E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

ujit

Shatërvani 200 mijë euro është tharë nga mungesa e ujit (VIDEO) Bashkia e Vlorës inauguroi me nxitim një shatërvan përballë stadiumit “Flamurtari”, vetëm pak ditë para zgjedhjeve vendo
Me bikini minimaliste, Françeska Jaçe i bënë "zbor" motorrit të ujit (VIDEO) Françeska Jaçe, ish-konkurrentja e “Big Brother” është shumë aktive në rrjetet e saj sociale. Ajo ndan me fansat e s
Temperaturat e larta dhe mungesa e reshjeve, bie niveli i ujit në Liqenin e Fierzës Në Kukës, për shkak të mungesës së reshjeve dhe temperaturave të larta niveli i ujit në Liqenin e Fierzës,po bie çdo dit
Një e katërta e popullsisë së globit kërcënohet nga mungesa e ujit Gati një e katërta e popullsisë së botës, që jeton në 17 shtete, po vuan mungesën e madhe të ujit, shumë pranë situatës
Mbyllet fabrika që vrau peshqit e Lumbardhit (FOTO LAJM) Një nga troftat e rralla nisën të zhdukeshin në Lumin Lumëbardh, si pasojë e mbetjeve që derdheshin nga fabrika e djathi
Bie nga motorri i ujit, vdes 33 vjeçari në Gjirin e Lalzit Një 33-vjeçar me iniciale B.M. ka ndërruar jetë tek Gjiri i Lalëzit. Ai ka qenë duke udhëtuar me motor uji, ku është rr
Makiazhi në plazh, i dëmshëm apo mbrojtës A e dini se sipas një studimi të fundit vajzat që vendosin tualet në plazh janë më të mbrojtura se të tjerat? Ekspertët
Thatësira po kërcënon Europën, preken dhe 2 qytete të Shqipërisë Temperaturat gjithnjë e më në rritje, kanë ngitur alarmin se Europa, përfshi këtu edhe Shqipëria, gjithnjë e më tepër po
Këto janë arsyet se pse zgjoheni natën Të zgjohesh në mes të natës është mëse normale sipas Jose Colon, autor i librit: The Sleep Diet dhe themelues i Paradise
Si të pastroni hekurin për hekurosje Përdorimi i shpeshtë i hekurit për hekurosje në sipërfaqe të tij mund të ngjiten mbetjet e rrobave, gurëz dhe pluhur në
Kishin planifikuar një fundjavë të bukur me familjen, si u mbyt 25 vjeçarja në kanionin e Holtës Kishte shkuar për të vizituar Kanionin e Holtës në Gramsh bashkë me familjen, mbytet 25-vjeçarja nga Lushnja. Edhe pse
Sasia e ujit që duhet të pini në bazë të peshës trupore Nevoja për ujë për çdo person varion sipas peshës trupore, ndonëse në përgjithësi pranohet që një person i rritur duhet
Ka disa arsye pse nuk duhet të pini ujë në këmbë Kohët e fundit shkenca ka bërë një zbulim të veçantë e cila lidhet me mënyrën se si duhet të pihet uji. Kjo duket e çudi
E mrekullueshme, rrëshqitësja e ujit më e madhe në botë hapet këtë verë (FOTO LAJM) Kolovajza rrëshqitëse më e madhe në botë do të hapet për publikun së shpejti dhe duket sikur do të jetë një udhëtim i sh
10 këshilla si mund të kurseni ujin Uji i pijshëm, është themelor për jetën e njeriut, por edhe me burime te kufizuara. Për të kontribuar në pakësimin e
Rëndohet situata: Katër të plagosur dhe dhjetra ndërtesa të dëmtuara nga tërmeti në Korçë Është rënduar bilanci i tërmeteve në Korçë, fillimisht u raportua vetëm për dëme materiale, por mësohet sëfundmi se të p
Zbulohet sasi e madhe akulli në Mars Një depozitë gjigante e akullit të ujit të varrosur në sipërfaqen e Marsit është dëshmi e akullit të fshehur polar, thon
Pse nuk duhet që t’i jepni kurrë ujë foshnjave Prindërve të të porsalindurve u këshillohet të mos u japin bebeve ujë sepse mund ta pësojnë edhe me vdekje. Ndonëse u
Arsyet pse duhet të pini ujë me tranguj Një nga mënyrat më të thjeshta dhe të lehta që të mbajmë trupin tonë shëndetshëm, është konsumimi i ujit me tranguj.
Ujë i ngrohtë në mëngjes, 5 arsye pse na bën shumë mirë ANTIDHIMBJE: Pirja e ujit të ngrohtë lehtëson dhimbjen në rastet e dhimbjes së stomakut, dhimbjes së barkut, dhimbjes