999 rezultate për

ujit

SKANDAL / I hodhi drogë në gotën e ujit, japonezi përjashtohet nga Lojërat Olimpike Jasuhiro Suzuki i thotë “lamtumirë” Lojrave Olimpike, Tokio 2020. Sportisti nga Japonia është pezulluar për 8 vite nga a
Katedralja e Korçës në flakë pas vizitës së Metës (VIDEO) Ditën e sotme në ditën e Ujit të Bekuar është përfshirë nga flakët katedralja "Ringjallja e Krishtit" në qendër të Korçë
Rama presion kryebashkiakëve, u vë kusht për rikandidimin e tyre Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Asamblenë e PS-së ka folur me tone të ashpra dhe ka zbuluar kushtin kryesor
Maqedoni, shtrenjëtohet uji për metër kub Nga sot qytetarëve të Shkupit fatura e ujit u llogaritet rreth 7 denarë më shumë për metër kub ujë të harxhuar, tansmeto
Rritet çmimi i derivateve dhe ujit në Maqedoni Sipas analizës së TV Nova, është mëse e pritshme që të kemi çmime më të larta të derivateve të naftës, dizelit dhe benzi
Zbulohet materiali që urren ujin Një material i krijuar falë nanoteknologjisë që “urren” ujin, në atë masë që pikat e ujit largohen nga sipërfaqa sikur t
Pagesa e faturave të ujit, zbardhet urdhri i Ramës për administratën Punonjësit e administratës shtetërore që kanë borxhe ndaj shoqërive të ujësjellësve do të duhet detyrimisht të shlyejnë
Trump është sëmurë, del fotoja që tradhtoi presidentin Detektivët amator dhe ekspertët mjekësor si dhe teoricienët konspirativë konsiderojnë se presidenti amerikan Donald Trum
Erërat e forta shkaktojnë dëme në Prizren dhe Podujevë Shiu dhe erërat gjatë fundjavës kanë shkaktuar dëme sidomos në ekonomitë familjare në disa zona të rajonit të Prizrenit
Pini ujë që mos të keni këto probleme A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh në trupin tonë kur nuk pimë sasinë e nevojshme të ujit? Disa nga pye
Ujë me limon, një pije mrekullie për trupin tuaj! Ujë me limon, një pije shume e thjeshte por efikase me shume veprime te ndryshme është një aleat i madh për te gjithë tr
Dëshmia e italianit: Do negocionim me një firmë uji, pajisja nuk është për përgjim Një tjetër pajisje që dyshohet se kryen përgjime ka hyrë në mënyrë të paligjshme në territorin shqiptar. Mbrëmjen e s
Zbulohet skandali, alarmi për përmbytjet u dha që në maj Problematikat e shfaqura ditët e fundit me përmbytjet në jug të vendit si pasojë e mos funksionimit të hirdovorëve, argj
Mes ujit dhe borës, vjen një lajm i mirë për shqiptarët Instituti i Gjeoshkencës jep një lajm optimist për banorët e prekur nga përmbytjet pas disa ditëve nën ujë. Mësohet s
Banorët e Novoselës, në luftë me ujin për të shpëtuar bagëtinë (FOTO LAJM) Mes ujit që ka pushtuar gjithçka, banorët e zonës së Novoselës në Vlorë janë duke shpëtuar të vetmen pasuri që u ka mbet
Bie niveli i ujit në jug të Shqipërisë, Vjosa fillon të tërhiqet Pas 3 ditë problemesh me përmbytje, situatë në Jug të Shqipërisë ka rënë pasi Vjosa ka filluar të tërhiqet. Gjithsesi
E FUNDIT/ Prurjet e ujit shembin urën, 2000 mijë banorë në mëshirë të fatit Është rënduar edhe më shumë situata në Fier ku një urë është marrë para nga prurjet e mëdha të lumit. Si pasojë, ban
Sëmurë rëndë e bllokuar mes ujit, niset për Tiranë me helikopter djali i sëmurë Një familje në Memaliaj ka dhënë alarmin pasi janë të bllokuar mes ujit ndërkohë djali i tyre i sëmurë ka nevojë për mje
Thirrja e dëshpëruar e njerëzve në Fier: Ju lutemi na ndihmoni Qyteti i Fierit është njëra nga zonat më të rrezikuara pas përmbytjeve, problemet më të mëdha deri më tani i ka shkaktua
DMSH: Ekziston rreziku që disa lumenj të dalin nga shtrati në Maqedoni Ngritje e nivelit të ujit është vërejtur edhe në lumenjtë Treska, Radika, Sateska, Kiçevska, nëpër rrjedhën e epërme të