999 rezultate për

ujku

Të hash nga ujku Para disa ditësh shtypi dha një lajm që joçuditërisht nuk u komentua fare në median shqi
Angullima e ujkut si shkas dhe si mundësi! Meqë bota ishte në gjumë dhe gjoja nuk e paska parë dramën tragjike me rastin e heqjes së
Tepelenë, tenton të vrasë ujkun por vret shokun Tentoi të vrasë ujkun, por pa dashje vrau shokun. Në këtë konkluzion ka dalë policia pas ekspertizës dhe dëshmive që mor
2-vjecari me ‘gojë ujku’, operohet me sukses Një operacion i konsideruar prej mjekëve si shumë i vështirë ka përfunduar me sukses gjatë së mërkurës në QSUT. Mësohet
Ujku që u shpëtua me frymëmarrje artificiale (VIDEO) Një video e qendrës së kërkimeve fauna ekzotike dhe e egër Monte Adone, Bolonjë, tregon për shpëtimin e jashtëzakonshëm
I ftohti i acartë, ujku “pushton” Kukësin Dimri i ftohtë me shumë ngrica dhe dëborë ka bërë që kafshët e egra grabitqare, siç është ujku, të zbresin nga malet e t
Ujku dështon në tentativën për kapërcimin e autostradës Një aksident i rrallë ndodhi dje në autostradën që të çon drejt Morines, në dalje të qytetit të Kukësit. Këtë herë pre e
Macja "adopton" ujkun e vogël! Një ujk i vogël, i cili ka lindur në fund të muajit prill në një kopsht zoologjik siberian dhe ishte refuzuar nga nëna e
Delet e mësojnë ujkun se si t'i hajë Jetojmë dhe veprojmë në kohën e kiçit dhe shundit. Në çdo pore të lëkurës sonë tetuazhohet ky fenomen përmbytës dhe gjit
LDK në gojën e ujkut Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka një fatkeqësi të madhe: ajo ka patur për lider një figurë të fortë politike dhe hist
Ujku, qimen e nderron por zanatin nuk e harron! nga Bardhyl Mahmuti“Aksioni i armëve” i Rankoviqit dhe “Aksioni i armëve” i Jankullovs
Opozita shqiptare ne Maqedoni si "ujku e dhia"! Në skenën politike në Maqedoni po ndodhin momente të reja të cilat pritet në të ardhm