TËRMET/ Meta cakton datën re të zgjedhjeve, mësoni ditën e re (VIDEO)
999 rezultate për

turizmit

Genusus Port of Tirana Projekti imagjinar që mund të revolucionarizonte turizmin shqiptar. Në vitin 2005, një sheik në Dubai u zgjua me një
Dorëhiqet Odeta Nishani Odeta Nishani, bashkëshortja e Presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, dorëhiqet nga posti i drejtoreshës së Tregut dh
Turizmi, propozihet rregjistër kombëtar Autoritetet e Minsitrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit u shprehen sot se zhvillimi i turizmit në vend në mënyrë spont
Projektet për turizmin hapësinor (FOTO-LAJM) Për pikat turistike në tokë nuk po ka më shumë interes ndaj miliarderi britanik, Sir Richar Branson po mendon për ndërti
Cili është destinacioni më i pëlqyer në botë? Ben Carter, BBC Për shumicën e njerëzve, sezoni i pushimeve ka mbërritur. Ku shkojnë ata që udhëtojnë jashtë vendit? Sh
Përfshirja e Prizrenit në UNESCO është ende larg Deri më tani nuk ka asnjë përpjekje serioze që qyteti i lashtë i Prizrenit të jetë pjesë e UNESCO-s edhe pse ka potencia
Rama nga Kanina: Do e kthej Vlorën në portin e Mesdheut Ndalesa e radhës së kreut të PS-së Edi Rama, ishte Kanina në Vlorë ku zhvilloi një kënd fjale me banorët e zonës. Rama d
Shqiptarët e Kosovës shpenzojnë 200 milionë euro në vit në Shqipëri Pushuesit kosovarë për çdo vit vlerësohet se i shpenzojnë në bregdetin e Shqipërisë deri në 200 milionë euro. Kështu tho
Selimi kërkon kushte më të mira për pushuesit nga Kosova Ambasadori i Kosovës në Shqipëri Sylejman Selimi përmes një konference për shtyp i bëri sot thirrje qeverisë që pushuesv
Turizmi, PD: Barcaletat e Ramës po konkurojnë "Portokallinë" Partia Demokratike i ka cilësuar si barcaleta premtimet e kreut të Partisë Socialiste sa i takon investimeve në fushën e
Turizmi, sektori më i rëndësishëm për ekonominë Edhe pse sot është ditë pushimi, kryeministri Berisha nuk i ndal aktivitetet e tij. Gjatë një takimi me përfaqësues të b
Jacobson në Deçan, nxit udhëheqësit për promovimin e turizmit Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot Deçanin dhe është takuar me liderët
"The Guardian": Shqipëria, destinacioni i dytë turistik i vitit Revista prestigjoze britanike "The Guardian" e ka listuar Shqipërinë në vendin e dytë në botë për turizmin gjatë vitit 2
Turizmi, gjatë këtij viti në Shqipëri 4 milionë turistë Kryeministri Berisha e ka cilësuar si rritje marramendëse, rritjen e turistëve gjatë këtij viti. Duke folur në konferenc
Shqipëri- Azerbajxhan, thellim i bashkëpunimit mes vendeve Kryeministri Berisha zhvilloi sot takim me ministrin e Kulturës dhe Turizmit të Azerbajxhanit Abulfaz Garayev. Ministri
Shqipëri-Andorrë, së shpejti marrëveshje në fushën e turizmit Ministri i Punëve të Jashtme, Edmond Panariti priti në një takim të veçantë homologun nga Principata e Andorrës, z. Gilb
Shqipëri -Itali, nismë për zhvillimin e turizmit dhe lundrimit argëtues Dhoma e Tregtisë italiane dhe ajo shqiptare kanë prezantuar në Orikum të Vlorës nismën për zhvillimin e turizmit dhe lun
BE 430 mijë euro për promovimin e turizmit në Shkodër dhe Ulqin Bashkimi Evropian ka akorduar 430 mijë euro për të promovuar turizmin në Shkodër dhe në Ulqin, nëpërmjet një projekti të
Rusi-Shqipëri, bashkëpunim në fushën e turizmit Rusia dhe Shqipëria kanë rënë dakord për të bashkëpunuar në fushën e turizmit, tha sot zëvendësministrja e kulturës e Ru
Qeveria i heq liçencën "Universitetit Europian të Turizmit" Në mbledhjen e sotme, Qeveria shqiptare i ka hequr liçencën SHLP-së "Universiteti Europian i Turizmit" si dhe të gjitha