E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

turq

Erdogan thotë se Turqia i ka marrë raketat ruse, SHBA-të marrin vendimin ekstrem Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha të enjten se vendi i tij nuk do të tërhiqet nga vendimi për blerjen e siste
Shau kë gjeti para, shkaku i ndëhyrjes së sigurimit ndaj portierit turk (VIDEO) Shefi Teknik i kombatares U21 të Turqisë, Vedat İnceefe ka dalë me deklarata të forta deri edhe raciste kundër shqi
Turqit nuk pranojnë humbjen dhe pretendojnë se janë goditur në Kosovë (VIDEO) Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në sta
Turqit fitojnë dhe festojnë me prostituta, lajmi skandalizon Turqinë Nuk është hera e parë që dëgjojm një lajm të tillë dhe mesaduket ka filluar të bëhet modë. Ajo çka rrit përmasat e këtij
Tre orë në aeroport dhe intervistë me furçë WC-je: Turqit "çmenden" në Islandë Rrezikohet të kthehet në një çështje diplomatike trajtimi që i është bërë mbrëmë Kombëtares së Turqisë në Islandë, ku do
Kampionët e botës mposhten nga Turqia (VIDEO) Turqia e ka mposhtur 2-0 Francën në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Konya Buyuksehir”. Turqia ka arritur tjetër
Turqia surprizon Francën, mbyll 45 minutat e para në avantazh të dyfishtë(VIDEO) Turqia po fiton 2-0 ndaj Francës në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin "Konya Buyuksehir". Turqia ka shënuar tjet
Shpresat rrëmbejnë një pikë në Turqi, gol në limite (VIDEO) Shpresat e Shqipërisë kanë marrë një pikë mjaft të rëndësishme në një transfertë të vështirë, në Turqi. Shqipëria kal
Greqia sfidon Turqinë: Gati të mbrojmë veten dhe Europën prej jush Presidenti grek Prokopis Pavlopulos i dërgoi një mesazh Turqisë, duke u shprehur se vendi i tij është një avokat par exc
Dashuria me Putinin, SHBA kërcënon Erdoganin (FOTO LAJM) Sipas mediave amerikane, ShBA i ka dhënë ultimatumin qeverisë turke, duke i kërkuar që si vend partner i NATO-s, Turqia
Galatasaray fiton titullin kampion në Turqi (VIDEO) Pas Kupës së Turqisë, skuadra e Galatasarayt ka fituar sot matematikisht titullin kampion për të 22-tën herë në historin
Burg i përjetshëm për 14 persona për sulmin terrorist Turqi Gjykata turke ka dënuar 14 persona me burgim të përjetshëm për përfshirje në shpërthimin e disa kullave në Stamboll që
Burg për aktorët e njohur turq, çfarë kanë bërë Një gjykatë në Stamboll ka dënuar 13 të pandehur, mes të cilëve aktorët e njohur turk, Çagatay Ulusoy e Gizem Karaca si
Dalin detajet e hollësishme, si u rrëmbyen shtetasit turq Gjashtë shtetas turq të Kosovës që u rrëmbyen e u deportuan ditën e 29 marsit, provuan në çdo mënyrë që t’i kundërshtoni
Nuk paraqisnin asnjë rrezik! Raporti i komisionit për turqit e rrëmbyer që nxin Hashim Thaçin Pas 10 muajsh, është finalizuar raporti i Komisionit Hetimor Parlamentar për ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë sh
Geci kthehet nga Turqia Pas lajmeve se është urdhëruar arrestimi i tij, Sabit Geci, ish-komandant i UÇK-së, ende pa përfunduar mjekimin, është d
Kërkohet arrestimi i Gecit por është larguar drejt Turqisë Shërbimi Korrektues i Kosovës ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të arrestojë ish-eprorin e UÇK-së, Sabit Gecin, i cili
Bomberi i Kosovës merr ofertë nga klubi i madh francez Vedat Muriqi po shkëlqen te Rizesport në Superligën e Turqisë. Pak kohë për shtatëlartin u përfol se do ti bashkohet Fen
52 personazhe të njohur mbrojne ekspertin që u sulmua nga Hashim Thaçi në komisionin për "turqit" Disa ditë pasi presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u përplas keq me anëtarët e Komisionit të Kuvendit që po i kryhen het
Përmbyset autobusi në Turqi, 7 të vdekur dhe 30 të plagosur (FOTO LAJM) Përmbyset autobusi në Turqi, 7 të vdekur dhe 30 të plagosur Një ngjarje tragjike ka ndodhur Turqi ku bëhet me dije se