë më parë në Sarandë u arrestua një shtetas ukrainas për vjedhje. Ai quhet Oleg Koval, 43 vjeç. Erdhi në Sar
S'mjaftojnë hajdutët shqiptarë, ukrainasi bën "kërdinë" në Sarandë Policia ka vënë në pranga një 43-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje. Policia bën me dije se 43-vjeçari pasi u ka vjedhur p