999 rezultate për

turq

"Luftë" Turqi-Greqi për qiellin e Maqedonisë Turqia dhe Greqia janë duke zhvilluar luftë të heshtur për kontroll të hapësirës ajrore të Maqedonisë, raporton TV 24.
Opozita merr Stambollin zyrtarisht Kandidati i Partisë Republikane, Ekrem Imamoglu, ka shpallur fitorën në garën për Stambollin. Imamoglu është kandidat
Nostradamusi parashikon luftë të përgjakshme Turqi-Greqi në 2019: Lajmi bën bujë në mediat greke dhe turke Një ndër gazetat më të mëdha në Turqi, "Sabah" i është referuar një parashikimi të Nostradamusit, sipas të cilit Greqia
"Mahniti" turqit në Shkodër, Vilma Masha: Më janë shtuar ndjekësit nga Turqia (FOTO LAJM) Moderatorja e "Supersport", Vilma Masha, tërhoqi vëmendjen e shumë portaleve turke të cilët mbetën të mahnitur nga bukur
E dashura e Feros hedh foto nga Turqia, i duken të brendshmet (FOTO LAJM) Modelja Arbenita Ismajli është shfaqur provokative në foton e fundit. Modelja Arbenita Ismajli, e dashura e reperit F
Erdogan nuk përfill paralajmërimet e SHBA-ve, blen armë ruse Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, konfirmoi se vendi i tij do të blejë një sistem të mbrojtjes raketore nga Ru
SHBA-të po bëhen gati ti shesin super avionët Greqisë (FOTO & VIDEO) Turqia ishte një ndër vendet që bashkë me SHBA, Britaninë e Madhe, Kanadanë, Italinë etj., investuan qindra milion dolla
500 refugjatë mblidhen në Selanik, presin hapjen e kufirit Rreth 500 refugjatë nga vendet e Azisë dhe Afrikës janë mbledhur në kampin e Dhiavatas, pranë Selanikut në Greqi, pas la
SHBA e qartë me Turqinë: Bashkëpunimi me rusët po të largon nga NATO Zv.presidenti i SHBA-së Mike Pence, ka kërcënuar Turqinë duke thënë se e ardhmja e saj në NATO nuk është e sigurt nëse v
12 mijë refugjatë sirianë do të vijnë në Shqipëri Krizës politike që ka kapluar vendin, duket se rrezikon t’i shtohet edhe një krizë refugjatësh. Sërish dëgjohen zëra për
SHBA ndëshkon Turqinë pasi u afrua me Putinin Ndërkohë që Turqia vijon të procedojë me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes nga raketat, pavarësisht këmbënguljes së Sh
Turqia sot në votime Turqit do ti drejtohen kutive të votimit sot për zgjedhjet lokale, nga të cilat do të vendoset kontrolli i qyteteve krye
Thirrja e ambasadës zviceriane për shtetasit turq Në vazhdën e reagimeve për institucionet e vendit, Ambasada e Zvicrës ka dërguar kritika edhe për rastin e deportimit të
Një vit nga rrëmbimi e shtetasve turq Sot është bërë një vit, prej kur gjashtë shtetas turq u rrëmbyen nga autoritetet kosovare në një operacion të organizuar
Të gjithë në qeli, Turqia planifikon ndërtimin e 193 burgjeve të reja Regjimi i Erdoganit në Turqi vazhdimisht po akuzohet nga organizatat e të drejtave të njeriut se po burgos me mijëra kun
Dalin fotot, momenti kur avionët turq kërcënojnë helikopterin e Tsiprasit (FOTO LAJM) Një incident i rendë ka ndodhur sipas autoriteteve greke me helikopterin e Tsiprasit tre ditë më parë teksa ai po shkont
Grekët dërgojnë tanket në kufi me Turqinë (FOTO LAJM) Fill pas festimeve të përvjetorit të Pavarësisë, ushtria greke ka filluar një stërvitje të gjerë të mjeteve të motorizua
Turqia shënon 2 gola në 2 minuta përballë Moldavisë (VIDEO) Turqia ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Moldavisë duke gjetur qetësinë e rezultatit që në pjesën e parë në stadiumin "
Lajm i keq për fansat, Ertugrul drejt serive të fundit Seriali më i ndjekur historik, “Ertugrul”, po transmeton sezonin e tij të fundit në Turqi dhe Shqipëri. Media turke r
Pavlopulos kërcënon Shqipërinë dhe Turqinë për detin Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopulos ka vijuar me kërcënimet e tija kundër fqinjëve, përfshi edhe Shqipërinë duke t