999 rezultate për

turizmin

Rama: Mashtrim me turizmin Edi Rama citon Bankën e Shqipërisë: nga 2009 rënia e të ardhurave nga turizmi është 140 milionë Euro. Sipas Kryeministri
Kjo foto, shkatërruese për turizmin Kjo është një nga fotot e ditës e agjencisë Reuters, realizuar në Durrës nga Arben Çeli, shoqëruar me këtë diçiturë:
Prezantohet plani strategjik për turizmin në Vlorë dhe Shkodër Në prag të fillimit të sezonit turistik zv ministri i Brendshëm Ferdinand Poni kërkoi nga drejtuesit lokalë marrjen e ma
Bumçi: Ligji për turizmin hap rrugën e investimeve Në analizën vjetore të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, kreu i këtij institucioni Aldo Bumçi ka s
Berisha: Çdo investitor që investon në turizmin malor, nuk taksohet Në pritjen e organizuar gjatë mbrëmjes së kaluar për disa biznesmenë të rinj të huaj, kryeministri Berisha ka bërë edhe
Eliza Dushku mbërrin në Tiranë, promovon turizmin Aktorja e njohur shqiptare e Hollivudit, Eliza Dushku, mbërriti sot në Shqipëri, në kuadër të një dokumentari që do të z
Holtkemper: Dialogu politik rikthen stabilitetin në vend Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Carola Muller Holtkemper u bëri apel sot forcave politike të zgjidhin sa më shpejt
PS pergenjeshtron Berishen per turizmin Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Berisha se këtë vit vendi ynë ka pasur
Kosovarët dominojnë turizmin në Shqipëri Të dhënat e paraqitura në promovimin e turizmit shqiptar në Panairin e Turizmit në Prishtin&eum