999 rezultate për

ujit

Ramizi shpërthen me premtime, thotë se Drenasi do të bëhet me tramvaj Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook në lidhje me infrastru
Së shpejti makinat me ujë, 5 mijë kilometra me 5 litra (FOTO LAJM) Një ide revolucionare për mbarë botën e automjeteve, e cila është vënë në praktikë nga inxhinieri puljez Lorenzo Enrico.
Pini ujë gjatë ngrënies? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më Pirja e ujit gjatë ngrënies mund të ngadalësojë procesin e tretjes. Është më mirë të pini ujë përpara se të hani sepse p
Festa e kapjes së kryqit kthehet në sherr mes të rinjve në Berat (VIDEO) Sot ka qënë dita e shënuar për Ceremonine e Kishës Ortodokse për Ditën e Ujit të Bekuar. Në Berat ashtu siç e do zak
Dita e ujit të bekuar, të rinjtë sfidojnë të ftohtin për të kapur kryqin Berati, qyteti i ujit të bekuar me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur p
Futbollisti i Cardiffit hedh shishen e ujit në tokë, veprimi vogëlushit bën bujë në Internet(VIDEO) Reagimi i një djaloshi të vogël para fillimit të ndeshjes Cardiff-Totenhem që u zhvillua ditën e hënë është duke bërë xh
Temperatura ekstrem e ujit ndërpret operacioni për nxjerrjen e trupit të peshkatarit Në Pogradec u ndërpre përkohësisht operacioni për kërkimin dhe nxjerrjen e trupit të peshkatarit e mbytur dje në rezervu
Momente tmerri, djalin e merr rryma e ujit në qytet (VIDEO) Disa pamje të tmerrshme kanë qarkulluar në rrjet. Ngjarja ka ndodhur në Brazil dhe një djalë bashkë me bicikletën, ës
Trembin shkencëtarët: Një gjë e frikshme fshihet poshtë akullit të Antartikut Shkencëtarët kanë gjetur se rajoni i Polit Jugor po shkrihet gjithnjë e më shumë dhe besojnë se për këtë përgjegjës ësht
Drejtori i kompanisë që menaxhon Ujmanin: Nuk presim ujin për shqiptarët Drejtori i kompanisë “Ibër’, e cila menaxhon me Liqenin e Ujmanit, Srdjan Vulovic, ka thënë se hidrocentrali është duke
Përfitimet e jashtëzakonshme të ujit në organizëm 1. Nivelet e larta të ujit në organizëm ulin shanset e gurëve në veshka, disa llojeve të kancerit dhe sëmundjeve të zemr
Shumica e banorëve të Tetovës po dëmtohen nga uji i pijshëm Shumica e banorëve të fshatrave të Komunës së Tetovës dhe komunave përreth konsumojnë ujë të pijshëm i cili është jo i p
6 vite të tjera, Milan rinovon kontratën me Fujitsu Milan edhe pse humbi ndaj Juventusit gjendja e klubit duket normale dhe stabilizuese. Por klubi ka rinovuar kontratë
Gjysma e Prishtinës mbetet pa ujë Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, njofton konsumatorët e zonave që furnizohen me ujë të pijshëm nga sistemi
Njerëzit po hanë plastikë, ndotje masive nga peshku dhe pirja e ujit në shishe plastike Ndotja nga plastika nuk ka kursyer as trupin e njeriut. Shkencëtarët e kanë konfirmuar këtë për të parën herë. Pjesëz
Uji vërshon me tërë forcën në Teksas dhe rrëmben urën (VIDEO) Një sasi e madhe uji ka vërshuar në Teksas dhe ka marrë cfarë i ka dalë para. Sipas Daily Mail një urë është shkatërr
A mund të kthehen në kancer kistet e ujit në gji? Kistet janë formim i qeskave të ujit në gji, ende nuk dihet arsyeja e vërtetë nga se formohen. Megjithatë shumë pacie
Një lagje e madhe në Prishtinë nuk do të ketë ujë për shtatë orë Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina sh.a.” njofton konsumatorët e lagjes “Kalabria” në Prishtinë se, sot duke fi
A duhet të pini ujë para buke? Zgjidhet dilema A keni menduar ndonjëherë se si është më lehtë ta konsumoni sasinë e rekomanduar e ujit? Një numër i madh i njerëzve
Gruaja tenton të vrasë kolegun e punës, i hedh acid në shishen e ujit Një 52-vjeçare në Itali u arrestua me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë pasi i hishte hedhur acid klorhidrik në sh