999 rezultate për

turneu

Tifozët rusë dënohen sërish me burg Vetëm 4 javë larg në kohë imazhet e kaluara të dhunës që mbizotëronin rrugët e Marsejës dhe Lilës në Europianin 2016 të
Turneu i parë botëror “Pokemon Go” Pas njohjes së Pokemon Go dhe shpërndarjes së famës pothuajse në të gjithë botën, tashmë kjo lojë ka me mijëra pordorues
Finalja e Europianit e trukuar? Ja si reagon UEFA "Asnjë shqetësim për integritetin e Euro 2016, asnjë dyshim për ndeshje të trukuar". Është ky qëndrimi zyrtar i Uefa-s.
Ja çfarë thotë Mustafi pas humbjes me Francën Shkodran Mustafi së bashku me Gjermaninë u eliminuan nga Euro 2016 pasi u mposhtën nga Franca me rezultat 2-0. Mustafi
Zyrtare/ Partizani zë vendin e Skënderbeut në Champions UEFA ka vendosur që të kalojë Partizanin në Ligën e Kampioneve pas dënimit të Skënderbeut. Ndryshimi i bujshëm bëhet
Ja yjet që rrezikojnë eliminimin Faza e Grupeve të Euro 2016 mund të lërë jashtë turneut disa yje të futbollit europian, pasi fati i skuadrave të tyre do
Formacioni i sezonit në Europa League (FOTO LAJM) Pas përfundimit të finales së Europa Leagues, Sevilla u kurorëzua kampione për herën e tretë radhazi pasi arriti të mpos
Kuriozitet/ Shqipëri-Zvicër sfida më e lirë në "Euro 2016" “Gazzetta Dello Sport” në Itali ka nxjerr 10 fakte interesante për lexuesit e saj, midis të cilave përmendet edhe Kombët
Madona në krahët e një djali 30 vjet më të ri se vetja Ylli i muzikës botërore Madonna pak kohë më parë nga mediat u njoftua se humbi kujdestarinë e djalit të saj. E mesa duke
Hidhet shorti i "Copa America", ja 4 grupet (FOTO) Eshte hedhur shorti i "Copa America". Ceremonia e përzierjes së goglave u zhvillua në New York, pasi në Shtetet e Bashku
Ja pse Bieber ndërpreu turneun e tij Duket se telashet për Justin Bieber nuk kanë përfunduar, pasi ai është detyruar që të ndërpresë turneun e tij, për shkak
Adele do të luaj në një film? Këngëtarja britanike Adele ka thyer çdo rekord në klasifikimet në muzikë. Kënga “Hello” a klikua dhe komentua nga milion
Janet Jackson anulon turneun për shkak të operacionit Një operacion është bërë shkak për zhvendosjen e datave të turneut të Janet Jackson. Për të gjithë fansat e saj të cilët
Shqiptari shënon dy gola kundër Serbisë Mesfushori Dijon Ramaj ka shkëlqyer të enjten me përfaqësuesen U-18 të Gjermanisë. Ekipi U-18 i Gjermanisë në kuadër
Ja si funksionon shorti i Euro 2016 Neser, në orën 18:00 do të hidhet shorti për Euro 2016, që do të startojë më 10 Qershori në Francë. Kampionati Europian
KS. "Ali Demi" fitues i Turneut Mbarëkombëtar në futsal i organizuar në Kumanovë Në vazhdën e festimeve të festave të nentorit, Klubi sportiv "ILIRËT" nga Kumanova organizoi edicionin e dytë të Turneut
Statistikat, te Reali shënojnë të gjithë Reali edhe pse nuk e nisi mirë turneun në Australi duke pësuar një humbje 7:6 nga penalltitë ndaj Romës, tani duket së j
Inter-Real Madrid, miqësore që premton spektakël (Formacionet) Sot në orën 14:00 do të zhvillohet dhe një miqësore mes Interit dhe Realit të Madridit. Në fushë do të ketë shumë përbal
United bën goditjen e radhës në merkato Southampton ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes për transferimin e mesfushorit Morgan Schneiderlin drejt klubit të Man
E rrallë, tenistja eliminohet sepse kishte veshur ... Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në turneun e Wibledon-it. Një nga tenistet nuk u është përmbajtur rregullave strikte të