999 rezultate për

turizmin

Meta në Berat, ankohet për rrugët Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka zhvilluar sot takime me qytetarët në Berat e Skrapar, ndërsa v
MTKRS: Më shumë turistë se një vit më parë Ministria e Turizimit dhe Kulturës ka deklaruar shifra në rritje në sektorin e turizimit të përkthyera në numër më të ma
Asfaltimi i rrugës rikthen turistët në Velipojë Mbi 2 mijë banorë të zonës së Baks Rrjollit në Velipojë nuk kanë patur asnjëherë rrugë dhe për t'u lidhur me pjesën tjet
Bisedë në ajër për turizmin shqiptar Kthehesha nga jashtë shtetit për në Atdhe. Kisha qenë në një konferencë shkencore mes
LGI, tryezë për turizmin në Vlorë Lëvizja e Gruas për Integrim organizoi dje në qytetin e Vlorës një tryezë të rrumbullakët ku u diskutua mbi turizmin, pr
Spoti që promovon turizmin në Shqipëri (VIDEO) Ashtu sikurse bën çdo vit edhe këtë verë Ministria e Turizmit Kulturës Rinisë dhe Sporteve ka publikuar videon e cila pr
Moratoriumi i pjesshëm, hiqet për jahtet e varkat me vela Parlamenti pritet të zbusë së shpejti moratoriumin e skafeve, duke lejuar lundrimin e jahteve dhe anijeve me vela. Nisma
Krerët e bashkive të majta: Moratoriumi po dëmton turizmin Krerët e bashkive dhe komunave bregdetare të qeverisura nga PS gjatë një takimi të zhvilluar në Durrës janë shprehur kun
Rama: Turizmi në Shqipëri jo i kufizuar nga kufiri Partia Socialiste ka organizuar në qytetin e Durrësit një tryezë me grupet e interesit për turizmin në prag të çeljes së
Rama: Mashtrim me turizmin Edi Rama citon Bankën e Shqipërisë: nga 2009 rënia e të ardhurave nga turizmi është 140 milionë Euro. Sipas Kryeministri
Kjo foto, shkatërruese për turizmin Kjo është një nga fotot e ditës e agjencisë Reuters, realizuar në Durrës nga Arben Çeli, shoqëruar me këtë diçiturë:
Prezantohet plani strategjik për turizmin në Vlorë dhe Shkodër Në prag të fillimit të sezonit turistik zv ministri i Brendshëm Ferdinand Poni kërkoi nga drejtuesit lokalë marrjen e ma
Bumçi: Ligji për turizmin hap rrugën e investimeve Në analizën vjetore të Ministrisë së Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, kreu i këtij institucioni Aldo Bumçi ka s
Berisha: Çdo investitor që investon në turizmin malor, nuk taksohet Në pritjen e organizuar gjatë mbrëmjes së kaluar për disa biznesmenë të rinj të huaj, kryeministri Berisha ka bërë edhe
Eliza Dushku mbërrin në Tiranë, promovon turizmin Aktorja e njohur shqiptare e Hollivudit, Eliza Dushku, mbërriti sot në Shqipëri, në kuadër të një dokumentari që do të z
Holtkemper: Dialogu politik rikthen stabilitetin në vend Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri, Carola Muller Holtkemper u bëri apel sot forcave politike të zgjidhin sa më shpejt
PS pergenjeshtron Berishen per turizmin Partia Socialiste ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Berisha se këtë vit vendi ynë ka pasur
Kosovarët dominojnë turizmin në Shqipëri Të dhënat e paraqitura në promovimin e turizmit shqiptar në Panairin e Turizmit në Prishtin&eum