999 rezultate për

ujku

Kodet për hashashin: “U fut ujku, nuk dihet ku do bëjë dëm” Grupi i kultivuesve të cilëve ju sekuestrua hashash pak ditë më parë gjatë një operacioni në Kurbin, kanë qenë nën surve
Dënohet me 800 euro shitësi i shalqinit Policia e Maqedonisë ka dënuar me 800 euro gjobë një shitës shalqini. Sipas policisë, bujku N.N., shiste 9600 kilogra
Dëshirojnë ta quajnë djalin “Ujku”, zyra e gjendjes civile nuk pranon Nëse keni një fëmijë të sapolindur dhe jeni në dilemë për ti vendosur emrin, emri “Lobo” në shqip “ujku” nuk është aspa
Vogëlushja 5-vjeçare vuan nga sindroma e ujkut (FOTO LAJM) Kemilly Vitoria Pereira de Souza, është një vogëlushe e cila është diagnostikuar me hypertrichosis, një gjendje e rrall
Ujku që kafshoi vajzën ishte i vaksinuar? Pas shpërthimit të babait të vajzës dy vjeçare, e cila u sulmua sot në Kopshtin Zooologjik, një reagim ka ardhur nga zyr
Dy vjeçarja sulmohet nga ujku në Kopshtin Zoologjik (FOTO) Një vajzë 2 vjeçare ka shpëtuar për një fije, pasi është sulmuar nga një ujk në Kopshtin Zoologjik. I ati i vajzës së vo
PS e Lezhës: Ndocaj si Lek Plepi e "Ujku i Cërrikut" Eduart Ndocaj ka hedhur akuza kundër PS të Lezhës duke e sulmuar fort strukturën e Partisë Socialiste në këtë qytet.
Policia ka arrestuar 20 të mitur Policia e Kosovës ka arrestuar gjithsej 90 aktivistë, të cilët ishin në selinë e VV-së për ta mbrojtur Kurtin nga arrest
Kapet ujku në Junik Një qytetar ka arritur një ujk në Junik. Qytetari Mazllum Miroci, ka zënë ujkun në bjeshkët e Junikut. Ndërsa për
Në Krilevë të Kamenicës ujku shëtit i lirë (VIDEO) Një ujk është filmuar teksa lëvizte lirshëm në një arë në fshatin Krilevë të Kamenicës. Në video shihet ujku duke ecu
Miqësi e pazakontë midis ujkut dhe ariut (FOTO LAJM) Përmes fotove ju do të keni mundësi që të shikoni një miqësi të veçantë të lindur midis dy kafshëve grabitqare. Ariu dhe
Vritet ujku që mbyti 20 krerë lopë në Kamenicë Fermeri Enver Maloku, nga fshati Kikë i komunës së Kamenicës, kishte kohë që ruante dy ujqër të cilët po bënin kërdi në
“Ujku” Vuçiç, i shndërruar në “qingj” nga Jakup Krasniqi A po frikësohet vërtetë, “ujku” Vuciq i shndërruar në “qengj”, kur po thotë: “Shoh dhe n
Kur bujku fiton më shumë se presidentja Ka një jetë mbi mesataren në Kosovë dhe të ardhurat e tij janë të mëdha. Është ky Imri Pestisha, banor i fshatit Sinidol
Qentë mbysin ujkun në Zhepovë të Përmetit (VIDEO) Disa qenë kanë arritur të neutralizojnë dhe mbysin një ujk i cili kishte sulmuar stanin e barive në fshatin Zhepovë të P
Duel i përgjakshëm mes qenit dhe ujkut në Rahovec (FOTO LAJM) Tashmë që kemi hyrë në dimër, ujqërit në mungesë të ushqimit zbresin poshtë deri në fshatra, e në raste edhe në qytete.
Autostrada e Shkupit, edhe ujku "viktimë" e një aksidenti (FOTO LAJM) Ujk i ngordhur në autostradën e Shkupit. Kafsha e egër, me përmasa të mëdha, mund të ketë rënë pre e ndonjë goditje nga
Shpërfytyrohet pasi e sulmon ujku, kinezi kërkon ti rikthehet goja (FOTO LAJM) Një 65 vjeçar, gjatë jetës së tij nuk ka shkuar në shkollë, nuk është martuar, kjo vetëm pasi ai ka qënë i shpërfytyruar
Serbi, ujku sulmon vajzën e vogël (VIDEO) Një vajzë e vogël në Beograd është sulmuar nga një ujk. Vajza ka pësuar lëndime në trup dhe në shpinë. Ngjarja e r
Ujkun e kemi prapa derës Gjatë këtyre viteve kam dëgjuar shumë nga ata – madje edhe intelektualë – që kur u thoshe