999 rezultate për

turizmin

30 propozime për investime në turizmin e Kosovës (VIDEO) Kompania franceze MDP Consultancy, ka prezantuar një raport duke dhënë idetë për investime potenciale në turizëm për qyt
PS: Basha dështoi me turizmin PS përmes deputetes Olta Xhaçka, ka akuzuar sërish kreun aktual të Bashkisë së Tiranës, në lidhje me mosmbajtjen e premt
Kriza politike mund të ndikojë mbi turizmin në Strugë e Ohër Kriza politike mund të reflektojë negativisht mbi sezonin turistik në Ohër dhe Strugë. Punonjësit e këtij sektori i druh
Gjermeni në Slloveni: Të promovojmë turizmin rajonal Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, znj. Eglantina Gjermeni, mbajti fjalën e saj në diskutimin e hapur "Forca e
Rama për turizmin: Ende larg mundësive e shërbimeve Numri i turistëve të huaj në vendin tonë është rritur ndjeshëm këtë vit por kryeministri Edi Rama nuk është ende i kënaq
Thaçi thirrje pushuesve: Mos shkoni vetëm në det Kryeministri në largim Hashim Thaçi, ka bërë të ditur sot për mbështetjen që Qeveria e Kosovës ka dhënë për botimin e nj
Ministrja Gjermeni vizitë zyrtare në Vjenë Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni në krye të një delegacioni, po zhvillon një vizitë zyrtare
Mbyllet procesi konsultativ për “Strategjinë e zhvillimit të turizmit 2014-2020” Në Tiranë u zhvillua sot takimi i fundit konsultativ me grupet e interesit për hartimin e "Strategjisë së Zhvillimit të
Invest Macedonia për Shqipëri dhe Kosovë promovon turizmin nga toka dhe ajri Maqedonia turistike e parë nga një këndvështrim krejt i ndryshëm. Ky është qëllimi i një udhëtimi të veçantë që do të ni
Rritet numri i turistëve Numri i turistëve në Maqedoni ka njohur rritje prej 6.6 përqind më shumë se një vit më parë. Për muajin shkurt, numri
Nis Panairi Ndërkombëtar për Turizmin në Shkup Nga dita e sotme deri më datë 12 prill do të mbahet në Shkup Panairi i katërt Ndërkombëtar për Turizmin në Shkup. Në
Ligji i ri për turizmin, shtohen plazhet publike Plazhet e vendit do të ketë kritere strikte për vendosjen e dusheve dhe kabinave të zhveshjes për çdo 50 çadra, gjë që d
Së shpejti projektligj për turizmin Ministrja e Turizmit Eglantina Gjermeni njoftoi sot se shumë shpejt do të jetë gati projektligji për turizmin i cili par
Projektet për turizmin hapësinor (FOTO-LAJM) Për pikat turistike në tokë nuk po ka më shumë interes ndaj miliarderi britanik, Sir Richar Branson po mendon për ndërti
Veliaj viziton ‘Hoteleri-Turizmin’ Ministri i Mirëqenies Sociale Erion Veliaj vizitoi të martën shkollën profesionale të Hoteleri-Turizmit, ku u takua me n
Hungaria interesohet për turizmin në Maqedoni Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini sotu takua me Ambasadorin e Republikës së Hungarisë në Shkup, Jozhev Bence. Gjatë ta
Saraçini mbështet turizmin në Strugë Ministri i Ekonomisë, Valon Saraçini, ka takuar sot pronarët e hoteleve dhe të agjencive turistike të rajonit të Strugës
Vlorë, PS prezanton programin për infrastrukturën dhe turizmin Partia Socialiste prezantoi sot në Vlorë programin e saj “Për turizmin dhe infrastrukturën". Gjatë një takimi me simpati
Maqedonia mirëpret tur-operatorët shqiptarë Në Maqedoni kanë zbarkuar operatorë shqiptarë me qëllim njohjen me ofertat turistike dhe atraksionet që ofron vendi. Meg
Maqedoni-Hungari, marrëveshje për turizmin Ministria e Ekonomisë e Republikës së Maqedonisë dhe Ministria e Ekonomisë Kombëtare e Hungarisë sot në Budapest do të n