999 rezultate për

tvsh-se

Pas 8 vitesh, ndryshon procedura e rimbursimit të TVSH-së Pas 8 vitesh, Ministria e Financave ka ndryshuar udhëzimin në lidhje me rimbursimin e TVSH-së për personat e tatueshëm
Qeveria nis shlyerjen e borxheve ndaj biznesit Qeveria shqiptare nis shlyerjen e borxheve ndaj biznesit. Ministria e Financave ka publikuar listën e detyrimeve të prap
Zbulohet skema e mashtrimit me TVSH me vlerë 3.2 milionë dollarë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka zbuluar një tjetër skemë mashtrimi me rimbursimin e TVSH-së me vlerë 3.2 milionë
Berisha merr zyrë të re përballë TVSH-së Ish-kryeministri Sali Berisha merr zyrë në qendër të Tiranës. Zyra e re e Berishës është pak metra larg banesës së tij,
Meta në Maminas, premton zgjidhje për çështjen e rimbursimit të TVSH-së Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka vizituar një fabrikë ku prodhohen tulla në fshatin Maminas. N
Berisha nga Korça: Rama kërkon të marrë monopolet e ushqimeve Rruga Miras-Bilisht në qarkun e Korçës, është një nga rrugët e inauguruara sot nga kryeministri Berisha i cili prej disa
Heqja e TVSH-së, Berisha sulmon Ramën Kryeministri Sali Berisha përuroi sot nisjen e punimeve të aksit Gostimë-Gjyralë-Belsh në Elbasan. Në fjalën e tij kreu
Heqja e TVSH-së për makineritë, lehtësi ndaj biznesit Kryetari i PR-së Fatmir Mediu zhvilloi një takim me fasonët ku tha se heqja e TVSH-së për makineritë përbën një tjetër l
Mbledhja e qeverisë, rimbursim TVSH-së për fermerët Kryeministri Berisha njoftoi sot miratimin e rimbursimit te TVSH-se për fermeret. Duke folur në mbledhjen e qeverisë Ber
Berisha kundër heqjes së TVSH-së për bujqësinë Kryeministri Berisha e cilëson projektin e ullirit, si një ndër më projektet më madhore të qeverisë së tij. Gjatë një ta
Ruli premton heqje të TVSH-së për importin e bagëtive të racave të pastra Ministria e Bujqësisë ka propozuar në qeveri heqjen e TVSH-së, dhe për importin e bagëtive të rracave të pastra. Ministr
Meta: Grante dhe rimbursim automatik i TVSH-se për stimulimin e eksporteve “Made in Albania” Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, vizitoi sot një kompani mjaft të suksesshme të produkteve të për
Rama: Berisha po na kopjon programin Kreu i Partisë Socialiste akuzoi sërsh sot qeverinë Berisha se po kopjon programin e kësaj partie. Në mbledhjen e Grupit
Heqja e TVSH-së për makineritë, Konfindustria mbështet vendimin e qeverisë Konfindustria, mbështet vendimin e fundit të paralajmëruar të ekzekutivit shqiptar për heqjen e TVSH/Tatimit Vlerës së S
Heqja e TVSH-së për makineritë, Berisha: Lajm i mirë për fermerët Qeveria ka vendosur të heqë TVSH-në për të gjitha makinerite, veglat, plehrat, kimikatet, fidanet, farerat dhe çdo gjë t
Fatura fiktive të TVSH-së, zbulohet skema e evazionit fiskal Një skeme evazioni e cila përfshin dhjetëra biznese në qytete të ndryshme përmes faturave fiktive të TVSH-së është zbulu
Ligji për heqjen e TVSH-së për mediat në dorë të Presidentes Ligji për heqjen e TVSH-së për mediat ka mbërritur në Presidencë ku pritet të marrë ose jo miratimin e presidentes Jahja
Thaçi nuk përmbush premtimin për mediat Kryeministri Hashim Thaçi e përmbylli vitin 2011 pa e përmbushur një premtim të dhënë për heqjen e TVSH-së për mediet. N
Specialistët: Heqja e TVSH, prodhimet vendase më pak konkuruese Propozimi i Partisë Socialiste për heqjen e TVSH-së për disa nga produktet bazë të shportës ushqimore për energjinë apo
KASH: Heqja e TVSH dëmton prodhuesit vendas Një nga pikat e platformës së deklaruar nga Partia Socialiste që kishte të bënte më hejen e TVSH për prodhimet bujqësore