999 rezultate për

turizmit

Hoteli mahnitës nën ujë (FOTO-LAJM) Dubai është Mbretëria ku të gjithë duan të jetojnë. Gjithashtu dhe luksi ekstrem i hotelit, “Atlantis, the Palm” është s
Shqipëria dhe Mali i Zi me paketë të përbashkët turistike Shqipëria dhe Mali i Zi pritet të nënshkruajnë në fund të muajit prill një marreveshje e cila synon krijimin e një paket
Shqipëri-Azerbajxhan, memorandum bashkëpunimi në turizëm Shqipëria dhe Azerbajxhani do të punojnë për hartimin dhe nënshkrimin e një memorandumi bashkëpunimi me terma konkrete p
Një copëz e vyer e turizmit natyror shqiptar (FOTO-LAJM) Një shëtitje e mrekullueshme në itinerarin ujor Koman-Fierzë përgjatë liqeneve artificiale të krijuara prej ndërtimit të
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Gjermeni prezanton në Berlin “Imazhin e Ri të Shqiperise Turistike” Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni në një konference për shtyp me gazetarët gjermane prezantoi
Ministrat e Turizmit në Berlin: Të lehtësohen procedurat e vizave Ministrat e Turizmit pjesmarrës në Panairin e Berlinit zhvilluan takimin e 4-t, në kuadër të Programit “Silk Road”. Gjat
MPJ-MZHUT, bashkëpunim për promovimin e Shqipërisë turistike Ministri i Punëve të Jashtme dhe Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit angazhohen të punojnë bashkërisht për të prom
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Shqipëria dhe Kosova tashmë me treg të përbashkët turistik Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit e Shqipërisë dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë të Republikës së Kosovës
Shqipëri-Maqedoni, ofertë e përbashkët turistike Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, priti sot në një takim Ambasadorin e Maqedonisë në vendin
Ja pse Shqipëria duhet të vizitohet në 2014-n (FOTO-LAJM) Shqipëria është cilësuar nga “Yomadic” si një nga destinacionet më të mira të Europës për t’u vizituar në vitin 2014. Fa
Genusus Port of Tirana Projekti imagjinar që mund të revolucionarizonte turizmin shqiptar. Në vitin 2005, një sheik në Dubai u zgjua me një
Dorëhiqet Odeta Nishani Odeta Nishani, bashkëshortja e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, dorëhiqet nga posti i drejtoreshës së Tregut dh
Turizmi, propozihet rregjistër kombëtar Autoritetet e Minsitrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit u shprehen sot se zhvillimi i turizmit në vend në mënyrë spont
Projektet për turizmin hapësinor (FOTO-LAJM) Për pikat turistike në tokë nuk po ka më shumë interes ndaj miliarderi britanik, Sir Richar Branson po mendon për ndërti
Cili është destinacioni më i pëlqyer në botë? Ben Carter, BBC Për shumicën e njerëzve, sezoni i pushimeve ka mbërritur. Ku shkojnë ata që udhëtojnë jashtë vendit? Sh
Përfshirja e Prizrenit në UNESCO është ende larg Deri më tani nuk ka asnjë përpjekje serioze që qyteti i lashtë i Prizrenit të jetë pjesë e UNESCO-s edhe pse ka potencia
Rama nga Kanina: Do e kthej Vlorën në portin e Mesdheut Ndalesa e radhës së kreut të PS-së Edi Rama, ishte Kanina në Vlorë ku zhvilloi një kënd fjale me banorët e zonës. Rama d
Shqiptarët e Kosovës shpenzojnë 200 milionë euro në vit në Shqipëri Pushuesit kosovarë për çdo vit vlerësohet se i shpenzojnë në bregdetin e Shqipërisë deri në 200 milionë euro. Kështu tho