999 rezultate për

ujqit

Kthehen në garë “ujqit e vjetër” Dy partitë opozitare, LDK-ja dhe AAK-ja, i kanë nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave, ndërsa garës i
Bujqit të aplikojnë për mjetet e IPARD Zëdhënësi qeveritar Aleksandër Gjorgjiev ka thënë se qeveria vendosi që Agjencia për Përkrahje Financiare të Bujqësisë d
"Bashkohen" bujqit e Kosovës Kuvendi Zgjedhor për Konsolidimin e Shoqatave Bujqësore në Nivel Nacional ka promovuar të shtunën shoqatën bujqësore, Ba
Arifi ne takim me bujqit Sot, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi zhvilloi takim me bujqit e Reçicës së Madhe dhe bujqit e Xhepçishti
Thaçi korr të mbjellat (FOTO-LAJM) Kryeministri Thaçi në emër të Qeverisë ka përgëzuar të gjithë fermerët e Kosovës, dhe i ka uruar ata për një sezon të su
I ftohti i zbret ujqit në Podujevë Gjuetari Bedri Zeqiri e ka vrarë ujkun para shtëpisë së tij në fshatin Letanc, vetëm 3 kilometra larg qendrës së qytetit