999 rezultate për

turneu

Nis sërish mbyllja e kampionateve, ky është shteti i parë që e pezullon pas vetëm 6 javëve Pezullohet vetëm pas 6 javëve kampionati në Republikën Çeke. Ky është turneu i parë që ndalet përsëri për shkak të nu
Asnjë humbje këtë sezon, Djokovic fiton turneun Masters të Sinsinatit Novak Djokovic fitoi turneun Masters të Sinsinati. Tenisti serb fitoi 2-1 (1-6, 6-3, 6-4) në finale ndaj kanadezit Mi
Liga e kampionëve nga faza çerekfinale, arenat ku do të zhvillohet turneu Lisbona dhe Portugalia do të jenë arenat ku nga faza çerekfinale, do të zhvillohen ndeshjet e mbetura të edicionin 2019
UEFA në hall për Euro 2021, pas shtyrjes mund të ndryshojë edhe formati i turneut Pasi u shty për në vitin e ardhshëm, Euro 2020 rrezikon të ndryshojë edhe formatin. Për herë të parë në histori turneu m
Fituesi i Championsit mund të vendoset përmes një miniturneu UEFA pritet të vendosë për zhvillimin e një turneu të vogël për ta përfunduar sezonin në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e
Koronavirusi, anulohet turneu i famshëm i tenisit Turneu i Indian Wells është anuluar për shkak të shqetësimeve se mund të shpërndahet sëmundja ngjitëse, koronavirus.
Të vishesh si vjehrra? Kate e bëri dhe shkëlqeu njësoj si Princeshë Diana (FOTO LAJM) Kate Middleton riktheu në vëmendje look-un e vjehrrës së saj të ndjerë me një fustan të guximshëm ngjyrë magenta me pik
Koronavirusi anullon turneun veror International Champions Cup Shpërthimi i koronavirusit ka detyruar International Champions Cup të anullojë të gjitha ndeshjet që do të zhvilloheshin
Çfarë po ndodh? Madonna anulon për të tetën herë koncertin e saj (VIDEO) Këngëtarja me famë botërore, Madonna ka anuluar edhe një tjetër shfaqje të turneut të saj botëror "Madame X". Prej ko
Italia fiton turneun e bamirësisë (VIDEO) Itali-Greqi ishte finalja e turneut të bamirësisë të organizuar nga Sindikata e Futbollistëve Shqiptarë, ku të gjitha të
Çfarë ndodhi? Zhduken 7 futbollistë pas përfundimit të turneut Shtatë futbollistë të Eritrea janë zhdukur pas përfundimit të një turneu rajonal në Uganda, thanë zyrtarët sot. Zëdhë
Ardian Bujupi lë në mes turneun, viziton Shqipërinë dhe jep kontributin e tij (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur Ardian Bujupi ditën që ndodhi tërmeti shkatërrues në Shqipëri, shprehu ngushëllime për familjet që hu
Ed Sheeran mbyll koncertin e fundit, largohet nga muzika për kohë të gjatë Ed Sheeran ka qenë në turne që nga viti 2017 dhe raportohet se po planifikon të marrë një pushim të gjatë. Sipas The
Plas tek gjigantët britanik, kapiteni refuzon të shkojë me skuadrën Laurent Koscielny ka refuzuar të udhëtojë në SHBA për turneun para-sezonal. Për këtë, skuadra angleze sapo ka dalur me n
Kështu reagon Ronaldo kur Silva shpallet lojtari më i mirë i Ligës së Kombeve (VIDEO) Cristiano Ronaldo ishte shumë i lumtur që e fitoi trofeun e dytë me Portugalinë, por jo edhe me faktin që Bernardo Silva
ShMP "Jahja Kemal" organizon turne ndërkombëtar në shah "Kualiteti 2019" Shahu në ShMP "Jahja Kemal" filloi të futet në vitin 2012. Fillimisht kjo lojë ishte në kuadër të klubit të shahut, kurs
Shqipëria e nis me humbje turneun "Mercedez Benz Cup 2019" Kombëtarja U-17 e drejtuar nga trajneri Elvis Beqiri e ka nisur turneun miqësor me humbje nga 17-vjeçarët e Anglisë.
Kombëtarja U-17 zbulon kundërshtarët për në turneun "Mecedez Benz Cup" Kombëtarja e moshave U-17 është njohur sot me kundërshtarët që do të ketë përballë dhe kalendarin e “Mercedez Benz Cup”
Ed Sheeran kap rekord fitimesh për vitin 2018 Ed Sheeran ka thyer rekordin për fitimet e arritura gjatë një viti nga një këngëtar, falë turneut të tij muzikor ku mori
Rregulli i ri i Botërorit i vjen në ndihmë Shqipërisë Katari është vendi ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022. Për herë të parë të këtij kompeticioni madhështor, kampion