999 rezultate për

ujin

5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
E paguajmë sa "qimet e kokës", por UKT ndërpret ujin se nuk do të shpenzojë për filtrat Banorët e Tiranës do të përballen sërish brenda pak ditëve me kufizime të furnizimit me ujë të pijshëm. Ujësjellësi
Macet urrejnë ujin dhe kjo është arsyeja historike Arsyeja kryesore përse macet nuk e duan ujin është thjesht nga evolucioni. Një studim thotë se macet shtëpiake fillimish
Ujin për vaditje e shesin për të pijshëm, zbulohet skandali Fiks Fare trajtoi sërish për të disatin vit rresht ujin që shitet me bote tek konsumatori. Në Tiranë shitet ky ujë është
Vrasja e Indrit Çelajt për ujin e kondicionerit, Prokuroria kërkon arrest me burg për 4 të arrestuarit Prokuroria ka dërguar në Gjykatën Penale të Tiranës kërkesën për masën e sigurisë për katër të arrestuarit, në lidhje me
Mungesë e ujit të pijshëm, banorët e Drenocit kërcënojnë me bllokimin e rrugës Mbi 50 shtëpi të lagjes Drenoc të Tetovës përballen me mungesën e ujit të pijshëm. Gjendja përkeqësohet gjatë ditëve të
Gruaja rreh në mes të rrugës të sëmurin mendor, polici "nuk e vë ujin në zjarr" (VIDEO) Dhuna ndaj grave, fëmijëve apo të sëmurëve shtohet dita ditës. Së fundmi një grua ka dhunuar në një nga rrugët e Tiranë
Shqiptarët më të mjerët në rajon, 28% e familjeve nuk paguajnë dot ujin dhe dritat 28 për qind e familjeve shqiptare kanë vështirësi në pagesën e faturave mujore, të tilla si uji, dritat, qira etj për gj
Ataku kardiak, evitoni kontaktin direkt me ujin e ftohtë Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit të shumtë janë personat që humbasin jetën kur futen në det. Kjo për shkak të kontak
10 këshilla si mund të kurseni ujin Uji i pijshëm, është themelor për jetën e njeriut, por edhe me burime te kufizuara. Për të kontribuar në pakësimin e
Asfalti që përthith ujin, shpikja kundër përmbytjeve (VIDEO) Duket se kjo është zgjidhja për përmbytjet veçanërisht në qytetet e mëdha, kur rrebeshet e papritura i kthejnë rrugët në
5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh
Ujësjellësi jep alarmin: Kursejeni ujin, pasi janë zbrazur rezervuarët Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se niveli i ujit në liqenet akumuluese ka pësuar rënie. Sip
Futet për tu larë në ujin e ftohtë të Drinit, gjen vdekjen 50 vjeçari Një 50-vjeçar ka humbur jetën në ujërat e akullt të Drinit. Përsoni në fjalë raportohet se është hedhur vetë nga ura
Nipi i Fidel Castro-s i nxjerr "ujin e zi" luksit (FOTO LAJM) Gazeta “Daily Mail” i ka kushtuar një artikull jetës luksoze që bëjnë pasardhësit e Fidel Castros, i cili nuk nguron ti
Nëse serbët ndalin ujin, në Kosovë 600 mijë persona nuk do të kenë energji Spekulohej në mediat serbe se Ujmani, do ta ndal furnizimin me ujë, si shenjë hakmarrje ndaj taksës 100%, për prodhimet
Apokalips në Turqi, furtuna merr ujin nga deti dhe përmbyt qytetin në pak minuta (VIDEO) Pamje apokaliptike kanë qenë ato me të cilat u përballen banorët e qytetit bregdetar të Bodrumit gjatë ditës së sotme.
Drejtori i kompanisë që menaxhon Ujmanin: Nuk presim ujin për shqiptarët Drejtori i kompanisë “Ibër’, e cila menaxhon me Liqenin e Ujmanit, Srdjan Vulovic, ka thënë se hidrocentrali është duke
Tirana mikpret konferencën më të madhe ballkanike për ujin Tirana mikpriti sot konferencën dhe ekspozitën më të madhe ballkanike për ujin, ku ekspertë dhe politikëbërës nga shumë