999 rezultate për

ukraina

Mblidhet Këshilli i Sigurimit, ky është momenti që solli Rusinë dhe Ukrainën në prag të luftës Rusia dhe Ukraina ishin pranë luftës ditën e djeshme ku tre anije ukrainase u pushtuan nga forcat speciale ruse në detin
Kancelari i njohur gjerman futet në listën e armiqve ukrainas Gjermania i bëri thirrje Ukrainës që të heqë nga interneti një listë të, siç thuhet, "armiqve të shtetit", pasi ish-kanc
Joshua kërkon duelin me “përbindëshin” ukrainas Kampioni i botës në peshat e rënda, Anthony Joshua kërkon të duelojë me boksierin e pathyeshëm ukrainas, Oleksandr Usyk
Liga e Kombeve, Ukraina e Shevchenkos mposht edhe Sllovakinë Tre ditë më parë, Ukraina fitoi në Çeki 1-2, ndërsa ka siguruar edhe fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Nations League.
Presidenti i Federatës Ukrainase shkon në Parlament me fanellën e Kroacisë (FOTO LAJM) Presidenti i Federatës së Futbollit të Ukrainës, Andrej Pavelko, është edhe deputet në parlamentin ukrainas. Ai sot ka s
Vuçiç "tradhton" vëllain e madh Putin dhe pret Poroshenkon: Nuk e njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është takuar sot me homologun e tij ukrainas, Petro Poroshenko. Temë diskutimi
U zhvillua në një fushë kalçetoje, Ukraina kishte të drejtë për kushtet në stadiumin e Evianit Kombëtarja është larguar gjithnjë e më shumë nga tifozët. Jo vetëm prej rezultateve të fundit që kanë zbehur entuziazmin
Ukraina turpëron Shqipërinë, i shënon edhe golin e tretë (VIDEO) Ukraina po e turpëron Shqipërinë në Evian të Francës. Ai që ka shënuar është përsëri Yarmolenko që realizon në minut
Mbrojtje skandaloze, Ukraina dyfishon rezultatin ndaj Shqipërisë (VIDEO) Mbrojta e Shqipërisë është për faqe të zezë, ku Ukraina ka dyfishuar rezultatin në Evian të Francës. Ai që ka shënua
Ukraina kalon në avantazh ndaj Shqipërisë (VIDEO) Ukraina ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë në Evian të Francës. Ai që kaloi në epërsi djemtë e Shevchenkos ishte
Shevchenko u ankua për stadiumin, FIFA merr vendimin për miqësoren Shqipëri-Ukrainrë Të dy trajnët e kombëtareve kishin rënë dakort për zhvillimin në një stadium tjetër të miqësorës Ukrainë-Shqipëri. M
Prapaskenat e Shtëpisë së Bardhë, ky president dha 400 mijë dollar për një takim me Trump Avokati personal i Donald Trump, Michael Cohen, është paguar në mënyrë të fshehtë me 400.000 dollarë për të rregulluar n
Ukraina kërcënon t'a rrëzojë urën që rriti egon e udhëheqësit rus Deputeti ukrainas Igor Mosijchuk kërcënoi sot se do të shkatërrojnë urën e Krimesë mbi urën e lumit Kerky, pak ditë pas
Ukraina zyrtarizon listën e lojtarëve kundër Shqipërisë Zyrtarizohet lista e lojtarëve të grumbulluar nga Kombëtarja e Ukrainës për ndeshjet miqësore që do të luaj gjatë muajit
Ukraina merr armën e "tmerrshme" amerikane, tani Putini i ka keq punët (VIDEO) Amerikanët kanë furnizuar ushtrinë e Ukrainës mes sistemin raketor anti-tank më efektiv në botë, pikërisht "Javelin".
Skenari ukrainas për ndarjen e Kosovës! Nga Enver Bytyçi Në shkurt – mars të vitit 2014 Ukraina u përfshi në trazira të mëdha, të cilat përfunduan me aneksim
Zbulohet miqësorja tjetër e Kombëtares shqiptare, një rival i madh Shumë informacion nuk u dha por miqësorja e radhës që është tanimë e fiksuar është me Ukrainën. Ukraina është një rivali
Arrestohet ligjvënësja ukrainase për komplot terrorist Zyrtarët e sigurisë ukrainase kanë ndaluar Nadia Savchenkon, e cila ka qenë ligjvënëse dhe ish e burgosur në Rusi. Ajo
Gjendet i vdekur ish-piloti ukrainas i akuzuar për rrëzimin e fluturimit MH17 (VIDEO) Një pilot ukrainas i fajësuar nga Moska për të rrëzuar fluturimin Malajzia Airlines Airlines MH17 është gjetur i vdekur
Ukraina mbyll shkollat pasi kompania ruse nuk furnizon me gaz Të gjitha shkollat dhe institucionet e edukimit të lartë në Ukraine janë mbyllur në përpjekje të këtij shteti për të kur