999 rezultate për

turq

Turqi-Shqipëri, dalin në shitje biletat Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka njoftuar tifozët e kombëtares së biletat për ndeshjen me Turqinë dalin në shitj
VOA zbulon detaje të reja: Si policia greke goditi rrjetin e trafikut të drogës Shqipëri-Turqi Policia greke dha të martën të dhëna zyrtare lidhur me operacionet ndaj një rrjeti ndërkombëtar të trafikut të drogës, a
Në këtë fshat të vogël të Turqisë, njerëzit kanë gjetur sekretin e lumturisë Duket sikur të gjithë në këtë botë kërkojë një gjë: Lumturinë! Disa e gjejnë të paraja, karriera, dashuria ose familja.
Super aksioni antidrogë, dyshime për rrjet trafiku Shqipëri-Greqi-Turqi Një operacion i madh antidrogë po zhvillohet në det. Operacioni po zhvillohet në ishullin grek Skopelou, i cili ndodh
Panik pas tërmetit në Turqi, regjistrohen 22 lëkundje të tjera (FOTO LAJM) Turqia është goditur dje nga një tërmet i fuqishëm 5,8 ballë me epiqendër në Detin e Marmara. Për pasojë 8 persona ja
Dërguan hashash dhe morën heroinë: Detajet e kapjes së trafikantëve shqiptarë në kufi me Turqinë (VIDEO) Policia greke vijon ende operacionin për kapjen e gomones së dytë me drogë. Mediat greke raportojnë se mbrëmë është
Publikohen pamjet: Heroinë mes detit, media greke zbardh detaje të reja nga superaksioni Ditën e sotme gazeta e njohur greke "Kathimerini", i ka kushtuar një artikull ngjarjëes që ka të bëjmë me dyshimet se nj
Publikohen pamjet e arrestimit të skafistëve shqiptare në kufi meTurqinë (VIDEO) Kanë dalë pamjet e operacionit të madh, ku dhe u shkëmbye zjarr në ujërat detare greke. Dy shqiptarët e arrestuar, ident
Luftë në kufi me Turqinë mes trafikantëve shqiptarë dhe patrullës greke: Dy gomone me drogë alarmojnë policinë Një shkëmbim i furishëm zjarri ka ndodhur mes trafikantëve dhe forcave detare greke pranë ishullit Mitilini në kufi me T
Rrëfehet Reya: Me Turqinë e kemi të vështirë, Gjimshiti një prej më të mirëve Pas disfatës ndaj kampionëve të Francës, Shqipëria e Edoardo Rejas arriti të bënte autokritikë në eliminatoret e Europia
Momentet e sulmit ndaj forcave speciale turke në Turqi (VIDEO) Raportohet se një sulm me bomba goditi një autobus që transportonte policinë në provincën jugore turke të Adana. Në s
Papiss Cisse i bën "diss" Vedat Muriqit (FOTO LAJM) Sulmuesi senegalez, Papiss Cisse, ishte lojtari më i mirë në fitoren e Alanyasporit 3:1 kundër Fenerbahçes, duke shënuar
Nuk mundi të mposhtë sëmundjen, lot e dhimbje në familjen e 15-vjeçares në Fushë-Krujë Zia ka pllakosur në banesën e familjes Kuburja në Fushë- Krujë, të cilët humbën në moshën 15-vjeçare vogëlushen e tyre E
Muriqi ishte gati të zgjidhte Turqinë Sot luan për një nga skuadrat më të mëdha të Turqisë dhe mban peshën e sulmit te përfaqësuesja e Kosovës. Dardanët ja
Cikalleshi vazhdon formën e mirë, shënon tjetër gol në Turqi Sokol Cikalleshi po kalon një moment mjaft të mirë në karrierën e tij, duke qenë se është kthyer në një golashënues në n
Preku zemrat e të gjithëve, Elona Kuburja humb betejën me sëmundjen në Turqi 15-vjeçarja Elona Kuburja nuk ka mundur tia dalë në betejën e saj kundër sëmundjes së rëndë. E reja nga Fushë-Kruja, ndë
Policinë gjermane e gjen belaja: Shqiptarë, turq dhe sirianë bllokojnë rrugën për dasmë Policia gjermane po ballafaqohet me një problem në rritje: turq, sirianë, shqiptarë e libanezë e kanë shndërruar në zako
Shqipëria me fat, Turqisë i mungon ylli i ekipit Fiks pas një muaji Kombëtraja shqiptare do të luajë në transfertë ndaj Turqisë. Por së fundmi një lajm mjaft i mirë v
KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore
Zbulohet enigma, pse Gjasula luajti me maskë kundër Islandës Kombëtarja shqiptare ka pësuar një formatim për sa i përket skuadrës dhe lojtarët, krahasuar me europianin e 2016. Në