999 rezultate për

turizmit

Veliaj: “Do transformojmë Bulevardin “Zogu I” në një zonë kushtuar turizmit Tre vitet e fundit Njësia 9 ka përjetuar disa nga investimet dhe projektet më të mëdha transformuese për Tiranën, duke n
Viti 2019, çfarë shkruan gjiganti global i turizmit për Shqipërinë Gjigandi global i turizmit #lonelyplanet njihet për zgjedhjet dhe dëstinacionet më ekzotike që përzgjedhin në të gjithë
Ballkani, thesar në turizmin e aventurës Sarajeve - Projekti për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR) mori operatorët
Dha shumë për turizmin në Shqipëri, ndahet nga jeta Armanda Molla Shuhet në moshën 46 vjeçare drejtuesja e Shoqatës për Zhvillimin e Turizmit Kulturor në Shqipëri, njofton pedagogu Rrapo
Çudira shqiptare: Në kulmin e turizmit mbyllin memorialin e Skënderbeut Vendvarrimi i Skënderbeut tregon shumë pak nga mistikja ende e pazbuluar dhe e ekspozuar. Aktualisht “my memorial” po i
Ministri i Ramës "kërcënon" bizneset në jug: Kujdes me çmimet! Çmimet e kripura janë shqetësimi më i madh i pushuesve shqiptar dhe të huaj në jug të Shqipërisë. Në lidhje me këto
KBR: Projekte për ofertë të përbashkët të vendeve të Ballkanit Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) zyrtarisht shënoi fillimin e projektit të tij 3-vjeçar kushtuar zhvillimit dhe pr
Sheraton largohet nga Shqipëria Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka njoftuar se rrjeti i njohur i hotelerisë Sheraton do
Katari heq vizat për 80 vende të botës Katari ka njoftuar për programin e ri të vizave në këtë vend, i cili do të lejojë qytetarët nga 80 vende të botës të udh
Dyndje ruse në Shqipëri, në Sarandë po blejnë shtëpi Nga 1 janari deri më sot në Shqipëri kanë ardhur 437 mijë turistë pushues, pa llogaritur vizitorët. I ftuar në emisio
Vdekja e turistes ruse, Berisha thirrje Prokurorisë të vërë para ligjit vrasësin Ish-kryeministri Sali Berisha më anë të një postimi në llogarinë e tij personale në Facebook ka reaguar lidhur me vdekj
Rama zbulon disa “sekrete”: Ja çfarë do të bëjë 4 vitet e ardhshme Kryeministri Edi Rama në ‘Komunikimin Javor”, është shprehu se gjatë mandatit të dytë të qeverisje do të investojë në in
Bukuroshet bjelloruse shkelin për herë të parë në Shqipëri Mbërriti sot në orët e para të mëngjesit, në aeroportin e Rinasit, avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia, të cilë
Meta, sërish akuza mbi qeverisjen Rama: Turizmi i keqshfrytëzuar Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta, mori pjesë në takimin e organizuar në Parkun Arkeologjik të A
Kroacia kërkon 20 mijë punonjës, ja profesionet Sektori i turizmit kroat ka deklaruar se gjatë këtij viti do të kenë nevojë për rreth 20 mijë punëtorë të rinj. Kjo kërk
Në Ohër shtohet numri i turistëve Numri i festave në periudhën dimërore e vazhdoi sezonin në qendrën kryesore turistike. Për tu tërhequr më shumë turistë
Ekonomi: Së shpejti kalendari turistik vjetor Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Milva Ekonomi, mori pjesë sot në takimin përmbyllë
BESA prezanton programin për zhvillimin rajonal ”Korab 2025” Lëvizja BESA së fundmi ka prezantuar programin për zhvillim rajonal ”Korab 2025”, që sipas kësaj lëvizje, është përpilu
Ministrja Ekonomi: “Destinacioni Shqipëria”, është koha për cilësi Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi në një intervistë për Monitor k
Ekonomi: Të shtojmë konkurrueshmërinë dhe inovacionin Ministria e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit , Tregtisë dhe Sipërmarrjes organizoi takimin e parë (lançues) me Grupin e Me