999 rezultate për

ujit

Humb jetën tragjikisht 16 vjeçarja shqiptare (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e ditës së hënë në në Pordenone të Italisë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë hu
Në vetëm pak minuta shi, Berati përmbytet nga uji (FOTO LAJM) Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi dhe breshër i pandërprerë që rrugët e qytetit të Beratit të notojnë për minuta të tëra
Ujësjellësi jep alarmin: Kursejeni ujin, pasi janë zbrazur rezervuarët Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se niveli i ujit në liqenet akumuluese ka pësuar rënie. Sip
Bëri eksperiment duke pirë vetëm ujë dhe lëng, e pëson rëndë gruaja Një grua nga Izraeli ka pësuar dëmtime serioze të trurit, pasi kishte konsumuar vetëm lëng të portokallit dhe ujë për 3
Sfida më e re në internet, pi sa më shumë ujë (VIDEO) Ne kemi parë shumë trendë të cilat shfaqen në rrjetet sociale. E një prej sfidave më të reja në internet është edhe ajo
Shënohet Dita Botërore e Ujit në Maqedoni Dita Botërore e Ujit sot do të shënohet me një sërë ngjarjesh në vend. Do të mbahen debate, punëtori dhe projeksione fil
Nuk mbarojnë vuajtjet e popullit në Venezuelë, s'kanë ujë të pijshëm (VIDEO) Në një kohë që Venezuela është duke vuajtur krizën më të madhe të historisë, pasi vendi nuk ka drita ujë dhe ushqim pas
Burg për pronarin e kompanisë së ujit, kamioni ishte pa kontroll teknik që në 2017 Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimi
Ata që furnizohen me ujë nga liqeni i Badovcit të bëjnë kujdes Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton të gjithë konsumatorët që furnizohen me ujë të pijshëm nga sistemi
Çmendet ERRU: Shqiptarët mbajnë edhe një rritje tjetër të çmimit të ujit Përfundimi për një rritje tjetër të çmimit të ujit, shprehet në raportin vjetor të 2018- ës të Entit Rregullator të Ujit
"Më lini të flas se më çatë b*thën", gazetari plas shishen e ujit në mes të studios (VIDEO) Gazetari Andi Bejtja mbrëmjen e djeshme në studion e "Opinion" humbi durimin me të ftuarit e tjerë në panel. Bejtja k
Ju heqim nga puna! Rama kërcënon nëpunësit publik me kontratat e ujit Qeveria Rama po përsërit një precedent të kritikuar të viteve të mëparshme duke i kërcënuar nëpunësit publik me bukën e
SKANDAL/ 63% e ujit të Tiranës humbet rrugës, UKT e zgjidh duke rritur çmimin Ujësjellësi i Tiranës ka rezultuar që ka një humbje të madhe të sasisë së ujit në rrjet. Sipas matjeve të kryera bëh
E tmerrshme, si po denden shqiptarët me qumësht të përzierë me ujë Një analizë e thjeshtë mbi 5 lloje qumështi të zgjedhur rastësisht në treg tregon mashtrimin me përdorimin e ujit për të
Porsche vjen me modelin e ri që nuk "pyet" për shiun (VIDEO) Sistemi i improvizuar Wet Mode, është mbrojtës shumë i mirë prej ujit Konstruksioni me peshë të lehtë dhe rrotat e gj
Ramizi shpërthen me premtime, thotë se Drenasi do të bëhet me tramvaj Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook në lidhje me infrastru
Së shpejti makinat me ujë, 5 mijë kilometra me 5 litra (FOTO LAJM) Një ide revolucionare për mbarë botën e automjeteve, e cila është vënë në praktikë nga inxhinieri puljez Lorenzo Enrico.
Pini ujë gjatë ngrënies? Arsyeja pse nuk duhet ta bëni më Pirja e ujit gjatë ngrënies mund të ngadalësojë procesin e tretjes. Është më mirë të pini ujë përpara se të hani sepse p
Festa e kapjes së kryqit kthehet në sherr mes të rinjve në Berat (VIDEO) Sot ka qënë dita e shënuar për Ceremonine e Kishës Ortodokse për Ditën e Ujit të Bekuar. Në Berat ashtu siç e do zak
Dita e ujit të bekuar, të rinjtë sfidojnë të ftohtin për të kapur kryqin Berati, qyteti i ujit të bekuar me traditën më të lashtë dhe të pandërprerë prej më shumë se 2.400 vitesh, ka mbledhur p