999 rezultate për

ujit

E mrekullueshme, rrëshqitësja e ujit më e madhe në botë hapet këtë verë (FOTO LAJM) Kolovajza rrëshqitëse më e madhe në botë do të hapet për publikun së shpejti dhe duket sikur do të jetë një udhëtim i sh
10 këshilla si mund të kurseni ujin Uji i pijshëm, është themelor për jetën e njeriut, por edhe me burime te kufizuara. Për të kontribuar në pakësimin e
Rëndohet situata: Katër të plagosur dhe dhjetra ndërtesa të dëmtuara nga tërmeti në Korçë Është rënduar bilanci i tërmeteve në Korçë, fillimisht u raportua vetëm për dëme materiale, por mësohet sëfundmi se të p
Zbulohet sasi e madhe akulli në Mars Një depozitë gjigante e akullit të ujit të varrosur në sipërfaqen e Marsit është dëshmi e akullit të fshehur polar, thon
Pse nuk duhet që t’i jepni kurrë ujë foshnjave Prindërve të të porsalindurve u këshillohet të mos u japin bebeve ujë sepse mund ta pësojnë edhe me vdekje. Ndonëse u
Arsyet pse duhet të pini ujë me tranguj Një nga mënyrat më të thjeshta dhe të lehta që të mbajmë trupin tonë shëndetshëm, është konsumimi i ujit me tranguj.
Ujë i ngrohtë në mëngjes, 5 arsye pse na bën shumë mirë ANTIDHIMBJE: Pirja e ujit të ngrohtë lehtëson dhimbjen në rastet e dhimbjes së stomakut, dhimbjes së barkut, dhimbjes
Humb jetën tragjikisht 16 vjeçarja shqiptare (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e ditës së hënë në në Pordenone të Italisë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë hu
Në vetëm pak minuta shi, Berati përmbytet nga uji (FOTO LAJM) Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi dhe breshër i pandërprerë që rrugët e qytetit të Beratit të notojnë për minuta të tëra
Ujësjellësi jep alarmin: Kursejeni ujin, pasi janë zbrazur rezervuarët Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se niveli i ujit në liqenet akumuluese ka pësuar rënie. Sip
Bëri eksperiment duke pirë vetëm ujë dhe lëng, e pëson rëndë gruaja Një grua nga Izraeli ka pësuar dëmtime serioze të trurit, pasi kishte konsumuar vetëm lëng të portokallit dhe ujë për 3
Sfida më e re në internet, pi sa më shumë ujë (VIDEO) Ne kemi parë shumë trendë të cilat shfaqen në rrjetet sociale. E një prej sfidave më të reja në internet është edhe ajo
Shënohet Dita Botërore e Ujit në Maqedoni Dita Botërore e Ujit sot do të shënohet me një sërë ngjarjesh në vend. Do të mbahen debate, punëtori dhe projeksione fil
Nuk mbarojnë vuajtjet e popullit në Venezuelë, s'kanë ujë të pijshëm (VIDEO) Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas
Burg për pronarin e kompanisë së ujit, kamioni ishte pa kontroll teknik që në 2017 Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Ata që furnizohen me ujë nga liqeni i Badovcit të bëjnë kujdes Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton të gjithë konsumatorët që furnizohen me ujë të pijshëm nga sistemi
Çmendet ERRU: Shqiptarët mbajnë edhe një rritje tjetër të çmimit të ujit Përfundimi për një rritje tjetër të çmimit të ujit, shprehet në raportin vjetor të 2018- ës të Entit Rregullator të Ujit
"Më lini të flas se më çatë b*thën", gazetari plas shishen e ujit në mes të studios (VIDEO) Gazetari Andi Bejtja mbrëmjen e djeshme në studion e "Opinion" humbi durimin me të ftuarit e tjerë në panel. Bejtja k
Ju heqim nga puna! Rama kërcënon nëpunësit publik me kontratat e ujit Qeveria Rama po përsërit një precedent të kritikuar të viteve të mëparshme duke i kërcënuar nëpunësit publik me bukën e
SKANDAL/ 63% e ujit të Tiranës humbet rrugës, UKT e zgjidh duke rritur çmimin Ujësjellësi i Tiranës ka rezultuar që ka një humbje të madhe të sasisë së ujit në rrjet. Sipas matjeve të kryera bëh