Rama i dërgon letër Bashës, lexojeni të plotë
999 rezultate për

ujit

Nënshkruhet Memorandumi, eksperiencë hollandeze në menaxhimin e ujit në Tiranë Bashkëpunimi në fushën e menaxhimit të ujit të pijshëm dhe trajtimin e ujërave të ndotura, duke shkëmbyer njohuritë dhe
Bëhuni gati për burg! Pas energjisë, fillon aksioni i ujit Kryeministri Rama ka paralajmëruar nisjen e aksionit kombëtar kundër asaj që ai e quajti abuzim me ujin e pijshëm. Ndër
Policia zbulon drogë të paketuar në sahatin e ujit në Yzberisht Një sasi 1.7 kilogram drogë e ndarë në 162 doza e ambalazhuar në qese farmaceutike, është sekuestruar nga policia në kat
I bëhet thirrje prokurorisë të hetojë vendimin e Haradinajn Me 3 tetor 2017, Qeveria e Republikës së Kosovës mori vendim për faljen e borxheve për detyrimet që kanë ambalazhuesit e
Rrezikojmë kancerin, koleren dhe tifon, zbulohet skandali me klorinimin e ujit në Tiranë Mirëmbajtja e depove të ujit nga Drejtoria e Ujësjellës Kanalizimeve të Tiranës duket të jetë në pikë të hallit duke rre
Haradinaj ua fal borxhin 60 milionë euro bosave së kompanive të ujit Që 18 vite prodhuesit e ujit në Kosovë e mashtruan shtetin duke mos paguar asnjë cent për shfrytëzimin dhe shkarkimin e
Zihen për burimin e ujit gjatë një tubimi zgjedhor Gjatë një tubimi elektoral në fshatin Vërshec të Suharekës, në të cilin kanë marrë pjesë banorët e fshatit si dhe kandid
Faturat e ujit tashmë online, UKT platformë elektronike Çdo abonent i UKT-së, qoftë familjar apo biznes, mund ta kontrollojë vet dhe në kohë reale sasinë e shpenzuar të ujit, p
Kjo recetë e ujit me xhenxhefil dhe limon do të zhdukë përgjithmonë ndjesinë e fryrjes Nëse ndjesia e fryrje së barkut shkaktohet nga ushqimet e dietës suaj, atëherë ka një mënyrë për ta hequr farë njëherë e
Kryetari Sela nuk e zgjodhi problemin e ujit të pijshëm për struganët Komuna e Strugës është komunë që shtrihet në pjesën jug-perëndimore të Maqedonisë, e cila ka 65.396 banorë. Këtë komunë
TRONDITËSE/ Kosovarët e helmuar: Na treguan se kishte minj në depozitat e ujit Dëshmi rrëqethëse kanë dhënë zyrtarët e komunës së Rahovecit në repartin e ingestivit ku u shtruan pasi pësuan helmim us
Çfarë duhet të dini nëse ju është tharë lakuara e duarve Sigurisht që larja e duarve me ujë është e domosdoshme, por menaxhimi jo i mirë i ujit që nënkupton derdhjen e ujit pa n
Helmohen 120 persona në tre fshatra të Gjevgjelisë Banorët e fshatrave të Gjevgjelisë, Stojakovo, Bogorodica dhe Selemlija janë helmuar nga bakteria “Escherichia coli”. 12
Pamje tmerruese nga Teksasi, njerëzit ngjiten në pemë për t’i shpëtuar ujit (VIDEO) Situata në Teksas, SHBA, vazhdon të jetë e rënduar pas përmbytjeve të shkaktuara nga uragani Harvey. Një person ësht
Disa këshilla për ujitjen e luleve Ndoshta nuk ju ka shkuar në mendje por duke u përpjekur ta ndihmoni lulen duke e ujitur më tepër seç duhet ju në fakt e
Në Mars zbulohet ujë aty ku nuk pritej Analiza e re e të dhënave të vjetra ka zbuluar se në Mars ekzistojnë sasi të mëdha të akullit dhe ujit në vendet, në të
Dardania nesër përballet me mungesë të ujit Lagja “Dardania” në Prishtinë të martën do të ketë mungesë të ujit të pijshëm, për shkak të disa punimeve që do të bëhen
Në Veri të Mitrovicës nuk paguajnë dhe e keqpërdorin ujin Banorët serb të veriut të Kosovës ashtu si me energjinë elektrike nuk paguajnë borgjet as për ujin me të cilin furnizoh
Thatësira, si pritet të përkeqësojë cilësinë e ujit të pijshëm në Shqipëri Ndryshimet klimatike, sidomos ngrohja globale do të ndikojnë negativisht në cilësinë e ujit në Shqipëri, ku rreziku më i
Ky është shteti i vetëm ku lavamanët kanë 2 çezma? Në gjitha vendet e botës tashmë ka vetëm një çezmë që ka dy funksione, për ujin e ngrohtë dhe atë të ftohtë. Ndërsa n