999 rezultate për

uells

Si u ndërtua Tower Bridge (FOTO LAJM) Tower Bridge është urë lëvizëse mbi lumin Tamiz, një ndër atraksionet më të mëdha turistike të Londrës. Është ndërtuar n
Uells, mbetet ende mister vdekja e Gary Speed Misteri i vetvrasjes së trajnerit të Uellsit dhe një prej lojtarëve më të njohur të Premier League në dekadën e fundit,
Ndërron jetë tranjeri i Uells, Gary Speed Tragjedi në Wells ku skuadra kombëtare e futbollit ka humbur trajnerin Gary Speed, raporton "Daily Mail". Ish tekniku
Wembley, vdes një tifoz Uellsian Një tifoz uellsian ka vdekur mbrëmjen e së martës jashtë stadiumit Wembley të Londrës para fillimit të ndeshjes së futbo