999 rezultate për

ujit

Kërkohet ndërprerja e ujit, një burrë del i gjallë nga rrënojat Pak minuta më parë, në lagjen numër 6-të të Durrësit është nxjerrë i gjallë nga rrënojat një burrë, i cili u dërgua me e
Dy viktima nga përmbytjet në Venecia, niveli i ujit në rritje Ditën e djeshme janë parë që Venecia është përballur me përmbytje masive ku niveli i ujit ka arritur nëpër banesa deri n
Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët
Konsumi i ujit të rëndë ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës Për të minimizuar rrezikun e sëmundjes së zemrës, si dhe për të parandaluar një sërë problemesh të tjera shëndetësore,uj
Di Caprio i shkruan Shqipërisë e ka një mesazh të fortë për qeverinë Rama (VIDEO) Leonardo Di Caprion ka dalë në mbrojtje të Lumit Vjosë në Shqipëri për mosndërtimin e hecëve. Aktori i njohur ka publ
Furnizimi me ujë me koncesion, qeveria gati për një projektligj të ri Pas rrugëve, shërbimeve spitalore, aeroporteve e porteve, radha i ka ardhur furnizimit me ujë të pijshëm dhe largimit të
Një shishe me ujë në portën hyrëse të shtëpisë, zbuloni arsyen e spanjollëve Çdo shtet është unik jo vetëm nga historia, kultura, peisazhet, por edhe nga disa bestytni lokale të cilat mund të jenë
Nga drita deri tek sasia e ujit, këshilla thelbësore rreth kujdesit të bimëve Kur të blini lule, mendoni mirë për zgjedhjen që bëni, sepse luleve duhet përshtatur ambientin ku rriten. Se për çfarë l
Maratona: Duam ujë, vrapo për ujë “Duam ujë, vrapo për ujë”, ishin thirrjet që një grup të rinjsh kanë brohoritur në një kohë që kryebashkiaku i Tiranës,
Rama: I falen borxhet e energjisë dhe ujit familjeve të prekura nga tërmeti Në një dalje për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur të prekurit nga tërmeti i 21 shtatorit, ku dëmet ishin te
Pamje të rralla: Momenti kur UÇK hedhë në erë blindin me ushtarë serbë (VIDEO) Lufta e Kosovës ishte një konflikt i armatosur në Kosovë që filloi më 28 shkurt të vitit 1998, në mes të forcave serbe d
Qyteti në pushtetin e ujit, veprimi i policit bëhet viral (VIDEO) Pas një vere të nxehtë, shumë qytete të botës janë vënë nën "pushtetin" e ujit. Rrugë të tëra janë përmbytur, teksa d
Disa zona në Tiranë pa ujë prej tre ditësh (VIDEO) Mungesa e ujit është tashmë një fenomen i njohur dhe mjaft shqetësues në Tiranë. Banorë të kryeqytetit kanë paraqitur
PD akuzon: Erion Veliaj gënjen për cilësinë e ujit të pijshëm në Tiranë Partia Demokratike akuzon kreun e bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj se në drejtimin e tij kryeqyteti po vuan jo vetëm mun
Rrit çmimin dhe ujë s'ka: Paratë shkojnë për punësim militantësh dhe salltanete Nga Gjergj Erebara Kompania monopol e furnizimit me ujë dhe me shërbimin e heqjes së ujërave të zeza në Tiranë,
Me Wi-Fi dhe GPS, motori elektrik i ujit që befasoi njerëzit (FOTO LAJM) Kompania nga Montreali i kanadasë, Taiga Motors, ka disa vite që punon me motorë dëbore elektrike. Tani e kanë kthyer vë
Përfitimet shëndetësore të ujit të ngrohtë esëll në mëngjes Sapo zgjohemi në mëngjes, veprimi i parë që duhet të bëjmë është të pimë një gotë ujë, e nëse është i ngrohtë edhe më mi
Dobësohuni shpejt vetëm duke pirë ujë Nëse po përpiqeni të bini në peshë, me siguri që i keni zëvendësuar pijet me sheqer me ujë. Shkencëtaret kanë filluar të
La Tiranën pa ujë, bashkia e gjen fajin tek autobotet për mbushjen e infektivit me pacientë Bashkia e Tiranës ka bllokuar furnizimin me ujë të autobotëve që shëtisin gjatë ditës në qytet për të shpërndarë ujin që
Parashutistëve iu shkon keq aventura gjatë uljes në det (VIDEO) Ky është momenti qesharak kur dy parashutistë i kap paniku ndërsa ndwrsa ulen nw det i cili ishte mbushur me qindra kand