999 rezultate për

ujmanit

Grenell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar që Ujmani të quhet Liqeni Trump I dërguari i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se Kosova dhe Serbi
Ekspertët kundër pikës së marrëveshjes për Ujmanin, s’do duhej të diskutohej Marrëveshja e nënshkruar të premten në Washington i ka dhënë të drejtën e përdorimit të përbashkët të Liqenit të Ujmanit
Pse liqeni i Ujmanit është kaq strategjik për Kosovën? Kjo pamje e ilustron shkurtimisht (VIDEO) Në javët e fundit u shtuan debatet për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë, ndërkohë që sot u nënshkrua edhe ma
Haradinaj kërkon të rrëzohet marrëveshja: Mbani larg Serbinë nga Ujmani Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i bën thirrje kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti që
Takimi në Shtëpinë e Bardhë, vendoset flamuri i Kosovës te Liqeni i Ujmanit Në ditën e takimit Kosovë-Serbi në Uashington, disa të rinj kanë vendosur flamurin e Kosovës te Liqeni i Ujmanit, raport
Ujmani s'i lë prishtinasit pa ujë Në kohën kur niveli i ujit në liqenet akumuluese, atë të Batllavës dhe Badovcit, ka rënë, furnizimi me ujë nga liqeni i
Drejtori i kompanisë që menaxhon Ujmanin: Nuk presim ujin për shqiptarët Drejtori i kompanisë “Ibër’, e cila menaxhon me Liqenin e Ujmanit, Srdjan Vulovic, ka thënë se hidrocentrali është duke
Njihuni me detaje të reja për liqenin e Ujmanit që çmend serbët Liqeni i Ujmanit kohëve të fundit është kthyer në qendër të vëmendjes, sidomos pas vizitës së presidentit të Kosovë, Has
Thaçi mbyll spektaklin dhe kthehet në Prishtinë bashkë me ROSU (VIDEO) Presidenti i Kosovës Hashim Thaci ka bërë pak qejf në Veri të Kosovës duke e vizituar Liqenin e Ujmanit ku ka drejtuar p
Thaçi vë në rrezik sigurinë e Kosovës për një protestë kundër tij (VIDEO) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka qëndruar sot në veri të Mitrovicës ku ka vizituar Liqenin e Ujmanit. Thaçi për g
DALIN PAMJET/ Forcat Speciale rrethojnë liqenin e Ujmanit Forcat Speciale të Policisë së Republikës së Kosovës, janë vendosur dhe e kanë rrethuar Liqenin e Ujmanit. Rraportohe
"Pronësia e Ujmanit nuk duhet diskutuar në Bruksel" Arbëror Prekazi, ish drejtor i Njësisë Afariste Uji dhe Centrali Elektrik në Ibër Lepenc, tashmë pensionist, në një inte
Meta bëhet pjesë e pazareve me toka në Ballkan Përderisa, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ndodhej në Kosovë dhe një ditë pasi provokoi me fjalim në Liqenin e Uj
Hoxhaj godet qeverinë e tij: Vizita e Vuçiçit si e Millosheviçit Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se vizita e presidentit aktual të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Liq
Vuçiç kërkon futjen e Ujmanit si pikë më vete të bisedimeve në Bruksel Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka treguar se e ka ndërmend ta nxjerrë në agjendën e bisedimeve Liqenin e Gazivodë
LIVE/ Vuçiç sfidon nga Ujmani, çfarë po ndodh tani në liqenin më të rendësishëm të Kosovë Pasi hyri në Kosovë, presidenti serb Aleksandër Vuçiç është ndaluar ne liqenin e Ujmanit, i cili është jetik për Kosovën
Dalin fotot, Vuçiç sfidon hapur Kosovën nga Ujmani (FOTO LAJM) Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka ndaluar në liqenin e Ujmanit në Zubin Potok pasi ka hyrë në territorin e Republikës
Vuçiçi ndalon në Ujman Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, i cili para pak minutash ka hyrë në territorin e Republikës së Kosovës, aktualish
Diga e Liqenit të Ujmanit mbulohet me flamurin serb (FOTO LAJM) Liqeni i Ujmanit është një nga pasuritë më të mëdha natyrore që ka Republika e Kosovës.Por një gjë e tillë kontestohet a
Serbët vendosen flamuj në Ujman, deputetja e VV akuzon rëndë Thaçin Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka rreshtuar akuzat ndaj Hashim Thaçit duke thënë se ai iu nënshtrua Vuçiçit duke për