999 rezultate për

turku

Sonte ringu flet shqip, Gjetan Keta sfidon turkun Uzun Sonte në mbrëmje ringu do të flasë shqip. Ndryshimi i planeve për sfidën e 19 Shkurtit mes Gjetan Ketës dhe turkut Turga
Nxehet sfida mes Gjetan Ketës dhe turkut Turgay Uzun Një ditë përpara ndeshjes së vlefshme për titullin interkontinental të peshës së mesme të federatës prestigjozë WBC, dy
Tërhiqet rivali, Gjetan Keta përballë një tjetër turku Boksieri turk Gokalp Sulltan Ozëkler, i cili do të përballej me Gjetan Ketën për titullin interkontinental WBC, është të
Gjetan Keta gati për sfidën ndaj turkut Gokalp Ozekler Dueli për titullin interkontinental të federatës WBC mes Gjetan Ketës dhe turkut Gokalp Sulltan Ozekler po rrit emocione
Burg të përjetshëm për turkun që vrau dy fëmijët nga Kosova Gjykata e Hannoverit në Gjermani ka dënuar me burgim të përjetshëm shtetasin turk Ibrahim B., pasi ky i fundit kishte vr
Pas humbjes me Serbinë, shqiptarët kërkojnë një kokë turku nga Blendi Salaj - Peshku Pa Uje - Ishte faji i tifozëve, ky është thelbi i asaj që po thuhet e përsëritet, në ko
Valë emërimesh të reja në PD, Turku dhe Alibeaj me poste Emërime të reja vijnë nga selia e PD, ku Ardian Turku dhe Enkelejd Alibeaj, të dy humbës në zgjedhjet e 21 qershorit 201
Turku: Janë blerë votat! Kandidati i Partisë Demokratike, Ardian Turku ka thënë se në Elbasan është realitet se votat janë blerë. Ai tha se në
Elbasan, kërcënohet me armë drejtuesi i zyrës elektorale të PD-së Gjatë mesnatës së kaluar, mësohet se drejtuesi i zyrës elektorale në lagjen '5 Maji', përfaqësues i komunitetit Rom, Xhe
LAJM I FUNDIT/ Karaqi humbet gjysmëfinalen, synon medaljen e bronzit Alvin Karaqi ka humbur gjysmëfinalen e parë duke u mundur nga Aykhan Mamajev i Azerbajxhanit, me rezultatin 6-1. Kara
Pikë si kjo nuk keni parë kurrë në ping-pong (VIDEO) Një gjuajtje të tillë nuk besoj se e keni parë edhe më herët në tavolinat e sportit të ping pong-ut. Këta sportistë i
Inat turku, Arda Turan godet me këpucë arbitrin (VIDEO) Mesfushori turk i Atletico Madrid Arda Turan ka qënë protagonist i një gjesti shumë qesharak në sfidën e djeshme kundër
Arrestohet "krimineli" turk në Maqedoni Një shtetas turk, i cili kërkohet nga Interpoli, është mundur të arrestohet në Maqedoni. Mediet maqedonase mësojnë se
Lubonja: Fullani “kokë turku” e politikës Studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Lubonja mendon se arrestimi i guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fulla
Ja si është shtëpia e Ataturkut (FOTO LAJM) Shtëpia përkujtimore e themeluesit të Turqisë Bashkëkohore, Mustafa Kemal Ataturk, është hapur vetëm përpara disa ditësh
U hap në Koxhaxhik shtëpia përmendore e familjes së Ataturkut Shtëpia përmendore e Ali Riza Efendiut, babait të Mustafa Kemal Ataturk, është hapur për vizitorët. Shtëpia muze ndod
Aksidentohet makina e deputetit Ardian Turku, udhëtonte me familjen Aksidentohet në aksin Elbasan-Tiranë automjeti me të cilën udhëtonte deputeti i PD-së Ardian Turku, bashkë me familjen e
Di Maria mbron Messin: Po e bëni "kokë turku" Angel Di Maria i del në mbrojtje Lionel Messit, teksa ka pretenduar se ylli i Barcelonës, shok skuadre në kombëtaren e A
IFFHS: Top 10 arbitrat e 2013-ës (FOTO LAJM) Anglezi Howard Webb është zgjedhur si gjyqtari më i mirë i vitit 2013, në bazë të një vlerësimi nga Federata Ndërkombëta
Tentoi të vriste policen, arrestohet turku Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas turk për akuzën “tentativë vrasjeje” ndaj një policeje shqiptare. Polica