999 rezultate për

turneu

Nadal humbet turneun në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit do t'i mungojë në fushë numri 1 të botës të tenisit, Rafael Nadal, me spanjollin që ende nuk është r
Renditja e re e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me të njëjtin numër vendesh FIFA ka publikuar sot renditjen e re të ekipeve kombëtare. Kombëtarja jonë ka arritur të ngjitet me 9 vende duke u pozic
Ndahet nga jeta themeluesi i “AC/DC” Kitaristi legjendar i “AC/DC”, Malcolm Young, ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare. Ai vdiq i rrethuar nga familja
Tirana merr pjesë tek "Kupa Pavarësia", plotësohen 4 skuadrat (FOTO LAJM) KF Tirana ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj, në turneun e përvitshëm “Kupa Pavarësia”, i cili zhvillohet tradicionalisht
Shakira anullon turneun europian “El Dorado” Shakira do të organizonte një turne europian. “El Dorado” do të fillonte në Koln të Gjermanisë pikërisht javën e kalu
Pas shkarkimit tek Partizani, Luliano vazhdon për tenis (FOTO LAJM) Ish-trajneri italian i Partizanit, Marc Iuliano, i cili qëndroi vetëm për 9 javë kampionati në krye të të kuqve, duket s
Federer tërhiqet nga ATP Tour, Nadal e mbyll në vend të parë renditjen botërore për meshkuj Rafael Nadal është i sigurt se do ta mbyllë vitin 2017 si numri 1 i renditjes botërore në tenis për meshkuj, edhe pse ës
Një ekip tjetër shqiptar i bashkohet Shkëndijës U19 në Champions League Liga e Kampioneve për të rinj, UEFA Youth League, do të ketë si protagoniste dy skuadra shqiptare, Vllazninë dhe Shkëndi
Mançester Siti mund Totenhemin Janë luajtur në orët e para të mëngjesit dy miqësoret e luksit të vlefshme për turneun ICC. Mançester Siti i Pep Gua
Morata zbulon rivalin e parë si lojtar i Chelseat Alvaro Morata ka vendosur të bashkohet me shokët e tij të ri të Chelsea në turneun e tyre para sezonit javën e ardhshme,
Yjet e Arsenalit bien pre e metodave kineze gjatë turneut në gjigantin aziatik (FOTO) Yjet e Arsenalit janw duke marrw banjw akulli për të ndihmuar në përballimin e nxehtësisë kineze, teksa reagojnë janw në
Bakayoko paska qënë djegur për transferimin tek Chelsea Chelsea duket se është shumë afër përfundimit të transferimin të Tiemoué Bakayoko nga Monako. Mesfushori francez ka post
Trump niset për turneun e tij drejt Evropës Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, është nisur drejt Evropës. Turneu i tij do të përfshijë ndalesën në
Justin Bieber i jep fund turneut në Europë (FOTO LAJM) Justin Bieber është një nga këngëtarët më të diskutuar në botë dhe rrjete sociale për shumë faktorë. Lidhje të panumërta
Trump nis turneun e parë, ja në cilat vende shkon Presidenti Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do të nisë udhëtimin e tij të parë jashtë Shteteve të Bashk
U-19 e Bogdanit s'di të ndalet, mund dhe Italinë Kombëtarja shqiptare futbollit U-19, ka arritur të sigurojë finalet e turneut “Roma Caput Mundi” që po zhvillohet në kr
Kupa e Botës me 48 ekipe, zbuloni si do të funksionojë turneu FIFA ka zyrtarizuar formatin e ri për Kupën e Botës që hyn në fuqi që nga 2026 . Komiteti miratoi njëzëri që turneu të f
Kur Pitoni 2 metra ndërpret turneun e golfit (FOTO LAJM) Rreziqet e të organizuarit një turne golfi në Malajzi u dukën qartë gjatë lojës të së premtes. Një piton 2 metra i gj
Tifozët rusë dënohen sërish me burg Vetëm 4 javë larg në kohë imazhet e kaluara të dhunës që mbizotëronin rrugët e Marsejës dhe Lilës në Europianin 2016 të
Turneu i parë botëror “Pokemon Go” Pas njohjes së Pokemon Go dhe shpërndarjes së famës pothuajse në të gjithë botën, tashmë kjo lojë ka me mijëra pordorues