999 rezultate për

ujin

Pipero jep garanci: Shkoni në plazh, virusi nuk qëndron në ujin e detit Duke iu referuar plazhit, doktor Pëllumb Pipero tha, këtë mbrëmje në "Open" se rëra dhe uji i detit janë pozitive, sepse
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
Shtrenjtoi ujin, UKT u jep rrogë "qyl" Mira Kazhanit dhe Bieta Sulos me paratë e kryeqytetasve (FOTO LAJM) Kur pritej që me rritjen e çmimit të ujit pijshëm për kryeqytetasit Ujesjëllësi i Tiranës të përmirësonte edhe cilësinë
Veliaj u thotë tiranasve të pijnë ujin e UKT, por shikoni çfarë pi vetë (VIDEO) Në shtator të vitit të shkuar, bashkia e Tiranës bllokoi autobotet që shpërndanin ujë në qytet me argumentin se uji i uj
Të fikusar pas flokëve të Oriolës? Modelja sapo zbuloi sekretin dhe është kaq e thjeshtë (FOTO LAJM) Me siguri teksa keni parë pozat e Oriola Marashit në Instagram, keni dëshiruar ndonjëherë me veten tuaj të kishit flokë
Gazetari i "tërheq" veshin qeverisë: Do vrisni të moshuarit Gazetari Klodian Tomorri ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku shkruan se izolimi total i të moshuarve mund t
Rama i prerë për dritat dhe ujin: Nuk kemi shkop magjik Duket se në lidhje me dritat dhe ujin, Rama është i prerë dhe për këtë nuk ka lëshimë. “Qeveria mbahet me kontribute
Murrizi thumbon ashpër Ramën e Bashën në Kuvend: S'dihet ça bëhet kur ia pi ujin Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në seancën plenare nuk i ka kursyer thumbat ndaj kryeministrit Rama dhe kryedemokrati
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Ndryshimi i klimës do të ndikojë në ujin e pijshëm Shkrirja e akullit në male do të kërcënojë rreth dy miliardë njerëz në të ardhmen, paralajmërojnë shkencëtarët, duke për
Banorët e larguar nga tërmeti, si të pezulloni falas kontratat për ujin Edhe pse njerëzit nuk janë qetësuar nga tërmeti i 26 nëntorit jeta vazhdon. Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të g
Kujdes! Mos e pini ujin të ftohtë gjatë ngrënies Mjekët sugjerojnë që të mos e pini të ftohtë ujin gjatë ngrënies, por vetëm në temperaturë ambienti. Një ndër arsyet
Tërmeti shkundi vendin por bashkia Krujë "se vë ujin në zjarr", asnjë informacion për situatën Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi 3 pallate në Thumanë ku fatkeqësisht humbën jetën 24 persona. Grupi i xhirimit të “ABC
Balsami me dy përbërës shtëpiak që u jep flokëve jetë dhe gjallëri Kujdesuni për flokët tuaj rebelë me medikamentet e gjetura në shtëpi si sherbela, kamomili apo farat e linit. Këto të fu
Sadio Mane lojtar dhe njeri i madh, ndihmon punonjësin gjatë grumbullimit me Senegalin (VIDEO) Sadio Mane me përulësinë dhe mirësinë e tij vazhdon të prek zemrat e sportdashësve. Së fundmi Mane ndodhet i grumbull
Harrojeni ujin e ngrohtë me limon çdo mëngjes, kjo është pija me vetitë më kuruese Shafran i Indisë vjen nga rrënja e bimës kurkuma dhe përdoret gjerësisht në kuzhinën orientale. Por erëza aromatike që ë
"Do t’u nxjerrim ujin e zi", Rama bën paralajmërimin e fortë pas arrestimit të bujshëm Redjan Rraja është arrestuar ditën e sotme si i dyshuar për përfshirjen në atentatin e Shkozetit, ngjarje e ndodhur më 1
Janë mite, mos i bëni këto veprime nëse celulari ju bie në ujë Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin q
Revoltohet banori në Mat: Një kuçedër me 7 koka po na merr ujin Të tjera përplasje mes banorëve dhe policisë kanë ndodhur në Zall Gjoçaj të Matit për HEC-et që po ndërtohen. Banorët nu
5 arsye pse duhet të hidhni feta kastraveci në ujin që pini Nuk është fare çudi që ujit t’i shtoni përbërës të ndryshëm si gjethe menteje, nenexhiku, feta frutash apo dhe perimesh