999 rezultate për

ujin

E pabesueshme! Shikoni çfarë i ndodh trupit kur ndaloni së ngrëni bukë Dietat drastike dhe të vetëquajturit dietologë po eliminojnë gjithnjë e më shumë bukën nga regjimi duke mos ditur efekte
Pastrojeni fytyrën me ujin e orizit, rezultatet janë befasuese Lëkura e fytyrës sonë është shumë delikate, por edhe më shumë bëhet delikate kur ne zgjohemi në mëngjës. Por pikërisht
Pastrojeni fytyrën me ujin e orizit Lëkura e fytyrës sonë është shumë delikate, por edhe më shumë bëhet delikate kur ne zgjohemi në mëngjës. Por pikërish
Mbani lulet e freskëta vetëm me këta dy përbërës Me një mirëmbajtje të vogël dhe disa truke, mund tëkeni edhe për disa ditë shtesë, lule të freskëta. Këtu janë disa gjër
3 arsyet përse njerëzit në Britani përdorin lavamanë me dy rubineta Bota është plot me tradita që ndonjëherë duken të çuditshme dhe ndonjëherë edhe të egra ndaj kulturave të tjera. Por
Djali që "sakrifikon" ujin e tij për t'i shuar etjen një kobre (VIDEO) Një video e pazakontë është filmuar në Indinë jugore e cila kohët e fundit po vuan nga thatësirat e mëdha. Një banor
Konfiskohet hoteli luksoz në "Ujin e Ftohtë", u ndërtua me para droge Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar sot kërkesën e Prokurorisë për Krime të Rënda për konfiskimin e një hoteli 5-katës
“Terroristët do të fusin kimikate në ujin e pijshëm në Gjermani” Terroristët janë në gjendje të kryejnë sulme terroriste me bimë kimike në ujin e pijshëm në Gjermani. Ushtria gjerma
Besimtarët ortodoks festojnë sot Ujin e Bekuar Besimtarët ortodoks në Maqedoni festojnë sot festën e madhe të krishterë Uji i Bekuar, festë e cila festohet që prej sh
Vendi i parë i BE-së që e sanksionon ujin me Kushtetutë “Çdokush ka të drejtën për të patur ujë të pijshëm,” - shkruhet tani në Kushtetutën e Sllovenisë. Ky nuk është vendi
FIER/ Punëtorët e Rafinerisë në protestë për pagat: S'kemi të paguajmë ujin e dritat Punëtorët e Rafinerisë në Fier kanë dalë së bashku në një protestë për pagat. Ata shprehen një zëri se kanë tre muaj
Njihuni me ujin magjik të Novobërdës, shëron gjithçka! Ai është rreth të 70-tave dhe kishte shkuar të mbushte ujë në fshatin Vllasali të Komunës së Novobërdës, ujë të cilin ba
Ujë i shenjtë nga statuja e Krishtit, policia detyrohet të kontrollojë besimtarët (FOTO & VIDEO) Është dashur ndihma e policisë për të kontrolluar pelegrinët e entuziasmuar të cilët u turrën në një statujë të Jezu Kri
Pini ujë orizi për të qetësuar dhimbjet e barkut Nëse vuani nga diarreja ose të vjella, gjatë kësaj kohe ju nuk humbisni vetëm lëngje, por edhe kripërat e rëndësishme në
Shurupi i bërë në shtëpi që shëron kollën për 24 orë Jemi në stinën e dimrit dhe përpiqemi me çdo kusht që të mbrohemi nga të ftohtët duke u veshur sa më trashë dhe nga koll
Denoncimi i Blushit: I afërmi im bleu edhe dorezat e mjekut në spital (VIDEO) Sa i takon shëndetësisë, Ben Blushi ka argumentuar me fakte pse premtimet e Ramës i duken të largëta. Sipas tij, situata
Vjen ekrani i parë i përbërë 90% nga ujë Ekrani, i quajtur display ideogen, është shpikur nga një grup shkencëtarësh korean. Bëhet fjalë për një pajisje të p
Sfungjeri i aftë të vlojë ujin përmes diellit Shkencëtarët kanë krijuar një pajisje sikur sfungjer që mund të vlojë ujin duke përdorur vetëm dritën e diellit. Shke
Si ta pastrojmë ujin nga klori Uji që e pimë nuk duhet të përmbajë më shumë se 4 mg klor në 1 litër ujë, por, fatkeqësisht, kjo shkon përtej limit.
Banorët e Bukoviqit vijojnë protestat për ujin, bllokojnë rrugën në hyrje të Shkupit(VIDEO) Banorët e fshatit Bukoviq janë ngritur në protest dhe kanë bllokuar rrugën në hyrje të Shkupit. Me shishe bosh në dua