999 rezultate për

ujku

Kur bujku fiton më shumë se presidentja Ka një jetë mbi mesataren në Kosovë dhe të ardhurat e tij janë të mëdha. Është ky Imri Pestisha, banor i fshatit Sinidol
Qentë mbysin ujkun në Zhepovë të Përmetit (VIDEO) Disa qenë kanë arritur të neutralizojnë dhe mbysin një ujk i cili kishte sulmuar stanin e barive në fshatin Zhepovë të P
Duel i përgjakshëm mes qenit dhe ujkut në Rahovec (FOTO LAJM) Tashmë që kemi hyrë në dimër, ujqërit në mungesë të ushqimit zbresin poshtë deri në fshatra, e në raste edhe në qytete.
Autostrada e Shkupit, edhe ujku "viktimë" e një aksidenti (FOTO LAJM) Ujk i ngordhur në autostradën e Shkupit. Kafsha e egër, me përmasa të mëdha, mund të ketë rënë pre e ndonjë goditje nga
Shpërfytyrohet pasi e sulmon ujku, kinezi kërkon ti rikthehet goja (FOTO LAJM) Një 65 vjeçar, gjatë jetës së tij nuk ka shkuar në shkollë, nuk është martuar, kjo vetëm pasi ai ka qënë i shpërfytyruar
Serbi, ujku sulmon vajzën e vogël (VIDEO) Një vajzë e vogël në Beograd është sulmuar nga një ujk. Vajza ka pësuar lëndime në trup dhe në shpinë. Ngjarja e r
Ujkun e kemi prapa derës Gjatë këtyre viteve kam dëgjuar shumë nga ata – madje edhe intelektualë – që kur u thoshe
Të hash nga ujku Para disa ditësh shtypi dha një lajm që joçuditërisht nuk u komentua fare në median shqi
Angullima e ujkut si shkas dhe si mundësi! Meqë bota ishte në gjumë dhe gjoja nuk e paska parë dramën tragjike me rastin e heqjes së
Tepelenë, tenton të vrasë ujkun por vret shokun Tentoi të vrasë ujkun, por pa dashje vrau shokun. Në këtë konkluzion ka dalë policia pas ekspertizës dhe dëshmive që mor
2-vjecari me ‘gojë ujku’, operohet me sukses Një operacion i konsideruar prej mjekëve si shumë i vështirë ka përfunduar me sukses gjatë së mërkurës në QSUT. Mësohet
Ujku që u shpëtua me frymëmarrje artificiale (VIDEO) Një video e qendrës së kërkimeve fauna ekzotike dhe e egër Monte Adone, Bolonjë, tregon për shpëtimin e jashtëzakonshëm
I ftohti i acartë, ujku “pushton” Kukësin Dimri i ftohtë me shumë ngrica dhe dëborë ka bërë që kafshët e egra grabitqare, siç është ujku, të zbresin nga malet e t
Ujku dështon në tentativën për kapërcimin e autostradës Një aksident i rrallë ndodhi dje në autostradën që të çon drejt Morines, në dalje të qytetit të Kukësit. Këtë herë pre e
Macja "adopton" ujkun e vogël! Një ujk i vogël, i cili ka lindur në fund të muajit prill në një kopsht zoologjik siberian dhe ishte refuzuar nga nëna e
Delet e mësojnë ujkun se si t'i hajë Jetojmë dhe veprojmë në kohën e kiçit dhe shundit. Në çdo pore të lëkurës sonë tetuazhohet ky fenomen përmbytës dhe gjit
LDK në gojën e ujkut Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka një fatkeqësi të madhe: ajo ka patur për lider një figurë të fortë politike dhe hist
Ujku, qimen e nderron por zanatin nuk e harron! nga Bardhyl Mahmuti“Aksioni i armëve” i Rankoviqit dhe “Aksioni i armëve” i Jankullovs
Opozita shqiptare ne Maqedoni si "ujku e dhia"! Në skenën politike në Maqedoni po ndodhin momente të reja të cilat pritet në të ardhm