999 rezultate për

turizmit

Kosova me operatorët turistikë: Një linjë transporti dedikuar turizmit Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova shprehu nevojën për shtimin e informacionit mbi destinacionet turistike, dhe ho
Ivanov shpallet “Qytetar nderi” nga maqedonasit e Shqipërisë Presidenti Gjorgje Ivanov është pritur si hero në Komunën e Liqenasit, të cilën maqedonasit e njohin si Pustec. Në këtë
Gazetat suedeze reklamë turizmit në Shqipëri (FOTO LAJM) Tre gazetat më të mëdha në Suedi "Dagens Nyheter", me një tirazh prej 900,000 kopjesh, "Sydsvenska Dagbladet" me 300,000
Vulin fton qytetarët e Serbisë ta vizitojnë Kosovën Ministri serb i Punës Aleksandar Vulin i ka ftuar qytetarët e Serbisë të vizitojnë destinacionet turistike të Kosovës, s
Komunitetet luajnë një rol kryesor në zhvillimin e turizmit Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit theksoi sot se komunitetet luajnë një rol kryesor në zhvillimin e turizmit.
Gjermeni në Meksikë në Ditën Botërore të Turizmit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, mer pjesë në Ditën Botërore të Turizmit që zhvillohet në
Shqipëria në top 50 vendet turistike për 10 vitet e ardhshme Shqipëria do të jetë ndër 50 destinacionet kryesore globale të turizmit për 10 vitet e ardhshme sipas “Business Insider”
Turqit japin 30 mijë euro për ministrinë e Gjermenit Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Znj.Eglantina.Gjermeni dhe Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë i Agjencisë Turk
Gjermeni në Slloveni: Të promovojmë turizmin rajonal Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, znj. Eglantina Gjermeni, mbajti fjalën e saj në diskutimin e hapur "Forca e
"Java e Aventures" nis rrugëtimin në Shqipëri (FOTO-LAJM) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit Znj. Eglantina Gjermeni ishte e pranishme në celjen e takimeve të biznesit mes
Ja cilat janë disa nga vendet më pak të vizituara në botë (FOTO-LAJM) Nga Evropa deri në Oqeanin Paqësor, këto janë disa nga vendet që kanë pasur pak vizitorë pavarësisht bukurisë së tyre të
Më pak kosovarë në bregdetet shqiptare Shoqata Shqiptare e Turizmit ka shifra, që faktojnë se numri i turistëve nga Kosova për këtë vit ka shënuar ulje, ndërsa
Java e aventurës ballkanike në Shqipëri (FOTO-LAJM) Ministria e Zhvillimit Urban dhe Turizmit në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Turizmit, Programin Rajonal të USAID-
Gjermeni: Mbajtëm fjalën për legalizim falas Në analizën e 300 ditëve të qeverisjes, ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni u shpreh sot se zh
Bukuritë e Alpeve shqiptare (FOTO-LAJM) “Duv Summit Club” dhe ministria e Bashkëpunimit Ekonomik në Gjermani organizojnë një projekt i cili synon promovimin e t
Përurohet linja e tragetit Pogradec-Ohër Përurohet linja e tragetit Pogradec-Ohër. Trageti i kësaj linje do të krijojë lehtësira jo vetëm për banorët e Pogradeci
Ministrja Gjermeni inspekton plazhet e Sarandës dhe Himarës (FOTO-LAJM) Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, znj. Eglantina Gjermeni inspekton plazhet në Sarandë-Ksamil-Nivicë-Himarë-Dhë
Rama: Privatizimi i plazheve do të marrë fund Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ky sezon turistik është sfida e parë e qeverisë lidhur me një qasje të re të turiz
Zbardhet ligji për Turizmit/ Lejet e ndërtimit dhe qiraja e tokës Ministria e Kulturës ka bërë gati dhe projektligjin e ri për Turizmin që pritet të votohet në ditët në vijim dhe nga par
Ministrja Gjermeni vizitë zyrtare në Vjenë Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni në krye të një delegacioni, po zhvillon një vizitë zyrtare