999 rezultate për

turku

Aksident në Kukës-Morinë, 5 të plagosur Pesë persona kanë mbetur të plagosur paraditen e sotme gjatë një aksidenti rrugor në aksin Kukës-Morrinë. Dy prej të pla
Selanik, përurohet shtëpia-muze e Ataturkut e restauruar Grekët dhe turqit rinovojnë shtëpinë e Kemal Ataturk, në Selanik. Shtëpia ku lindi dhe u rrit Mustafa Kemal Ataturk,
Gjuajtje "akrep", golazo i turkut (VIDEO) Huseyin Akoglu, futbollisti i Nazilli Belediyespor në kategorinë e tretë turke, është autori i një super-goli shënujar k
Ndihmoi 6 pakistanezë të kalonin kufirin, arrestohet turku Një 56-vjaçar turk është arrestuar nga policia me akuzën e dhënis ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit për 6 pakist
Gërdeci, Minxolli: Unë, ‘koka e turkut’ Tre nga personat kryesore të dënuar si përgjegjës për shpërthimin në Gërdec kanë kundërshtuar vendimin e Gjykatës së Ape
Kapen me gjysmë kilogram heroinë, pranga 2 shqiptarëve dhe turkut Dy shqiptarë dhe një turk janë arrestuar nga policia në Angli pasi dyshohet se janë shpërndarës droge në Londër. Elidon
Zyrtare, Sahin kalon tek Liverpool Klubi i Liverpoolit ka zyrtarizuar marrëveshjen për transferimin e mesfushorit turk të Real Madridit, Nuri Sahin. Sipas
Pato ose Robinho “kokë turku” për Tevez O Maxi Lopez o Carlitos Tevez, është ky mendimi i Adriano Galliani. Strategjia e Milanit në merkato është e qartë dhe dy
Turku: Në PS nuk fiton zëri ndryshe, por vetëm Edi Rama Nënkryetari i Parlamentit, Ardian Turku pas përjashtimit të deputetit të partisë Socialiste Kastriot Islami nga grupi pa
Përplasi për vdekje të riun, arrestohet turku Një person me nenshtetesi turke është arrestuar nga policia e Elbasanit pasi me kamionin e tij ka përplasur për vdekje n
Doreheqja e Ilir Rusmalit, reagon politika: "Koke turku" per te kenaqur klanet ”Rusmali iu shit si "koke turku" Topit per te shkarkuar Sollakun”. Ky eshte deklarimi qe vjen nga deputeti i
Vavilis: Une, "koke turku" i shqiptareve Gazeta KorrieriI shumerkuar ne Greqi, per 4 akuza, trafik droge dhe pastrim parash nga viti 1987, Apostolos Vavilis, dek