999 rezultate për

ujin

Komuna e Prishtinës 300 mijë euro borxh për ujin që konsumon Komuna e Prishtinës si institucion, për shkak të borxhit prej më shumë se 300 mijë eurosh ndaj KRU Prishtina, rrezikon s
Kosova edhe ujin e importon nga Serbia, është konsumuar 53.3 milionë litra ujë serb Në vitin 2016 dhe 2017 në Kosovë janë importuar gjithsej 53.5 milionë litra ujë me vlerë 11 milionë euro. Përkatësish
Mos e vloni ujin dy herë, kthehet në rrezik Shumica kanë zakon që ujin e vlojnë më herët të cilin e lënë në enën në të cilën e kanë vluar por që më vonë e vlojnë si
Pista nuk drenazhoi ujin, anulohet gara e Moto GP Për herë të parë në histori, Moto GP ka anuluar për arsye sigurie Çmimin e Madh të Silverstone në Angli, pas reshjeve të
Kjo është arsyeja pse nuk duhet që kurrë të marrim ujë me akull në lokale Në ditët e nxehta të verës, uji apo pijet freskuese shoqërohen me akull. Por, ndërsa ne blejmë ujin për të mos konsu
Ylli i Atleticos kërkon të largohet, Simeone nuk e "vë ujin në zjarr” Së fundmi është raportuar se mbrojtësi i Atletico Madrid, Filipe Luis po kërkon të largohet nga klubi i tij aktual.
Përse rrudhen gishtat kur qëndrojmë gjatë në ujë Disa njerëz i duan banjat e gjata. Sikur të mos kenë obligime, dushi apo banjo e tyre nuk do të mbaroi kurrë. E, një gjë
Tronditëse, 1 në 3 familje shqiptare s'ka para për energjinë elektrik dhe ujin Faturat e shërbimeve publike janë një barrë e rëndë për shumë familje shqiptare, duke vënë në vështirësi financiare mbi
Shëroni diabetin me ujin e bamjeve! Diabeti është çrregullimi i metabolizmit që reflektohet në paraqitjen e sasisë jonormale të glukozës në gjak, si pasojë
Ky është kulmi i budallallëkut (VIDEO) Dailymail ka publikuar një video e cila shfaq një moment jo aq të zakonshëm. Një person mundohet të kryejë punë dhe ta l
Fshati Shemshovë i Tetovës, pa ujë të pijshëm Edhe përkundër instalimit të sistemit të ri të ujësjellësit, banorët e fshatit Shemshovë të komunës së Jegunocit, edhe m
Hidhni uthull në tualetin e shtëpisë dhe shihni çfarë ndodh kur të hapni ujin Të gjithë përpiqemi të mbajmë shtëpinë tonë të pastër dhe higjienike, veçanërisht në vendet ku trupi ynë është më i ndje
5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Dëshironi të bini nga pesha? Vini në zbatim dietën me ujë patëllxhani Të humbësh peshë në mënyrë të shëndetshme është objektivi i shumë njerëzve. Mbledhja e yndyrnave për shkak të problemeve
Të humbësh peshë me patëllxhan Për të rënë në peshë ekzistojnë mjaft strategji dhe këshilla që i gjejmë në internet, në konsultime me specialistë apo d
Edhe për ujin shqiptarët detyrohen të rrinë pas tekave të serbëve Zyra e BE-së në Kosovë në vitin 2011 kishte nisur projektin e zgjerimit të kapaciteteve të fabrikës për përpunimin e uji
Ujësjellësit nuk i intereson varfëria në Kosovë, ua ndërpret ujin qindra familjeve KRU ” Prishtina ” ka filluar me masa ndëshkuese për të gjithë borxhlinjtë e shërbimeve të ujësjellësit dhe kanalizimit.
Hero i vërtetë! Shihni si elektricisti "lufton" me ujin për të risjellë energjinë (VIDEO) Pamjet që shikoni më sipër nuk janë të shkëputura nga ndonjë film por nga puna normale e një punonjësi të OSHEE. I zh
Kujdes, mos i bëni këto gjëra nëse ju bie celulari në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Humbisni 5 kg brenda javës me këtë çaj Shumë njerëz anë e mbanë botës ballafaqohen me problemin e mbipeshës dhe do të bënin çmos për t’i hequr kilogramët e tep