999 rezultate për

ujin

Zieni bananen, mjaltin dhe ujin, magjia ndodh për tre ditë Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe
Zbulohet materiali që urren ujin Një material i krijuar falë nanoteknologjisë që “urren” ujin, në atë masë që pikat e ujit largohen nga sipërfaqa sikur t
Banorët e Novoselës, në luftë me ujin për të shpëtuar bagëtinë (FOTO LAJM) Mes ujit që ka pushtuar gjithçka, banorët e zonës së Novoselës në Vlorë janë duke shpëtuar të vetmen pasuri që u ka mbet
Gjiknuri në terren: U çanë trafikndarëset për të larguar ujin Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri ka dalë në terren për të shqyrtuar vetë situatën e krijuar nga
A po realizon Rama projektin e Fatos Nanos duke shitur ujin shqiptar në Itali? Edhe sot kujtohet me ironi nisma e ish-kryeministrit Fatos Nano për t'ia shitur italianëve ujin që buronte nga Syri i Ka
Pusi babit tim... Nga Bledian Koka Babi im ka një pus në oborr. Kur e hapi këtu e 5 vjet më parë dhe harxhoi nja 5 milionë lek për
Qytetarët "masakrojnë" Ramën: Hajde, na vër matësa edhe në h*le Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme gjatë prezantimit të aksionit kombëtar për ujin deklaroi se matësa do t’i vendosen
Qytetarët "mallkojnë" Ramën: Nuk kemi një pikë ujë Aksioni i madh që ka paraljmëruar Kryeministri ditën e sotme në lidhje me ujin e pijshëm, në kuadër të Reformës në këtë
Vendimi për të taksuar ujin e puseve, rrjetet sociale nuk e falin Ramën (FOTO LAJM) Ka qenë i beftë vendimi i qeverisë për të tarifuar përmes vendosjes së matësave edhe ujin që del nga puset që mijëra qyt
Rama jep ultimatumin: Keni 90 ditë kohë për ujin, më datë 1 shkurt ju pret burgu! Kryeministri Edi Rama tha se të gjithë abonentët që nuk paguajnë apo kanë bërë lidhje të paligjshme kanë 90 ditë kohë që
Rama pranon dështimin me ujin: Mjafton të shihni tarracat e pallateve në qytete Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nisjen e aksionit të madh të ujit në vend, i cili pritet të zgjasë dy vite dhe as
Rama jep lajmin për aksionin e madh! Kush pritet të hyjë në burg për ujin (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar fillimin e aksionit të madh të ujit në të gjithë vendin, ku pritet që ashtu si me ener
Bëhuni gati për burg! Pas energjisë, fillon aksioni i ujit Kryeministri Rama ka paralajmëruar nisjen e aksionit kombëtar kundër asaj që ai e quajti abuzim me ujin e pijshëm. Ndër
E frikshme, peshkaqeni shfaqet në breg dhe tmerron pushuesit (VIDEO) Disa pamje shqetësuese janë publikuar në rrjetet sociale në të cilat shfaqet një peshkaqen i rrezikshëm. Peshkaqeni n
Maska që e bën lëkurën të duket si e foshnjave Maskat e shtëpisë, kanë rezultuar më efektive se ato që mund të bëni në sallonet e bukurisë. Së pari, është e sigurt
Çfarë nuk duhet të bëni nëse ju bie celulari në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Sallatë gjermane me patate Përbërësit: 4 patate 4 rriska proshutë gjedhi 1 lugë miell 2 lugë sheqer 1/3 gotë ujë ¼ gotë uthull ½ gotë qep
Si të përmirësoni qarkullimin e gjakut me këto pesë pije natyrale Nëse i përfshini këto pije natyrale në ushqimin e ekuilibruar dhe i shmangni shprehitë e dëmshme (si duhanin dhe alkooli
Kujdes nga uji i pijshëm në Tetovë, është e pranishme bakteria "Esheria Koli" Nga instituti i shëndetit publik apelojnë qytetarët e Leshkës që përveç ujit nga ujësjellësi i fshatit, të mos e konsumo
Në Veri të Mitrovicës nuk paguajnë dhe e keqpërdorin ujin Banorët serb të veriut të Kosovës ashtu si me energjinë elektrike nuk paguajnë borgjet as për ujin me të cilin furnizoh