999 rezultate për

turku

Si i ra me grusht tavolinës Ataturku kur mori lajmin nga Ahmet Zogu Një nga figurat më ikonike në fillim të shekullit të XX-të, Mustafa Qemal Ataturku, mbahet mend si udhëheqësi i cili dol
Dënohet turku që përdhunoi kalin Duket e pabeueshme, por ka ndodhur në një qytet të Turqisë perëndimore. Një bujk nga qyteti i Çorlusë në Turqi e kish
Këtë javë vendoset për turkun e arrestuar në Kosovë Gjykata Themelore e Prishtinës pritet që të enjten të vendosë nëse shtetasi turk, Ugur Toksoy, do t'iu ekstradohet autor
E pabesueshme, turku rrëmben kushërirën pasi refuzoi të martohej me të (VIDEO) Një ngjarje në kufi të të pabesueshmes na vjen nga Turqia ku një vajzë 20 vjeçare, Zelal Topçul, është rrëmbyer me forcë
Zbulohet kush është turku që priste 3 milionë paketa cigaresh në Durrës Zbardhet emri dhe fotografia e shtetasit turk që dyshohet se ishte pritësi i kontinierëve me 3 milionë e 50 mijë cigare
Ministri Tahiri flet për ekstradimin e turkut që kërkohet nga Erdogani Pasi Kosova arrestoi një mësues të supozuar gulenist mbi një urdhër turk, sistemi i drejtësisë po përballet me një vendi
Turqia i bën presion Kosovës për ekstradimin e turkut që rrezikon tortura në burg Ambasadorja e Republikës së Turqisë në Prishtinë, Kivilcim Kiliç, në një deklaratë për media në ambientet e Ambasadës së
PAMJE TMERRI/ Turku vret veten live dhe lë një mesazh të fortë (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Kajserit në Turqi, ku një 54-vjeçar ka vrarë veten live në duke dhënë edhe nj
Turku rrihet brutalisht nga 10 veta në qendër të Shkupit Një shtetas turk është rrahur mbrëmë brutalisht nga 10 veta në Shkup. Incidenti ka ndodhur kur një grup personash ka
Qytetarët sulmojnë Ramën për Tahirin: O komunist, e bëre kokë turku Emri i ish-ministrit të preferuar të kryeministrit Edi Rama po lakohet në mediat vendase dhe atë të huaja duke e impliku
Berisha për arrestimin e Bekteshit: "Është zgjedhur si kokë turku për kapobandën Çela" Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me arrestimin e Enea Bektashit pasi u akuzua se përplasi makinën e
U zhvati 100 mijë euro tre biznesmenëve shqiptarë, turku në kërkim Tre biznesmenë shqiptarë kanë denoncuar një shtetas turk pasi u ka zhvatur rreth 100mijë euro. Bëhet fjalë për shtet
Mashtroi shqiptarët, zhduket turku me 100 mijë euro Me premtimet për biznes, një shtetas turk nëpërmjet mashtrimit ka mundur të përvetësojë mbi 100 mijë euro nga dy biznesm
Blatter : Kërkuan një "kokë turku" dhe më fajësuan mua, më thurën komplot Ish Presidenti i Fifas, Sepp Blatter, i shkarkuar nga detyra dhe i skualifikuar nga cdo lloj aktiviteti sportiv për një
Hynë me drogë në Shqipëri, turku dhe ukrainasja e pësojnë keq në kufi Policia në pikën kufitare të Qafë-Thanës ka sekuestruar 9 tableta të dyshuara si lëndë narkotike “ekstazi”. Shërbimet
Turku hipen ne cati dhe terrorizon lagjen me pushke ne dore (VIDEO) Një person ka hapur zjarr në drejtim të automjeteve nga çatia e një ndërtese në Stamboll. Në këtë video të publikuar nga
Inter kërkon mesfushor, Barca i sugjeron të vetin Shtypi italian ditën e djeshme ka raportuar se Barcelona i ka ofruar zikaltërve mesfushorin turk Arda Turan. Turku nu
Arda Turan e kërkojnë por turku dashuron një tjetër turk Galatasary e dëshiron me çdo kusht Arda Turan. Lojtari i Barcas po fillon të përgatitet për tu larguar nga Camp Nou
Turku rreh gruan në autobus për shkak të pantallonave të shkurtra, protesta në Stamboll (VIDEO) Në Turqi gratë po protestojnë këto ditë sepse një burrë rrahu gruan e tij në autobuz për shkak se ajo kishte veshur pant
Dortmund merr ofertë për Emre Mor Sipas Bild, Hannover 96 ka kontaktuar me Borussia Dortmund për të kërkuar huazimin deri në fund tësezonit të mesfushorit