999 rezultate për

turq

Nderohet në Turqi futbollisti çek që humbi jetën në aksident (FOTO LAJM) Futbolli u godit ditën e djeshme nga një lajm i trishtë që erdhi nga Turqia, ku minibusi që mbante 7 futbollistë të Alan
U arrestua për vrasjes e gazetarit, var veten në burgjet e Turqisë Një nga dy arabët e ndaluar në Turqi, i dyshuar si i përfshirë në spiunazh dhe si i lidhur me vrasjen e Jamal Khashoggit
Plas në Turqi, ish-kryeministri besnik del kundër Erdoganit Teksa partia e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan vazhdon të vuajë për humbjet politike e ekonomike pasi nuk arriti t
Hashimi, shumë nervoz gjatë deklarimit në komision për rrëmbimin e mësuesve turq Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, më në fund ka shkuar për të dëshmuar përpara Komisionit Hetimor Parlamentar për dëbi
Hashimi dhe të tijtë tentojnë prishjen e komisionit për mësuesit turq Dëshmia e presidentit të Kosovës për rastin e depërtimit të gjashtë shtetasve turq, ka filluar me përplasje në Komisioni
Rëra e Saharasë do të pushtojë Shqipërinë dhe Kosovën Sasi të mëdha rëre nga Saharaja do të kalojnë nga Afrika e Veriut mbi Mesdhe për të mbërritur në Evropë në 48 orët e ard
Hashimi pyetet sot për rrëmbimin e mësuesve turq Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot do të intervistohet në Komisionin Hetimor Parlamentar. Me fillim prej orës 13
Sulmohet kryetari i opozitës në Turqi, dalin pamjet e rënda (FOTO LAJM) Kryetari i opozitës turke në Turqi, Kemal Kilicdaroglu është sulmuar fizikisht gjatë ditës së sotme duke marrë edhe lënd
Muriqi magjik, shënon ndaj kryesuesve në Turqi (VIDEO) Vedat Muriqi nuk di të ndalet në Turqi. Kosovari i ka bërëë gjëmën Bashakseirit teksa ka tundur rrjetër pak minuta
7 qytete pushtohen nga bora në Turqi, habiten banorët (FOTO LAJM) Shumë qytete të Turqisë janë suprizuar sot nga reshjet e dendura të borës edhe pse ështv fundi i muajit pill. Duke përfs
Turqia propozim të ri për të kapërcyer përçarjen me SHBA-të Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu tha se Shtetet e Bashkuara ende nuk janë përgjigjur ndaj një propozimi të
"Luftë" Turqi-Greqi për qiellin e Maqedonisë Turqia dhe Greqia janë duke zhvilluar luftë të heshtur për kontroll të hapësirës ajrore të Maqedonisë, raporton TV 24.
Opozita merr Stambollin zyrtarisht Kandidati i Partisë Republikane, Ekrem Imamoglu, ka shpallur fitorën në garën për Stambollin. Imamoglu është kandidat
Nostradamusi parashikon luftë të përgjakshme Turqi-Greqi në 2019: Lajmi bën bujë në mediat greke dhe turke Një ndër gazetat më të mëdha në Turqi, "Sabah" i është referuar një parashikimi të Nostradamusit, sipas të cilit Greqia
"Mahniti" turqit në Shkodër, Vilma Masha: Më janë shtuar ndjekësit nga Turqia (FOTO LAJM) Moderatorja e "Supersport", Vilma Masha, tërhoqi vëmendjen e shumë portaleve turke të cilët mbetën të mahnitur nga bukur
E dashura e Feros hedh foto nga Turqia, i duken të brendshmet (FOTO LAJM) Modelja Arbenita Ismajli është shfaqur provokative në foton e fundit. Modelja Arbenita Ismajli, e dashura e reperit F
Erdogan nuk përfill paralajmërimet e SHBA-ve, blen armë ruse Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, konfirmoi se vendi i tij do të blejë një sistem të mbrojtjes raketore nga Ru
SHBA-të po bëhen gati ti shesin super avionët Greqisë (FOTO & VIDEO) Turqia ishte një ndër vendet që bashkë me SHBA, Britaninë e Madhe, Kanadanë, Italinë etj., investuan qindra milion dolla
500 refugjatë mblidhen në Selanik, presin hapjen e kufirit Rreth 500 refugjatë nga vendet e Azisë dhe Afrikës janë mbledhur në kampin e Dhiavatas, pranë Selanikut në Greqi, pas la
SHBA e qartë me Turqinë: Bashkëpunimi me rusët po të largon nga NATO Zv.presidenti i SHBA-së Mike Pence, ka kërcënuar Turqinë duke thënë se e ardhmja e saj në NATO nuk është e sigurt nëse v