999 rezultate për

turq

As italianët as turqit, këta janë të huajt që bëjnë shumicën në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë mbi 14 mijë të huaj që kanë zgjedhur të jetojnë e punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se në 2018, numri i të huajv
Gjithë ditën mbi kokë, dronët turq shkaktojnë alarm në ishujt grekë (FOTO LAJM) Dronët e Turqisë kanë shkaktuar alarm në ishujt fundorë të Greqisë dhe Qipros. Gazeta qipriote "Libeleftheros" ka pu
15 vjeçarja që po lufton me vdekjen niset drejt Turqisë, Rama jep lajmin e mirë Kryeministri Rama ka reaguar pas nisjes me urgjencë për në Turqi të vajzës 15 vjeçare nga Fushë Kruja Edi Rama shkrua
Memoriali i mbështetësve të Erdoganit dhe drama me tre akte e raporteve Rama-Erdogan Nga Genc Pollo Ambasadori turk Hidajet Bajraktar, një burrë shtatmesëm, i qeshur e shoqëror erdhi të më takonte
Kurdët po bëhen gati për "Luftën e Madhe" me Turqinë në Siri Nga Rainer Hermann*, Turqia nuk është një vend që i lë të shuhen pa vepra konkrete kërcënimet që bën. Dy herë
Tërmet i fuqishëm në Turqi (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë Turqinë jug-lindore duke shkaktuar panik tek banorët. Nga të dhënat para
Si në kohën e Hitlerit: Turqia djeg 300 000 libra Më shumë se 300 mijë libra janë hequr dhe më pas larguar nga shkollat dhe bibliotekat turke, që pas përpjekjes për grush
Befason Veseli, refuzon kalimin në Turqi Befason Frederic Veseli. Atëherë kur dukej thjeshtë një formalitet kalimi i tij te skuadra e sapongjitur në Superlig
Kapet në Sarandë jahti i vjedhur në Turqi Policia Kufitare e Sarandës ka bllokuar një anije turistike, ndërsa ka vënë në pranga kapitenin e saj. Nga hetimet
Tensioni SHBA-Turqi në kulm, Erdogani nis luftën Turqia do të zhvillojë një operacion ushtarak në lindje të lumit Eufrat, në veri të Sirisë dhe në një zonë të kontrollua
Turqia dhe Franca në prag të luftës, gazeta pranë Erdoganit zbulon skenarin Një gazetë e njohur turke publikoi një artikull duke analizuar mundësinë e shpërthimit të luftës midis Francës dhe Turqi
Lamtumirë Turqi dhe Indi! Tashmë Tv Klan rikthen telenovelat braziliane Lamtumirë serialeve turq dhe indiane! Tashmë Tv Klan do të rikthehet sërish në bazë duke risjellë për publikun shqiptar
Turqi-Shqipëri do të luhet në stadiumin e zjarrtë të Stambollit Rrugëtimi i Shqipërisë drejt Euro 2020, por me shumë mundësi edhe ai i Turqisë, do të përcaktohet më datë 11 tetor në St
Ilda nis pushimet në Turqi, ekspozon këmbët nga shtrati i dhomës së hotelit (FOTO LAJM) Moderatorja shqiptare, Ilda Bejleri tashmë ka filluar pushimet në brigjet e Antalias në Turqi. Së fundmi gazetarja se
Amerika i thotë stop shitjes së aeroplanëve ushtarak Turqisë Pentagoni njoftoi se ka nisur procesin e përjashtimit të Turqisë nga projekti F-35, për shkak të blerjes së sistemit kun
Arbana Osmani "arratiset" në Turqi, kë quan familje moderatorja (FOTO LAJM) Pushimet për moderatoren e njohur Arbana Osmani, mesa duket nuk kanë të mbaruar. Pas pushimeve në Spanjë me stafin e
Atentat me armë zjarri, vriten 3 diplomatë turq duke drekuar Të paktën tre diplomatë turq u vranë nga një atentat me armë zjarri në kryeqytetin kurd të Irakut Erbil, thanë dy zyrtar
SHBA dhe Turqia pranë përplasjes prej raketave ruse Shtetet e Bashkuara dhe Turqia janë afër një krize të thellë, pasi Ankaraja tha të premten se ka pranuar pjesët e para t
NATO reagon ashpër pas blerjes nga Turqia të raketave të Putinit NATO ka kërcënuar shtetin turk pas blerjes së raketave ruse, duke theksuar se duke qenë pjesë e kësaj organizate duhej t
Nuk vonon "bomba" amerikane për Erdoganin pas marrjes së raketave të Putinit Ashtu siç pritej, Senati i SHBA-ve ka filluar procedurat e miratimit të sanksioneve për Turqinë pasi ditën e sotme në An