999 rezultate për

ujit

Bashkia e Tiranës dhe UKT investim për rrjetin e ri të ujësjellësit në Rrugën e “Kavajës”, përfitojnë 28 mijë banorë Afro 28 mijë banorë të Njësisë 7 do kenë ujë më cilësor dhe shërbim më të mire në shtëpitë e tyre. Bashkia e Tiranës dhe
Pini ujë sapo të zgjoheni në mëngjes, bën mrekulli në organizëm Është e rëndësishme që ju sa të zgjoheni – para se të pastroni dhëmbët dhe të lani fytyrën tuaj, të pini 600 ml ujë.
Si të mbrohemi nga infeksionet e pishinave! Stina e shumëpritur e verës kërkon një vëmendje më të madhe për kujdesin ndaj shëndetit. Temperaturat e larta ju çojnë d
Apokalipsi në Greqi, njerëzit vrapojnë drejt ujit për të shpëtuar nga zjarri (FOTO LAJM) Greqia po përjeton një tragjedi kombëtare me dhjetëra të vdekur pasi zjarret në pyje kanë bërë kërdinë në gjithë vendin
Gypat e ujit të pijshëm në Prishtinë janë të rrezikshëm Afro 15-20 për qind e Prishtinës furnizohet me ujë të pijshëm nga gypat e azbestit. Një statistikë të tillë e ka bërë të
Në mes të ujit, kjo është rruga më e bukur në botë (VIDEO) Rruga e Atlantikut u nderua vite më parë me çmimin “Ndërtimi i Vitit” në Norvegji. Rruga turistike kombëtare shtrihet
Me vrap në plazh! Të mirat e pazëvendësueshme të ujit të kripur Deti na thërret gjithnjë, dhe ndikimi i tij në shëndetin dhe mirëqenien tonë është në shumicën e kohës pjesë e pritshmër
Katër arsye për të pirë më shumë ujë Dehidratimi është gjë serioze. Konsumimi i sasive të vogla të ujit mund të shpie në humbje të ndjenjave, në marramendje,
Tronditëse, 1 në 3 familje shqiptare s'ka para për energjinë elektrik dhe ujin Faturat e shërbimeve publike janë një barrë e rëndë për shumë familje shqiptare, duke vënë në vështirësi financiare mbi
Gabim trashanik, nëse pini ujë në këto raste Pak njerëz shkojnë në palestër dhe pak njerëz të tjerë hanë darkë pa pirë asnjë gotë ujë. Megjithatë, konsumimi i tepërt
Në Rusi tifozët do të bëjnë dush dyshe, ja arsyeja Qyteti rus, Samara, vazhdimisht ka probleme me ujin dhe tashmë në këtë Botëror pas vizitave të mijëra tifozëve në këtë q
Fshati që po del nga "varri" Një fshat i zhytur gjatë ndërtimit të një rezervuari masiv është duke dalë ngadalë nga "varri". Mardale Green, në Cum
Kryeveprat e ujit: 10 ujëvara të mahnitshme nga e gjithë bota (FOTO LAJM) Në të katër skajet e planetit ka ujëvara madhështore në të cilat natyra ofron një spektakël fantastik. Ujëvarat janë
Fshati Shemshovë i Tetovës, pa ujë të pijshëm Edhe përkundër instalimit të sistemit të ri të ujësjellësit, banorët e fshatit Shemshovë të komunës së Jegunocit, edhe m
Rritet numri i të prekurëve me zgjebë në Kosovë Dhjetëra qytetarë kanë kërkuar ndihmë në klinikën e Dermatologjisë nga sëmundja e zgjebës. Madje, sipas drejtoreshës
Ujësjellësi vazhdon të tmerrojë borxhlinjtë me prerje të ujit Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina” ka njoftuar se borxhi ndaj shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit arrin
6 përfitimet shëndetësore të ujit të ngrohtë esëll në mëngjes Sapo zgjohemi në mëngjes, veprimi i parë që duhet të bëjmë është të pimë një gotë ujë, e nëse është i ngrohtë edhe më mi
Çfarë duhet të pini së pari në mëngjes Gjatë natës, gjersa jeni në gjumë trupi dehidratohet. Nuk keni pirë asgjë për disa orë dhe trupi ka nevojë që të marrë s
Pini ujë që mos të keni këto probleme A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndodh në trupin tonë kur nuk pimë sasinë e nevojshme të ujit? Disa nga pye
Kujdes ku zgjidhni të pushoni! Këto janë plazhet më të ndotura në Shqipëri Vera është padyshim një ndër kohët më të bukura ku të gjithë ne marrim pushimet dhe nisemi drejt plazheve, brenda dhe ja