999 rezultate për

ujin

Ulni kolesterolin në gjak me këtë recetë të lashtë Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet
Ja sa ujë duhet të pini në bazë të peshës që keni Të gjithë e dimë se çdo ditë duhet të konsumojmë sasi të caktuar të ujit, në mënyrë që organizmi të funksionoj siç duhet
Pushuesi nga Tirana gjen vdekjen në plazhin e Durrësit Një turist ka humbur jetën në plazhin e Durrësit. Policia bën me dije se viktima është një 52-vjeçar nga Tiranë. Ngj
Zbardhet vrasja në Fushë të Cukalit, konflikti nisi për ujin vaditës Policia e Shkodrës ka zbardhur ngjarjen e ndodhur në “Fushë të Cukalit” ku u humbi jetën shtetasi M.P. Policia bën me
Këto janë plazhet me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Edhe pse mund të mendoni se plazhi është thjesht plazh, disa plazhe janë më të mira se tjerat. Dhe përderisa disa njerëz
Disa këshilla për t’i shpëtuar mbytjes në det Këto ditë vere të gjithë duan freskinë e detit, por ky det çdo ditë merr jetë njerëzish. Të gjithë që preferojnë bregdet
Harrohet premtimi për ndërtimin e urës në Poroj të Tetovës Vazhdon edhe më tej të mos ketë lëvizje në drejtim të ndërtimit të urës së drurit në fshatin Poroj, e cila u shkatërrua
Mbi 100 mijë banorë në Maqedoni kanë probleme me ujin e pijshëm Uji për pije në Maqedoni në përgjithësi i kënaq standardet e nevojshme në 15 vitet e kaluara. Përjashtim bëjnë disa
Task-Forca për ujin e pijshëm, ndërpriten 319 lidhje të paligjshme në Tiranë Pavarësisht fundjavës, Bashkia e Tiranës dhe Ujësjellës-Kanalizime vijuan me intensitet punën edhe këto dy ditë për moni
Veliaj: Situata me ujin e pijshëm drejt përmirësimit Banorët e bllokut që kufizohet nga rruga e “Kavajës” dhe “Vëllezërit Manastirli” në kryeqytet do të kenë më shumë prurje
Banorët e Vizbegut protestojnë për ujin e pijshëm Për dy orë të tëra, banorët e lagjes së Vizbegut në Shkup kanë mbajtur të bllokuar bulevardin “Sllovenija”, në shenjë re
Task-Forca për ujin e pijshëm, ndërpriten 99 lidhje të paligjshme Puna e kryer nga Task-Forca e Bashkisë së Tiranës dhe Ujësjellës Kanalizimeve për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme,
Si të kurseni ujin në këto ditë të nxehta Shqipëria, ashtu sikurse edhe vendet e tjera të Europës, është përfshirë nga një valë e të nxehtit dhe nga thatësira e z
Foto-çudirat e aksionit Task-Forcë, ja si abuzojnë zonat periferike me ujin e pijshëm të Tiranës Ndërsa edhe sot pritet që termometri të shënojë 40 gradë në hije dhe ku si pasojë e thatësirës së gjatë një pjesë e qyte
Veliaj: Kurseni ujin e pijshëm, ndëshkime për ata që e shpërdorojnë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen të përgjegjshëm në përdorimin
Veliaj: Qytetarët të mos shpërdorojnë ujin e pijshëm, masa për abuzuesit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos abuzojnë me konsumimin e ujit
Bashkia e Tiranës dhe UKT në terren, gjoba për ata që shpërdorojnë ujin e pijshëm UKT dhe Bashkia e Tiranës janë angazhuar në përballimin e situatës së emergjencës që ka ardhur si pasojë e temperaturave
Veliaj shpall emergjencën: Jemi në krizë për ujë Temperaturat e larta dhe thatësia që ka përfshirë gjithë Europën, ka detyruar Bashkinë e Tiranës që të mbledhë grupin e
De Biasi: Në Tiranë më shihnin sikur kisha shndërruar ujin në verë! Pas dorëheqjes nga Shqipëria, Gianni De Biasi ka folur për "Sky", ku ka përshkruar ndjesitë e tij, duke folur për aventu
A mund ta zëvendësojmë ujin me këto pesë ushqime hidratuese? Është e rëndësishme të qëndroni të hidratuar. Përveç ujit dhe pijeve të tjera të shëndetshme, mund të hani ushqime, të t