999 rezultate për

turizmit

Gjermeni në Prezë, prezantohen 9 hartat hiking dhe biking (VIDEO) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Znj. Eglantina Gjermeni vizitoi sot Kalanë e Prezës në një ceremoni për dorëz
Mbyllet procesi konsultativ për “Strategjinë e zhvillimit të turizmit 2014-2020” Në Tiranë u zhvillua sot takimi i fundit konsultativ me grupet e interesit për hartimin e "Strategjisë së Zhvillimit të
Gjermeni nënshkruan protokoll bashkëpunimi në fushën e turizmit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, nënshkroi të enjten në Budapest një protokoll bashkëpunim
Gjermeni: Qeveria e angazhuar për promovimin e potencialeve turistike Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, po zhvillon një vizitë dyditore në Republikën e Hungarisë
Karaburuni, një nga perlat e turizmit shqiptar (FOTO-LAJM) Pak ditë para çeljes së sezonit turistik, pushuesit të cilët kanë vendosur ti kalojnë pushimet brenda vendit po mendojnë
Gaiani: Shqipëria, vend konkurrent në turizëm Ambasadori italian në Tiranë Massimo Gaiani u shpreh sot se Shqipëria ka potenciale të mëdha për zhvillimin e turizmit.
Spoti për promovinin e turizmit në Shqipëri (VIDEO) Në kuadër të bashkëpunimit të saj me Shoqatën Ndërkombëtare të Agjencive Turistike, Agjencia Kombëtare e Turizmit ka rea
Zhvillimi i turizmit në Luginën e Valbonës (FOTO-LAJM) Përfaqësues të WWF Mesdhe, Ministrisë së Mjedisit dhe qeverisjes lokale nënshkruan dje një marrëveshje për zhvillimin e
Shqipëri-Mali i Zi, marrëveshje në fushën e turizmit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni nënshkroi sot marrëveshjen me Ministrin e Zhvillimit të Qën
Hoteli mahnitës nën ujë (FOTO-LAJM) Dubai është Mbretëria ku të gjithë duan të jetojnë. Gjithashtu dhe luksi ekstrem i hotelit, “Atlantis, the Palm” është s
Shqipëria dhe Mali i Zi me paketë të përbashkët turistike Shqipëria dhe Mali i Zi pritet të nënshkruajnë në fund të muajit prill një marreveshje e cila synon krijimin e një paket
Shqipëri-Azerbajxhan, memorandum bashkëpunimi në turizëm Shqipëria dhe Azerbajxhani do të punojnë për hartimin dhe nënshkrimin e një memorandumi bashkëpunimi me terma konkrete p
Një copëz e vyer e turizmit natyror shqiptar (FOTO-LAJM) Një shëtitje e mrekullueshme në itinerarin ujor Koman-Fierzë përgjatë liqeneve artificiale të krijuara prej ndërtimit të
Greqia do ti ofrojë mbështetje Shqipërisë për zhvillimin e turizmit Ministrja, Eglantina Gjermeni po mer pjesë në punimet e Konferencës së Nivelit të Lartë në Athinë mbi strategjinë e zhvi
Gjermeni prezanton në Berlin “Imazhin e Ri të Shqiperise Turistike” Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Eglantina Gjermeni në një konference për shtyp me gazetarët gjermane prezantoi
Ministrat e Turizmit në Berlin: Të lehtësohen procedurat e vizave Ministrat e Turizmit pjesmarrës në Panairin e Berlinit zhvilluan takimin e 4-t, në kuadër të Programit “Silk Road”. Gjat
MPJ-MZHUT, bashkëpunim për promovimin e Shqipërisë turistike Ministri i Punëve të Jashtme dhe Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit angazhohen të punojnë bashkërisht për të prom
"Lungo Mare", Ministria e Turizmit shpall 5 finalistët e konkursit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit më 28 Nëntor të vitit që lamë pas, Ditën e Pavarësisë së Kombit, në prani të q
Shqipëria dhe Kosova tashmë me treg të përbashkët turistik Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit e Shqipërisë dhe Ministria e Tregtisë dhe Industrisë të Republikës së Kosovës
Shqipëri-Maqedoni, ofertë e përbashkët turistike Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, priti sot në një takim Ambasadorin e Maqedonisë në vendin